Σε πόσες χώρες έχετε πάει?

Samion

Member
Μηνύματα
10.355
Likes
9.276
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
1.Έτσι είναι και κάθε χρόνο παρανοείς αυτά που λένε οι άλλοι. Το "όπως τις μετράω εγώ" είναι προφανές ότι δεν αναφερόταν στο "ποιες χώρες
2. Δε χρησιμοποιεί τη δυσκολία πρόσβασης ως κριτήριο, είναι ξεκάθαρο από τις προδιαγραφές που θέτει, αλλά πρέπει κάποιος να τις διαβάσει πρώτα.
3.Εντελώς καμία σχέση (ούτε μισή ντουζίνα δεν είναι), θυμάσαι λάθος (ΚΑΙ φέτος, αλλά μη χαλάσουμε την παράδοση).
1. Κι εσυ συνεχιζεις το χαβα σου. Ποιος ειπε για σενα κ χωρες οηε κλπ? Μια απαντηση δωσε στο θεμα: σε ποσες χωρες εχεις παει? Τοσο δυσκολο ειναι? Βαζουμε μια κοινη βαση, τη λιστα του ΟΗΕ κ απανταμε. Αλλα καθε χρονο τα ιδια: γιωργος: οπως μετραω εγω εχω παει σε 150. Ταβερ: οπως μετραω εγω εχω παει σε 200. Σαμιον ο μονος σωστος που απαντα με τη λιστα του ΟΗΕ. Εσεις το χαβα σας.
2. Σιγα μην κατσω να διαβασω το σαιτ του καθενος. Ειδα το uk με 2πλασιες περιοχες απο ελλαδα κ αυτο μου φτανει. Οπως τις μετραω εγω (..) μου φαινεται μπουρδα. Γνωμη μου.
3. Το "αλλο" αναφεροταν σε αλλο σαιτ παρομοιο που οντως εδινε 2πλασιες υποπεριοχες ελβετια...μαλλον κατι δεσμους θα ειχε ο δημιουργος του με τη ρολεξ.
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.355
Likes
9.276
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Τι κάνει λέει; Νουμεράκι δεν έχω δει.
Ε μα παραθετεις ολοκληρη αναλυση κ απο μενα θες ενα νουμερο? Δωστε το εσεις πρωτα. Ασε που εχουμε κ χαρτη. Τρολ θεμα φαινεται αυτο. Ιντριγκαρει ολους παντως. Πιες κ καμια weiss για μας..
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.628
Likes
50.315
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού τότε, τώρα, πάντα
Μια απαντηση δωσε στο θεμα: σε ποσες χωρες εχεις παει?
Έδωσα, δεν το κατάλαβες.

Τοσο δυσκολο ειναι?
Εγώ δε δυσκολεύτηκα, εσένα βλέπω να έχεις μια δυσκοιλιότητα. Φακές.
Βαζουμε μια κοινη βαση, τη λιστα του ΟΗΕ κ απανταμε.
Πρώτον, απαντήσαμε (οι υπόλοιποι, έχυ όχι, δυσκοιλιότητα γαρ) και δεύτερον είναι όμορφο που η κοινή βάση είναι αυτή που επέλεξες ΕΣΥ, με τη ΜΙΑ ΤΗ ΜΟΝΑΔΙΚΗ ΑΛΗΘΕΙΑ.
Αλλα καθε χρονο τα ιδια: γιωργος: οπως μετραω εγω εχω παει σε 150. Ταβερ: οπως μετραω εγω εχω παει σε 200.
Ναι καλέ μου, οι χώρες του ΟΗΕ συγκεκριμένες είναι. Το "έχω πάει" δεν είναι. Για σένα μπορεί να προσγειώθηκες σε ένα αεροδρόμιο "και να έχεις πάει", να πέρασες με το αυτοκίνητο διερχόμενος "και να το μετράς", άλλοι όχι. Είναι δύσκολο, αλλά πιστεύω όταν κλείσουμε 30ετία στο φόρουμ θα το καταλάβεις.

Σαμιον ο μονος σωστος
ΠΑΝΤΑ. Να τα λέμε αυτά.

που απαντα με τη λιστα του ΟΗΕ
Οι υπόλοιποι απαντήσαμε, εσύ όχι, ΣΩΣΤΕ.
2. Σιγα μην κατσω να διαβασω το σαιτ του καθενος.
Κράζω χωρίς να διαβάζω, υπογραφή Samion.
Ειδα το uk με 2πλασιες περιοχες απο ελλαδα κ αυτο μου φτανει
Έχεις δίκιο, με διπλάσια έκταση κι οκταπλάσιο πληθυσμό έπρεπε να έχεις τις μισές περιοχές από την Ελλάδα. Λογικό.

. Οπως τις μετραω εγω (..) μου φαινεται μπουρδα. Γνωμη μου.
Κι εμένα μου φαίνεσαι κάτι. Γνώμη μου. Αλλά δεν το λέω.

3. Το "αλλο" αναφεροταν σε αλλο σαιτ παρομοιο
Κράζω τη Μαρία γιατί γνώρισα την Ελένη που είναι παρόμοια. Βρες τη μπούρδα.
 
Last edited:

Samion

Member
Μηνύματα
10.355
Likes
9.276
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
1.Ναι καλέ μου, οι χώρες του ΟΗΕ συγκεκριμένες είναι. Το "έχω πάει" δεν είναι. Για σένα μπορεί να προσγειώθηκες σε ένα αεροδρόμιο "και να έχεις πάει", να πέρασες με το αυτοκίνητο
2.Κι εμένα μου φαίνεσαι κάτι. Γνώμη μου. Αλλά δεν το λέω.
1. Look who's talking... τα 4 ιονια νησια σε 7 μερες προφανως τα βλεπεις καλα, για μια χωρα
(Ισως κ μικροτερη τους) θελεις 1 μηνα...
2. Καλε γιατι εκνευριζεσαι? Πλακα κανουμε. Κ με το επιθετο που προλαβα κ διαβασα παλι γελασα. Βρισε με οσο θες, οσα επιθετα θες αν ξεθυμανεις ετσι. Παλι θα γελαω...
Σε αλλους επιστρεφω τα επιθετα, σε σενα που δεν το κανεις συχνα στο επιτρεπω. Βρισε να σου φυγει...
 

Hayate

Member
Μηνύματα
838
Likes
5.105
Επόμενο Ταξίδι
Oπου δεν κανονιζουμε..
Ονειρεμένο Ταξίδι
Hokkaido χειμωνα
Ε 45 γιαυτο λεω να κανω κανα roadtrip δυτικα Βαλκάνια που δεν εχω παει, να τις κάνω 50 να φευγει και αυτή η εννοια απο το μυαλό μου!!! . Μετα θα πηγαίνω μεχρι το χωριο μου και πισω αληθεια!!
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.355
Likes
9.276
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Ολους? Δεν νομιζω, μονο τους ανταγωνιστικους, Αριστεια κλπ.
Ναι..εννοουσα ολους τους παλιους..την παλιοπαρεα που λεμε τα ιδια κ τα ιδια..
Ειπαμε οταν πας σε μερικες χωρες εχει ηδη παει σε πολλες. Πας Ιταλια κ εχεις δει πανω απο τη μιση ευρωπη. Πολλες της Καραιβικης, Ασιας, Μεσης Ανατολης επισης μοιαζουν. Η λιστα που προτιμω προσωπικα ειναι των σαιτ ουνεσκο, τα μνημεια της ανθρωποτητας. Οι χωρες με τα τεχνητα συνορα δεν με πολυενδιαφερουν. Ο ταβερ αν θυμαμαι καλα με εκανε να τις μετρησω αρκετα χρονια πριν...
 

LULLU

Member
Μηνύματα
3.500
Likes
7.691
Επόμενο Ταξίδι
το ψαχνω....
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νιγηρας-Μαλι
Όπως τις μετράω εγώ (δηλαδή να έχω δει κάτι, όχι "πήγα στο Ζάγκρεμπ ένα βράδυ και δεν είδα τίποτε άλλο από Κροατία") είναι 105 αυτές του ΟΗΕ και 124 οι ΟΗΕ+. Δεν προβλέπεται καμία αύξηση μέσα στο χρόνο.

Αυτό εδώ πάντως έχει και μέτρηση ανάλογα με υποπεριοχές (όχι μόνο χώρες) και το βρίσκω πιο ενδιαφέρον:
NomadMania - Endless exploring
μονο?? καποιο λαθος στη προσθεση..:xalara:
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.794
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom