Ανάφη Σίκινος- Ανάφη

heraklion

Member
Μηνύματα
92
Likes
16
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
Συμφωνώ κι εγώ, ο Σεπτέμβριος είναι η καλύτερη εποχή , για αυτούς που μπορούν δηλαδή και δεν είναι υποχρεωτική η άδεια του Αυγούστου.
Έχω ακούσει τα καλύτερα για την Ανάφη, περιμένω με ανυπομονησία να την δω!!
 

lillia

Member
Μηνύματα
66
Likes
29
Επόμενο Ταξίδι
βόλος-πήλιο
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νησί του Πάσχα
... κι εμείς περιμένουμε με ανυπομονησία τις εντυπώσεις σου!!!
 

heraklion

Member
Μηνύματα
92
Likes
16
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
Καλημέρα παιδιά, μόλις επέστρεψα από Ανάφη ,και περάσαμε καταπληκτικά!!!!
Το νησί είναι υπέροχο, ο κόσμος φανταστικός, ευγενικοί και πολύ εξυπηρετικοί.
Μείναμε τελικά σε κάτι καταπληκτικά στούντιο Summer Rooms, ήταν πεντακάθαρα, καθημερινή καθαριότητα, πολύ ευγενική η ιδιοκτήτρια, τα συστήνω ανεπιφύλακτα.
Κόσμο δεν είχε πολύ, σε γενικές γραμμές ήταν ήσυχα ( από θέμα κόσμου), κάποιοι λίγοι είχαν μείνει και στην παραλία του Ρούκουνα με σκηνές, αν και απ'οτι μας είπαν, τον Αύγουστο δεν μπορούσες να κατέβεις στην παραλία από τισ σκηνές και τον κόσμο, οπότε όποιος θέλει ησυχία Σεπτέμβριο.
Ο κόσμος υπέροχος, ευγενέστατος, πολύ φιλικοί, αξιαγαπητοι!!!
Από φαγητό, δεν λέει και πολλά, αλλά αυτά είναι γούστα.
Οι τιμές είναι κανονικές, ούτε πολύ ακριβές ούτε όμως και φθηνές, συγκρίνοντας με Κρήτη που μένω, πάνω κάτω είχαμε τις ίδιες.
Παραλίες όμορφες, ήσυχες, με πολλούς γυμνιστές στις περισσότερες, γενικά υπήρχε ελευθερία στις παραλίες, για όλους, γυμνιστές, κατασκηνωτές, ζευγάρια, οικογένειες, όλοι μαζί μια παρέα.
Δώσαμε υπόσχεση στον εαυτό μας να την ξαναεπισκεφθούμε του χρόνου, δεδομένου οτι και από Ηράκλειο μας συμφέρει οικονομικά, πληρώσαμε εισιτήρια 2 ατομα με επιστροφή και μηχανάκι μαζί μας, 74 ευρώ.
Ευχαριστώ όλους σας για τις πληροφορίες που μου δώσατε.
 

lillia

Member
Μηνύματα
66
Likes
29
Επόμενο Ταξίδι
βόλος-πήλιο
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νησί του Πάσχα
Καλημέρα παιδιά, μόλις επέστρεψα από Ανάφη ,και περάσαμε καταπληκτικά!!!!
Το νησί είναι υπέροχο, ο κόσμος φανταστικός, ευγενικοί και πολύ εξυπηρετικοί.
Μείναμε τελικά σε κάτι καταπληκτικά στούντιο Summer Rooms, ήταν πεντακάθαρα, καθημερινή καθαριότητα, πολύ ευγενική η ιδιοκτήτρια, τα συστήνω ανεπιφύλακτα.
Κόσμο δεν είχε πολύ, σε γενικές γραμμές ήταν ήσυχα ( από θέμα κόσμου), κάποιοι λίγοι είχαν μείνει και στην παραλία του Ρούκουνα με σκηνές, αν και απ'οτι μας είπαν, τον Αύγουστο δεν μπορούσες να κατέβεις στην παραλία από τισ σκηνές και τον κόσμο, οπότε όποιος θέλει ησυχία Σεπτέμβριο.
Ο κόσμος υπέροχος, ευγενέστατος, πολύ φιλικοί, αξιαγαπητοι!!!
Από φαγητό, δεν λέει και πολλά, αλλά αυτά είναι γούστα.
Οι τιμές είναι κανονικές, ούτε πολύ ακριβές ούτε όμως και φθηνές, συγκρίνοντας με Κρήτη που μένω, πάνω κάτω είχαμε τις ίδιες.
Παραλίες όμορφες, ήσυχες, με πολλούς γυμνιστές στις περισσότερες, γενικά υπήρχε ελευθερία στις παραλίες, για όλους, γυμνιστές, κατασκηνωτές, ζευγάρια, οικογένειες, όλοι μαζί μια παρέα.
Δώσαμε υπόσχεση στον εαυτό μας να την ξαναεπισκεφθούμε του χρόνου, δεδομένου οτι και από Ηράκλειο μας συμφέρει οικονομικά, πληρώσαμε εισιτήρια 2 ατομα με επιστροφή και μηχανάκι μαζί μας, 74 ευρώ.
Ευχαριστώ όλους σας για τις πληροφορίες που μου δώσατε.
Χαίρομαι που περάσατε καλά και σάς άρεσε η Ανάφη! Καλό φθινόπωρο τώρα και ... σε άλλα ταξίδια!!!
 

MARIGIANNA

Member
Μηνύματα
10
Likes
1
Καλησπέρα σε όλους. Σκέφτομαι να επισκεφτώ την Αναφη μιας και είναι πολύ κοντα από Κρήτη όπου και μένω..Το θέμα μου είναι ότι εχω ένα μωρακι 10 μηνων και δεν ξερω αν κανω καλα..Οποιαδήποτε γνώμη-συμβουλή ευπρόσδεκτη...
 

coco_

Member
Μηνύματα
1.301
Likes
1.773
Επόμενο Ταξίδι
on the beach!
Ονειρεμένο Ταξίδι
Guatemala
Καλησπέρα όταν είχα πάει Ανάφη δίπλα μας έμενε μια οικογένεια με ένα παιδάκι κάπου 8 μηνών.
Να σου πω την αλήθεια μου έκανε τρομερή εντύπωση πως επέλεξαν αυτόν τον προορισμό.
Κοίτα η γνώμη μου είναι να επιλέξετε έναν πιο βατό προορισμό για τους εξής λόγους:
-Αν κ είναι κοντά...το Πρέβελη δεν είναι το πιο αξιοπιστο πλοιο σε θέμα καθυστερησεων
-Στο νησί δεν θυμαμαι να έχει παιδικές χαρες κλπ που θα παιξει ενα μωρακι 10 μηνων...τα παιδακια γυρω στα 4-5 φαινοντουσαν να περνάνε μια χαρα στην πλατεια!
-Δεν υπάρχει ούτε φαρμακειο (εκτός αν ηταν πολύ καλά κρυμένο)-αλλά οκ αυτο λύνεται αν πάρεις όλα που πιθανόν να χρειαστεις
-οι παραλίες δεν έχουν ιδιαιτερη σκια κ επίσης κάποιες πρέπει να περπατήσεις για να τις φτασεις
-στην Χωρα άμα το πιασει κ φυσαει σε πήρε κ σε σήκωσε.
-Η ακτοπλοικη συνδεση ειναι ένα δρομολόγιο κάθε δύο μέρες.
Για μένα αυτοι θα ηταν ανασταλτικοι παράγοντες,αλλά από την αλλη σου είπα οτι είδα κ μικρότερο μωρακι από το δικό σου κ μια χαρά πέρασαν!
 

MARIGIANNA

Member
Μηνύματα
10
Likes
1
Σε ευχαριστώ πολυ!! Η απόφαση πάρθηκε .. Θα πάμε του χρόνου το καλοκαίρι που θα ειναι πιο εύκολα για μας!! Ας κοιτάξω τώρα άλλον προορισμό ..πφφφφ ... Από Κρήτη ειναι δύσκολες οι συνδέσεις !!! Καρπαθο μας βλέπω πάλι!! Χεχε!! Σε ευχαριστώ πολυ πάντως !!
 

coco_

Member
Μηνύματα
1.301
Likes
1.773
Επόμενο Ταξίδι
on the beach!
Ονειρεμένο Ταξίδι
Guatemala
Εισαι τυχερη όμως γιατι εμεις θελουμε καθε καλοκαιρι Καρπαθο κ μας πεφτει κομματακι μακρυα. Για κοιτα κ για Ναξο απο Κρητη
 

MARIGIANNA

Member
Μηνύματα
10
Likes
1
Κοιταξα αλλα δυστυχως τα ακτοπλοικα είναι πανάκριβα! Οσο για την Καρπαθο είναι το μονο νησι που μπορούμε να παμε οικονομικα και αξιζει...αξιζει πολλά!!!
 

wanderlust

Member
Μηνύματα
7
Likes
3
Επόμενο Ταξίδι
Κωνσταντινούπολη
Ονειρεμένο Ταξίδι
America Latina
Καλησπέρα!
Για Κάρπαθο λέγαμε κι εμείς, αλλά είναι απλησίαστα τα εισιτήρια από Αθήνα.
Η Ανάφη είναι μαγική, αλλά και μόνο που δεν έχει σήμα το κινητό, είναι απαγορευτική για άραγμα με το μωράκι.
 

giannoula

Member
Μηνύματα
1.299
Likes
2.429
Επόμενο Ταξίδι
who knows???
έχεις πολύ μεγάλο λάθος.. Πριν από λίγες μέρες επέστρεψα από κει και έπιανε σχεδόν σε όλο το νησί όπως και το wifi επίσης..
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.688
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom