Σαντορίνη Σαντορίνη

maria91

Member
Μηνύματα
2.071
Likes
1.942
Εστιατοριο στην Οια που να προσφερει καλη θεα σε ηλιοβασιλεμα και να μη δωσουμε νεφρο ξερει κανεις?ή εστω κατι που να δινει φαι...
 

Lyyydiaki

Member
Μηνύματα
7
Likes
22
ΤΙ ΌΜΟΡΦΟ ΝΗΣΊ!!!!!!

Μόλις γύρισα.. Αγαπημένη παραλία βλυχάδα με διαφορά! Σαντορίνη σε καμία περίπτωση όμως δεν πας για τις παραλίες γιατί όντως δεν είναι κάτι.

Για φαγητό εννοείται στο Μεταξύ μας.. απίστευτη θέα και ωραίο φαγητό. Πήγα και στο καντουνι στον Πύργο που ανέφεραν πολλοί όμως δεν έμεινα ιδιαίτερα ευχαριστημένη. Αν γυρνούσα τον χρόνο πίσω θα πήγαινα στο Ψαράκι στην βλυχάδα να δοκιμάσω. Για fast food τιμησα το the family στην πλατεία φηρων (πίτσα, μακαρόνια, κρέπα) καλές τιμές και πολύ εξυπηρετικοι.

Για ποτό στα Φηρα έχει πολλές επιλογές. Στην Οία καθίσαμε στο Lykabettus. Τσιμπημένο αλλά πολύ όμορφο. Το Santo Wines καλό.

Οια, Ημεροβίγλι must!!!! Πανέμορφα.. Για μένα πιο όμορφο το Ημεροβίγλι.

Διαμονή στον Καρτεραδο, είναι δίπλα στα φηρα και βρίσκεις πιο οικονομικη διαμονή σε σχέση με άλλα .

Και θα κλείσω λέγοντας ξανά..... ΠΌΣΟ ΌΜΟΡΦΟ ΝΗΣΊ
 

stafos19

Member
Μηνύματα
14
Likes
9
Σκεφτόμαστε για Σαντορίνη για αρχές Οκτωβρίου …Αξίζει τόσο αργά;
Πήγαμε πέρισυ Σαντορίνη αρχές Οκτωβρίου, ήταν φανταστικά. Πιο φτηνές τιμές σε διαμονή και λιγότερος κόσμος. Η σεζόν στη Σαντορίνη είναι αρκετά μεγάλη όποτε δε θα το σκεφτόμουν καν.
 

pankot1979

Member
Μηνύματα
77
Likes
65
Επόμενο Ταξίδι
ΦΛΩΡΕΝΤΙΑ
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΠΕΡΟΥ-ΧΙΛΗ
Έχεις κάτι να προτείνεις σε διαμονή ;;;;
 

stafos19

Member
Μηνύματα
14
Likes
9
Έχεις κάτι να προτείνεις σε διαμονή ;;;;
είχαμε μείνει στον Πύργο, περίπου 20 λεπτά με αυτοκίνητο από την Οία και μείναμε αρκετά ευχαριστημένοι με την επιλογή μας. Οία και Ημεροβίγλι για εμένα είναι ωραία για βόλτα αλλά όλα είναι αισθητά πιο ακριβά και αρκετά τουριστικά. Για Πύργο κοίταξε στο airbnb και στο booking και πάρε τηλέφωνα για καλύτερες τιμές - θα βρεις καταλύματα σε όλες τις κατηγορίες.
 

pankot1979

Member
Μηνύματα
77
Likes
65
Επόμενο Ταξίδι
ΦΛΩΡΕΝΤΙΑ
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΠΕΡΟΥ-ΧΙΛΗ
είχαμε μείνει στον Πύργο, περίπου 20 λεπτά με αυτοκίνητο από την Οία και μείναμε αρκετά ευχαριστημένοι με την επιλογή μας. Οία και Ημεροβίγλι για εμένα είναι ωραία για βόλτα αλλά όλα είναι αισθητά πιο ακριβά και αρκετά τουριστικά. Για Πύργο κοίταξε στο airbnb και στο booking και πάρε τηλέφωνα για καλύτερες τιμές - θα βρεις καταλύματα σε όλες τις κατηγορίες.

Κοιτά αυτοκίνητο δεν θα έχουμε και δεν ξέρω εάν αξίζει να νοικιάσουμε για 3 μέρες που θα είμαστε ….
 

stafos19

Member
Μηνύματα
14
Likes
9
Κοιτά αυτοκίνητο δεν θα έχουμε και δεν ξέρω εάν αξίζει να νοικιάσουμε για 3 μέρες που θα είμαστε ….
Νομίζω θα σας βολέψει, διαφορετικά θα περιοριστείτε αρκετά με τις μετακινήσεις. Δεν ξέρω δυστυχώς πως είναι η συγκοινωνία εκείνη την περίοδο αλλά το αυτοκίνητο θα σας βγει περίπου 30€ την ημέρα και θα σας λύσει τα χέρια. Θα μπορείτε να το νοικιάσετε και όταν είστε εκεί, Οκτώβριο δεν θα υπάρχει πρόβλημα με διαθεσιμότητα.
 
Μηνύματα
196
Likes
250
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ο γύρος του κόσμου
Έχεις κάτι να προτείνεις σε διαμονή ;;;;
Εγω θα πρότεινα να δεις διαμονή στα φηρα. Πιστεύω ότι θα βρεις κάτι πιο οικονομικό εκείνη την περίοδο. Και ο πύργος είναι πολύ όμορφο χωριό αλλά τα φηρα που είναι το κέντρο θα σε βολέψουν καλύτερα κατά τη γνώμη μου. Όσο για την εποχή αξίζει 100%.
 

denise_hpa

Member
Μηνύματα
17
Likes
6
έχω κλείσει για Σαντορίνη αρχές Σεπτέμβρη και με έχεις ξεσηκώσει να πάω αύριο!!!!!!!Ελπίζω όταν πάω να μην είναι εντελώς άδεια τα πάντα αν και πιστεύω Αύγουστο θα ανέβει σχετικά. Επειδή δεν θέλω να νοικιάσω αμάξι, είδες καθόλου τα λεωφορεία αν έχουν τακτικά δρομολόγια? Ευχαριστούμε για τις πληροφορίες!!
ktel.pdf.
Καλησπερα ...Αυτα ειναι τα δρομολογια τωρα, και εγω ταξιδευω σστις 2/9 Πεμπτη χωρις μεσσο μεταφορικο , αλλα ο γιος μου ειναι ηδη εκει απο Παρασκευη μου ειπε οτι δεν ειναι και τοσο ενταξει στα ωραρια τα κτελ. Αυριο το βραδυ θα ξερω περισσοτερες πληροφοριες και για φαγητο οικονομικο και τα παντα... Denise

άλλη επιλογή για φαγητό που παθαίνουν σοκ από τις μερίδες όσοι πάνε είναι ο Κρητικός.
Καλησσπερα ταξιδευω Πεμπτη 2/9 , διαμονη Φηρα ειμασστε χωρις μεσο οποτε η ταβερνα Κρητικος που βρισσκεται?
Ευχαρισστω

Πηγαίνοντας στη Σαντορίνη χρόνια και έχοντας καταγωγή από εκεί σας διαβεβαιώνω ότι όντως ειναι η καλύτερη χρονιά για να την επισκεφθεί κάνεις. Επίσης να ενημερώσω ότι αν και δεν θα ισχύει τώρα ότι τον Ιούνιο οι ξαπλώστρες στην περίσσια δεν είχαν χρέωση πέρα του καφέ που έπαιρνες άμα ήθελες. Ωστόσο από Ιούλιο και μετά επειδή τώρα περιμένουν να δουλέψουν όλοι δε νομίζω ότι θα ισχύει κάτι τέτοιο.
Πάντως όποιος πάει εχω αρκετά να προτείνω για να μη χαλάσει και μια περιουσία.
Καλησπερα ταξιδευω 2/9 /2021 με τον γιο μου για φωτογραφιση καθαρα, διαμονη villa anto Φηρα γιατι ειμαστε χωρις μεταφορικο μεσο και θα ηθελα πληροφοριες για ωραια σημεια για φωτογραφικες ληψεις και για οικονομικο φαγητο. Επισης αν υπαρχει καποιος νεος που ενδιαφερεται να μας κανει μια ξεναγηση 1 μερα με το αζημειωτο φυσικα περα απο τα τουριστικα γραφεια που ζητανε παρα πολλα χρηματα. Ευχαρισστω πολυ Denisse
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.114
Μηνύματα
880.827
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom