Ροκάδες δεν υπάρχουν εδώ μέσα;

EviTan

Member
Μηνύματα
424
Likes
2.885
Ονειρεμένο Ταξίδι
Κούβα
Μπορεί πλέον να μην έχω σε μεγάλη εκτιμηση την μουσική του, αλλά πέρασα ενα διάστημα στα χρόνια του γυμνασίου, πριν 20 χρόνια περίπου, που ειχα πάρει από τον Πάτση ένα cd με επιλογές του, και αυτά τα 2 τραγουδια έπαιζαν στο repeat...

Σήμερα έφυγε στα 75 του ο Michael Lee Aday, κατά κόσμον Μeat Loaf...

Για αυτές τις μνήμες λοιπόν και για το rock n roll... Εις μνήμην...


 

Señor_Nada

Member
Μηνύματα
1.531
Likes
8.471
Ονειρεμένο Ταξίδι
Άβυσσος
Μπορεί πλέον να μην έχω σε μεγάλη εκτιμηση την μουσική του, αλλά πέρασα ενα διάστημα στα χρόνια του γυμνασίου, πριν 20 χρόνια περίπου, που ειχα πάρει από τον Πάτση ένα cd με επιλογές του, και αυτά τα 2 τραγουδια έπαιζαν στο repeat...

Σήμερα έφυγε στα 75 του ο Michael Lee Aday, κατά κόσμον Μeat Loaf...

Για αυτές τις μνήμες λοιπόν και για το rock n roll... Εις μνήμην...



😢 To bat out of hell είναι ένα απ'τα αγαπημένα μου τραγούδια όλων των εποχών. Life is a lemon, I would do anything for love επικές τραγουδαρες. Είχε φωνάρα και αυτό το θεατρικό που δυστυχώς το έχουν λίγοι ειδικά σήμερα.
 

EviTan

Member
Μηνύματα
424
Likes
2.885
Ονειρεμένο Ταξίδι
Κούβα
Είχε φωνάρα και αυτό το θεατρικό που δυστυχώς το έχουν λίγοι ειδικά σήμερα.
Καλά ναι, το θεατραλέ ηταν το στοιχειο του, η εισαγωγη απο το Hot summer night, η συμμετοχή του στο The Rocky Horror Picture Show...
 

gkalla

Member
Μηνύματα
1.228
Likes
6.647
Επόμενο Ταξίδι
Γερμανία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Κούβα, Περού, Ν. Ζηλανδία
Είναι ηχογράφηση σε στούντιο δίχως επεξεργασία ήχου από το γκρουπάκι μας, διασκευή του τραγουδιού Wicked World, πέρασε μια δεκαετία από τότε, αρχικά το έλεγαν οι Black Sabbath το 1970

Μπράβο βρε παιδιά!!! Ωραίο κομμάτι, ωραία εκτέλεση.
:clap:
 

EviTan

Member
Μηνύματα
424
Likes
2.885
Ονειρεμένο Ταξίδι
Κούβα
Ενα side project των Grupo Fantasma (λίγο πιο rock από τον κλασικό latin funk ήχο τους), οι υπέροχοι Browout, που έχουν κάνει και τις διασκευάρες από Black Sabbath, με το "ευφάνταστο" όνομα Brown Sabbath!!


Τι; Δεν έχετε ακουσεί τίποτα από όλα αυτά που σας λέω;;; Τρέχτε...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.678
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom