Σίφνος Σίφνος

psilos3

Member
Μηνύματα
6.094
Likes
45.309
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Peru, Japan, Iceland
Πιστεύεις ότι θα ήταν καλή ιδέα να πεταχτούμε Κιμωλο ή δεν υπάρχει λόγος;
Κρατήστε το για τη φορά που θα έχετε και διαθέσιμη διανυκτέρευση. Το νησάκι είναι πανέμορφο, δεν είναι για ημερήσια κατά τη γνώμη μου.
 

katkarak

Member
Μηνύματα
47
Likes
43
Οι πέντε μέρες είναι λίγες με τα δεδομένα της μετακίνησης, πόσο μάλλον αν χρειαστεί να μείνεις και αλλού. Όπως είπαν και τα παιδιά πιο πάνω, πρέπει να αρκεστείς μόνο στη Σίφνο που αξίζει φυσικά ή να προσθέσεις ακόμα ένα βράδυ στο πρόγραμμα σου.
Προτάσεις φαγητού για Σίφνο;
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.094
Likes
45.309
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Peru, Japan, Iceland
Προτάσεις φαγητού για Σίφνο;
Είναι νησί στο οποίο δε θα μείνετε καθόλου μα καθόλου παραπονούμενοι από φαγητό, μιας και φημίζεται γαστρονομικά. Μη παραλείψετε να δοκιμάσετε τη παραδοσιακή ρεβυθάδα!
Συγκεκριμένα εστιατόρια δεν έχω να προτείνω, μιας και έχει χρόνια που πήγα στο νησί και αυτά αλλάζουν. Σίγουρα κάποιος άλλος φίλος θα βοηθήσει.
 

barkour

Member
Μηνύματα
1.168
Likes
5.217
Ταξίδι-Όνειρο
Υεμενη
Προτάσεις φαγητού για Σίφνο;
Δρακακης στη ταρατσα εχει ωραια θεα , Δριμονι με ακομα πιο ωραια θεα , Mamma mia ιταλικο.
Ολα στην Απολλωνία ,τιμες λιγο τσιμπημενες , φαγητο αρκετα καλο
 

alma

Member
Μηνύματα
3.718
Likes
15.048
"Το Στέκι" στον Πλατύ Γυαλό, σε κήπο ακριβώς δίπλα στη θάλασσα.
Πολλές επιλογές και σε μαγειρευτά.
Επειδή ακόμα και Σεπτέμβρη γεμίζει τα μεσημέρια, καλό είναι να μην πάτε και πολύ αργά, ώστε να βρείτε τραπέζι ευκολότερα.
 

Maraki_if

Member
Μηνύματα
15
Likes
4
Παιδιά καλησπέρα και πάλι! Έχω αγχωθεί! Έρχεται ο καιρός και θεωρήσαμε ότι είναι χαλαρό να κλείσεις αυτοκίνητο για το νησί, μιας που δεν το έχουμε κάνει ξανά. Τώρα πήρα σε αρκετά γραφεία τηλέφωνο και δεν έχουν αυτοκίνητα. Τι θα κάνουμε;;; Μένουμε χωρίς αμάξι; Καμιά πρόταση κανείς να τηλεφωνήσουμε σε κάποιον;;
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.094
Likes
45.309
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Peru, Japan, Iceland
Καμιά πρόταση κανείς να τηλεφωνήσουμε σε κάποιον;;
Αν δεις ότι δε βρίσκεις, το καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι να επικοινωνήσεις με το κατάλυμα σου να βοηθήσουν αυτοί, σίγουρα θα έχουν κάποιο/α γραφείο ενοικιάσεως που συνεργάζονται.
 

Maraki_if

Member
Μηνύματα
15
Likes
4
Αν δεις ότι δε βρίσκεις, το καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι να επικοινωνήσεις με το κατάλυμα σου να βοηθήσουν αυτοί, σίγουρα θα έχουν κάποιο/α γραφείο ενοικιάσεως που συνεργάζονται.
Το κακό είναι ότι επικοινώνησα και η απάντησή τους ήταν ότι δεν μπορούν να μου προτείνουν κάποιο συγκεκριμένο. Να το ψάξω στο ιντερνετ. (Δε μου άρεσε ως απάντηση)
 

ribo7

Member
Μηνύματα
177
Likes
169
Όπως αντιλαμβάνεσαι το "πήρα σε αρκετά γραφεία τηλέφωνο" δεν είναι αρκετό. Πάρε σε όλα! Δες στο google maps ποια υπάρχουν και πάρε σε όλα! Ή ψάξε για κάποιο τοπικό site που έχει λίστα με τα γραφεία ενοικίασης - Useful telephone numbers - SIFNOS.
(Εγώ πέρυσι είχα κλείσει με το Suntrail, 50€/μέρα, περίοδος 15Αυγουστου)

Αλλιώς και με λεωφορείο θα καλυφθείς, ειδικά για τις βασικές παραλίες.
Transportation - SIFNOS
(Αλλά το αυτοκίνητο βοηθάει στο να είστε άνετοι με τις ώρες ή και να πάτε σε εκκλησάκια π.χ. Αγ. Συμεών).
 

Maraki_if

Member
Μηνύματα
15
Likes
4
Όπως αντιλαμβάνεσαι το "πήρα σε αρκετά γραφεία τηλέφωνο" δεν είναι αρκετό. Πάρε σε όλα! Δες στο google maps ποια υπάρχουν και πάρε σε όλα! Ή ψάξε για κάποιο τοπικό site που έχει λίστα με τα γραφεία ενοικίασης - Useful telephone numbers - SIFNOS.
(Εγώ πέρυσι είχα κλείσει με το Suntrail, 50€/μέρα, περίοδος 15Αυγουστου)

Αλλιώς και με λεωφορείο θα καλυφθείς, ειδικά για τις βασικές παραλίες.
Transportation - SIFNOS
(Αλλά το αυτοκίνητο βοηθάει στο να είστε άνετοι με τις ώρες ή και να πάτε σε εκκλησάκια π.χ. Αγ. Συμεών).
Χμμ όντως δεν πήρα σε όλα! Αύριο θα πάρω σε όλα! Ευχαριστώ για τη συμβουλή!
 

Maraki_if

Member
Μηνύματα
15
Likes
4
Δυστυχώς τίποτα. Πλήρως απογοητευμένες όλες. Μας είπαν να πάρουμε και προτελευταία μέρα για περίπτωση ακύρωσης, αλλά δύσκολο. Πω που να πάει ο νους μας ότι πρέπει να κάνουμε κράτηση για αυτοκίνητο από πιο νωρίς. Τρελό ξενέρωμα
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.158
Μηνύματα
882.404
Μέλη
38.877
Νεότερο μέλος
Constansimota

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom