Σάμος και Εύβοια pass

Ostvarivanje

Member
Μηνύματα
242
Likes
110
Στα ΚΕΠ Δεν κατάφεραν να προχωρήσουν ούτε μία αίτηση έμαθα…
μέσα σε 1 h εξαντλήθηκαν όλες οι θέσεις μου είπε η λογίστρια
για τις επόμενες φάσεις ειδικά για τον Αύγουστο θα εξαντληθούν σίγουρα σε μισή ώρα.
Πάντως για τον Αύγουστο δίνει και 200 αντί 300 ευρώ. Επίσης οι 4000 κάρτες που δίνει τον Ιούλιο είναι οι περισσότερες από όλους τους μήνες.
 

zagreli

Member
Μηνύματα
32
Likes
58
Και δεν ξερουμε και τι ώρα θα ανοίξουν, μπορεί από τις 00:00 μέχρι τις 12-13:00.
 

Ostvarivanje

Member
Μηνύματα
242
Likes
110
Και δεν ξερουμε και τι ώρα θα ανοίξουν, μπορεί από τις 00:00 μέχρι τις 12-13:00.
Πάντως ένα μέλος εχτές ανέφερε ότι σήμερα στις 12 θα άνοιγε και είχε δίκιο γιατί στις 1 παρά που μπήκα ήταν ανοιχτά και έκανα την αίτηση. Νωρίτερα το απόγευμα εχτές είχε δοθεί και η σελίδα και μέχρι αργά το βράδυ κοιτούσα μήπως ανοίξει αλλά δεν άνοιξε.
 

Nik1981

Member
Μηνύματα
225
Likes
208
Ονειρεμένο Ταξίδι
στο χρόνο
Εχει ανοιξει η πλατφορμα. Εγω εκανα και ειναι υπο ελεγχο.
Nik θα συμφωνησω μαζι σου γενικα (και ειδικα στη τελευταια παραγραφο του προηγουμενου μηνυματος σου) αλλα αυτα τα 500 πανω κατω θα τα δωσεις οπου και να πας. Δυστυχως πλεον για τον Ελληνα οι διακοπες ειναι πολυτελεια. Απλα αν θες να πας διακοπες καπου μακρια και για δυο ατομα σου στοιχισει 2000-2500 ευρω συνολικα, στη Σαμο θα γλιτωσεις 300-600 ευρω. Ειναι ενα κινητρο
Ποια ηταν η τελευταία παράγραφος στο μήνυμα μου;Η λογοκρισία εξαφάνισε το μήνυμά μου και δε θυμάμαι.
Εγώ Σάμο δεν ειχα σκοπό να παω φέτος (άλλωστε είμαι Χαλκιδική για διακοπές ήδη). Και μάλλον δεν θα παω ποτέ διότι
1. Είναι μακριά από Αθήνα. Θες 1 μερα να πας και 1 να γυρίσεις στην ουσία. Πολλές ώρες στο πλοίο.
2. Ακριβά ακτοπλοικα
3. Υπάρχουν καλύτερα νησιά, αλλά και μέρη ατο εξωτερικό και είμαι ήδη 41 χρονών και σίγουρα δε θα ταξιδεύω μέχρι τα 100(αν ζήσω τόσο). Ας υποθέσουμε ότι αντέχω για 20-30 χρόνια ακόμα να κάνω μεγάλα και πολυήμερα ταξίδια.
1 ταξίδι κάθε καλοκαίρι. 20-30 ταξίδια σύνολο στη ζωή μου ακόμα.
Εχω κανει πολύ λίγα ταξίδια σε σχέση με όλους εδώ,δυστυχώς.
Οπότε δύσκολα θα επιλέξω τη Σάμο από την στιγμή που δεν εχω πάει ποτέ σε Ρόδο, Λευκάδα, Χανιά, Σαντορίνη, Μύκονο, Μήλο, Πάρο, Νάξο,κτλ.
Απλα φέτος θα κάναμε υπέρβαση και γω κι η σύντροφος μου και σε θέμα δουλειάς και θα πηγαίναμε τελη Αυγούστου ή αρχές Σεπτεμβρίου στη Σάμο χρησιμοποιώντας 5-6 voucher, δηλαδή 100% τσάμπα για μας, ωστε και εξτρα διακοπές να κάνουμε και να δούμε ένα νησί που μάλλον δε θα δούμε ποτέ ξανά, και να βοηθήσουμε την τοπική κοινωνία.
Μόνο έτσι είχε νόημα για μας.
 

Ageloskalp

Member
Μηνύματα
10
Likes
6
Ποια ηταν η τελευταία παράγραφος στο μήνυμα μου;Η λογοκρισία εξαφάνισε το μήνυμά μου και δε θυμάμαι.
Εγώ Σάμο δεν ειχα σκοπό να παω φέτος (άλλωστε είμαι Χαλκιδική για διακοπές ήδη). Και μάλλον δεν θα παω ποτέ διότι
1. Είναι μακριά από Αθήνα. Θες 1 μερα να πας και 1 να γυρίσεις στην ουσία. Πολλές ώρες στο πλοίο.
2. Ακριβά ακτοπλοικα
3. Υπάρχουν καλύτερα νησιά, αλλά και μέρη ατο εξωτερικό και είμαι ήδη 41 χρονών και σίγουρα δε θα ταξιδεύω μέχρι τα 100(αν ζήσω τόσο). Ας υποθέσουμε ότι αντέχω για 20-30 χρόνια ακόμα να κάνω μεγάλα και πολυήμερα ταξίδια.
1 ταξίδι κάθε καλοκαίρι. 20-30 ταξίδια σύνολο στη ζωή μου ακόμα.
Εχω κανει πολύ λίγα ταξίδια σε σχέση με όλους εδώ,δυστυχώς.
Οπότε δύσκολα θα επιλέξω τη Σάμο από την στιγμή που δεν εχω πάει ποτέ σε Ρόδο, Λευκάδα, Χανιά, Σαντορίνη, Μύκονο, Μήλο, Πάρο, Νάξο,κτλ.
Απλα φέτος θα κάναμε υπέρβαση και γω κι η σύντροφος μου και σε θέμα δουλειάς και θα πηγαίναμε τελη Αυγούστου ή αρχές Σεπτεμβρίου στη Σάμο χρησιμοποιώντας 5-6 voucher, δηλαδή 100% τσάμπα για μας, ωστε και εξτρα διακοπές να κάνουμε και να δούμε ένα νησί που μάλλον δε θα δούμε ποτέ ξανά, και να βοηθήσουμε την τοπική κοινωνία.
Μόνο έτσι είχε νόημα για μας.
Για τη πρωθυπουργαρα μας!
Μαζί σου σε όλα.
Ιδανικό θα ήταν να μπορείς να πας διακοπές τσάμπα αλλά δεν είναι εφικτό. Αυτό το πρόγραμμα δεν είναι για να διαλέξεις διακοπές. Κατα 90% το πήραν άτομα που θα πήγαιναν ούτως η άλλως εκεί ή έχουν συγγενείς εκεί(όπως και εγώ). Ασε που πιστεύω πως κάθε ένας πηρε και 2-3 vouchers αν πρόλαβε.
Όπως είπες αν δεν ταξιδεύεις πολύ δεν είναι εύκολο να πας σε απομακρυσμένα νησιά. Χρειάζεται μπόλικος προγραμματισμός και φυσικά αεροπλάνο.
Το "καλυτερα" νησιά είναι καθαρά υποκειμενικό και αν δεν πας σε όλα δε φτάνουν οι "κριτικες" των άλλων.
Σου εύχομαι να ταξιδέψεις και να δεις όσο το δυνατόν περισσότερα μέρη γίνεται.
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.553
Likes
12.363
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ν. Αμερική
Να επισημάνω στα νέα μέλη ότι πολιτικές συζητήσεις απαγορεύονται στο φόρουμ και ως εκ τούτου μηνύματα με τέτοιο περιεχόμενο διαγράφονται.
 

Nik1981

Member
Μηνύματα
225
Likes
208
Ονειρεμένο Ταξίδι
στο χρόνο
Για τη πρωθυπουργαρα μας!
Μαζί σου σε όλα.
Ιδανικό θα ήταν να μπορείς να πας διακοπές τσάμπα αλλά δεν είναι εφικτό. Αυτό το πρόγραμμα δεν είναι για να διαλέξεις διακοπές. Κατα 90% το πήραν άτομα που θα πήγαιναν ούτως η άλλως εκεί ή έχουν συγγενείς εκεί(όπως και εγώ). Ασε που πιστεύω πως κάθε ένας πηρε και 2-3 vouchers αν πρόλαβε.
Όπως είπες αν δεν ταξιδεύεις πολύ δεν είναι εύκολο να πας σε απομακρυσμένα νησιά. Χρειάζεται μπόλικος προγραμματισμός και φυσικά αεροπλάνο.
Το "καλυτερα" νησιά είναι καθαρά υποκειμενικό και αν δεν πας σε όλα δε φτάνουν οι "κριτικες" των άλλων.
Σου εύχομαι να ταξιδέψεις και να δεις όσο το δυνατόν περισσότερα μέρη γίνεται.
Συμφωνώ σχεδόν σε όλα.
Απλά το πρόβλημα με το samos pass είναι ότι δεν είπαν εξαρχής ότι θα το δικαιούνται ελάχιστα άτομα. Έλεγαν "κάθε Έλληνας φορολογούμενος πολίτης".
Ουτε έλεγαν ότι Αύγουστο θα έχει 50% ψαλίδι.
Ούτε έλεγαν ότι ή Σάμο ή Εύβοια.
Αν ήξερα ολα αυτά, θα επέλεγα το πρόγραμμα που αφορούσε 200.000 δικαιούχους. Πιο πολύ με συνέφερε.
Αλλά είναι τόσο ερασιτέχνες που σε έβαζαν να διαλέξεις ενα από τα 2 προγράμματα χωρίς να γνωρίζεις τις προϋποθέσεις του samos pass, και μάλιστα έληγε η προθεσμια για το πρόγραμμα των 200.000 πριν γνωστοποιηθουν οι λεπτομέρειες του samos pass που θα επακολουθουσε.
Πάντως με 5-6 voucher των 300 ευρω στα οποία υπολογιζα για 2 ατομα, αν υποθέσουμε ότι μπορούσες να πληρώσεις και τα ακτοπλοικα με αυτά, έκανες σίγουρα τουλάχιστον 1 βδομάδα 100% δωρεάν διακοπών σε καλό κατάλυμα και πλήρωνες κι εστίαση. 500 € ακτοπλοϊκά, 700 € κατάλυμα, τα υπόλοιπα για μάσα
 
Last edited:

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.553
Likes
12.363
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ν. Αμερική
Παρακαλώ τα μηνύματά μας να κινούνται στα πλαίσια της νομιμότητας, γιατί αλλιώς θα διαγράφονται. Ας μην επαναλαμβανόμαστε.
 

Ostvarivanje

Member
Μηνύματα
242
Likes
110
Για το viva wallet θέλω να ρωτήσω. Μου ήρθε e-mail κανονικά, απλά σκέφτομαι για να το ενεργοποιήσω. Παίζει κάποιο ρόλο αν αλλάξω συσκευή (όχι νούμερο, μόνο συσκευή που μου έσπασε η οθόνη και το έστειλα για αντικατάσταση). Μήπως να περιμένω να παραλάβω το τηλέφωνο και μετά να κάνω τη διαδικασία;
 

spyros91

Member
Μηνύματα
869
Likes
789
Επόμενο Ταξίδι
???
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ντουμπαι
Για το viva wallet θέλω να ρωτήσω. Μου ήρθε e-mail κανονικά, απλά σκέφτομαι για να το ενεργοποιήσω. Παίζει κάποιο ρόλο αν αλλάξω συσκευή (όχι νούμερο, μόνο συσκευή που μου έσπασε η οθόνη και το έστειλα για αντικατάσταση). Μήπως να περιμένω να παραλάβω το τηλέφωνο και μετά να κάνω τη διαδικασία;
Δεν έχεις πρόβλημα.. από οποία συσκευή και να μπεις, βάζεις τον αριθμό σου, τον κωδικό που έβαλες ,και έναν κωδικό επιβεβαίωσης που λαμβάνεις στον αριθμό σου!!
 

Ostvarivanje

Member
Μηνύματα
242
Likes
110
Δεν έχεις πρόβλημα.. από οποία συσκευή και να μπεις, βάζεις τον αριθμό σου, τον κωδικό που έβαλες ,και έναν κωδικό επιβεβαίωσης που λαμβάνεις στον αριθμό σου!!
Όλα αυτά αφού κατεβάσω το app σωστά;
 

spyros91

Member
Μηνύματα
869
Likes
789
Επόμενο Ταξίδι
???
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ντουμπαι
Θα
Όλα αυτά αφού κατεβάσω το app σωστά;
Στο email που σου ήρθε και σε καλωσορίζει στο Εύβοια pass, ανοίγεις το λινκ και βάζεις κινητό και κωδικό για την ενεργοποίηση.. ύστερα κατεβάζεις την εφαρμογή στο κινητό και κανείς είσοδο με τον κωδικό που έβαλες νωρίτερα! Οπότε ναι πρέπει να έχεις το app ..
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.688
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom