Ιταλία Ρώμη στη φωλιά των Ιταλών

Μηνύματα
5
Likes
3
Τα κονέ μου τα έχω κάνει μην ανησυχείς. Απλά είπα να δοκιμάσω από εδώ γιατί τη πατάω για δεύτερη φορά αλλά τρίτη δεν έχει. Προτάσεις δεν γράφω ο καθένας να κοιτάξει το που θα φάει και θα πιει όπως εγώ που την έχω πατήσει και στη Ρώμη και αλλού. Ναι για τα κανόλι λέω αυτες τις αηδίες
 

vagar78

Member
Μηνύματα
1.378
Likes
2.060
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
Σου ανεβάζω και κάποιες φώτο:
1.Το μπεργκερ ήταν τεράστιο είμαι 2 μέτρα και το κρατούσα με τα δύο χέρια
Capture.JPG

Πάρε μια γεύση και από πασταριτο:
20150524_143753.jpg


Η πίσα ρε :
20150527_165149.jpg
20150527_165144.jpg


και επειδή εγώ μπορεί να είμαι βλάκας σου βάζω και την φώτο από το tripadvisor με τον ένα και μοναδικό που την βρήκε πολύ κακή αν δεν είσαι εσύ αυτός τότε είστε 2 που δεν σας άρεσε:
Capture.JPG
 

vagar78

Member
Μηνύματα
1.378
Likes
2.060
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
Σε ποια Ελληνική ή Ιταλική πιτσαρία έχει αυτές τις τιμές στις πίτσες και το χαρακτηρίζεις ακριβό το πασταρίτο;;; Όταν παίρνεις στο χέρι ένα κομμάτι κ έχει από 3 ευρώ και πάνω..
Capture.JPG
 
Μηνύματα
5
Likes
3
Το μπέργκερ που πήρες πρέπει να έκανε κανα 13ευρω. Αυτό που πήρα εγώ είχε 10 και ήταν το πιο φθηνό. Όσον αφορά το trip advisor την έχω πατήσει απίστευτα πολλές φορές και δεν το λαμβάνω καν υπόψιν. 3.60 για κομματι take away. Τόσο έχουν σχεδόν παντού στη Ρώμη. Τέλος πάντων εγώ είπα την άποψή τώρα που τα έχω φρέσκα.
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.355
Likes
9.276
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Προτάσεις δεν γράφω... Ναι για τα κανόλι λέω αυτες τις αηδίες
Μηπως φοβασαι να πουμε εμεις αηδιες αυτα που τρως?
Τέλος πάντων εγώ είπα την άποψή τώρα που τα έχω φρέσκα.
Ειπες τις μπουρδες σου, δηλ ενα τιποτε και φευγεις. Τρολαρισες που τρολαρισες, δεν το κανες τουλαχιστον σε αλλο θεμα να τα πουμε καταλληλα και να γελασουν πιο πολλοι? Πανευκολο να κριτικαρεις κ να λες αρλουμπες σε μια κοινοτητα που δεν εχεις προσφερει τιποτε. Τρολ.
μπορει να μην αρεσουν ολα σε ολους αλλα αυτος ο οδηγος αξιζει ρισπεκτ για το χρονο που εχει αφιερωθει, το πνευμα αλληλοβοηθειας και φυσικα τις ιδιες τις προτασεις που αξιζουν. και ευχαριστω κι απο μενα στο vagar.
 

vagar78

Member
Μηνύματα
1.378
Likes
2.060
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
Το να μην αρέσει σε κάποιον ένα μαγαζί η και δύο μπορεί να συμβεί γιατί πάνω από όλα ο καθένας έχει διαφορετικα γούστα κ δεν είναι υποχρεωτικό να μας αρέσουν τα ίδια...Απλά με ξένισε το γεγονός ότι δεν του άρεσε κανένα για αυτό κ οι επιθετικες απαντήσεις στον φιλο..Εγώ συνήθως μιλάω με αποδείξεις για αυτό κ έχω βάλει κάρτες από όλα τα μαγαζιά κ φώτο δικές μου για να μπορεί κάποιος να καταλάβει ότι έχω πάει κ δεν τα προτείνω στα τύφλα..Από εκεί και πέρα εύχομαι καλές γιορτές σε όλους οποίος θελει μπορεί να δοκιμάσει αλλιώς να διαλεξει έναν στην τυχη όπου πάει... @Samion σε ευχαριστώ πολύ για τα καλά σου λογια..
 

Despinadmk

Member
Μηνύματα
288
Likes
1.122
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αλασκα... <3
@Telis_Tipitelis Με ολο το θαρρος, τι παει να πει προτασεις δεν γραφω ο καθενας να κοιταξει το που θα φαει και που θα πιει...Το forum προφανως εχει δημιουργηθει για αυτον ακριβως τον σκοπο. Γινονται μελη οσοι θελουν να συμμετεχουν σε συζητησεις, να ανταλασσουν εμπειριες, αποψεις, συμβουλες σε οτιδηποτε εχει να κανει με την πραγματοποιηση ενος ταξιδιου. ( φαγητο, διασκεδαση,ξενοδοχεια, δραστηριοτητες ) Ολοι γραφουν την προσωπικη τους εμπειρια και ο καθενας με δικη του ευθυνη ( γιατι το καλο-το ομορφο-το value for money ειναι καθαρα υποκειμενικο) αποφασιζει εαν θα φαει στο συγκεκριμενο εστιατοριο, αν θα μεινει σε εκεινο το ξενοδοχειο κλπ. Οταν η δικη μας εμπειρια δεν ειναι τοσο ευχαριστη ειναι πιο σωστο να τεκμηριωνουμε γιατι δεν θα επρεπε να ειναι στα προτεινομενα καποιο μαγαζι για να γνωριζουμε και οι υπολοιποι.Κριμα, που για ακομη μια φορα, ενα τοσο ωραιο-συνοπτικο θεμα καταληγει να εχει τοσα αχρηστα μηνυματα απο κατω με διαφωνιες που δεν βοηθουν ουσιαστικα τα μελη.
 

vagar78

Member
Μηνύματα
1.378
Likes
2.060
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
vagar78 όταν βρεις λίγο χρόνο γράψε σε παρακαλώ και ένα θέμα με τίτλο:
<< πως τεκμηριώνω την άποψή μου>>:icon_lol:
Χαχα όταν βάζει ο άλλος φώτο δικές του από φαγητά κ όχι τις καλιτεχνικες που βάζουν τα σαιτ κ σου έχει πάρει κ κάρτα από το μαγαζί κ σου γράφει τόσες λεπτομέρειες καταλαβαίνεις ότι έχει πάει δεν το άκουσε από κάποιον άλλο...Απλά εγώ είχα το πλεονέκτημα επειδή πήγα πολλές φορές να μπορώ να πάω στα μαγαζιά κ 3 κ 4 φορές σε κάποια γιατί όταν είμαι από κάπου ευχαριστημένος δεν θέλω να πειραματιστω...Τώρα υπάρχει η πιθανότητα κάποια στιγμή να αλλάξει ιδιοκτήτης η κάποιο να κλείσει η να χαλασει την ποιότητα του...Επειδή πάω μια φορά τον χρόνο σχεδόν τα τελευταία 6-7 χρόνια αν κάποιο αλλάξει θα είμαι ο πρώτος που θα το πω..Ας πούμε το γκούστο είναι μαγαζαρα αλλά έχει τιμές τσιμπημενες το έχω βάλει χαμηλά κ το τονίζω δεν είναι για ατόμα που μετράνε κ το ευρώ...
 
Last edited:

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.682
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom