Αλβανία Συμπέθεροι από τα Τίρανα! Αποστολή Shqipëria!

giannismits

Member
Μηνύματα
3.494
Likes
11.726
Επόμενο Ταξίδι
?
@giannismits Πραγματικά φοβερή η ιστορία σου, η αφήγηση , οι φωτογραφίες. Είμαι από την Αλβανία και μεγαλωμένη από πολύ μικρή στην Ελλάδα. Ντρέπομαι που το λέω αλλά τόσα πράγματα δεν ξέρω και τόσα μέρη δεν έχω επισκεφθεί στην πατρίδα μου. Και πάλι μπράβο για την ιστορία σου αλλά κυρίως για τον τρόπο που αντιμετωπίζεις τα πράγματα και σε έκανε μακριά από ρατσισμούς και κολλημένες ιδέες να απολαύσεις το ταξίδι, ενώ πολλοί με ρωτάνε αν υπάρχουν θάλασσες στην Αλβανία και παραξενεύονται που έχουμε πισίνες.
Σ'ευχαριστώ πάρα πολύ. Όποιος σου κάνει τέτοιες ερωτήσεις ή είναι απίστευτα ανίδεος και άσχετος ή απλά θέλει να προσβάλει!

Είναι από τα πιο ενδιαφέροντα ταξίδια που έχω κάνει και σίγουρα από τα αγαπημένα μου. Και μακάρι να είχα κι άλλες μέρες να δω περισσότερα. Όχι ρατσισμό δεν είχα ποτέ και μετά το ταξίδι μόνο τα καλύτερα έχω να πω για τη χώρα και τους ανθρώπους της.
 

TravelForEver

Member
Μηνύματα
22
Likes
85
Επόμενο Ταξίδι
Γερμανία ?
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα
Σ'ευχαριστώ πάρα πολύ. Όποιος σου κάνει τέτοιες ερωτήσεις ή είναι απίστευτα ανίδεος και άσχετος ή απλά θέλει να προσβάλει!

Είναι από τα πιο ενδιαφέροντα ταξίδια που έχω κάνει και σίγουρα από τα αγαπημένα μου. Και μακάρι να είχα κι άλλες μέρες να δω περισσότερα. Όχι ρατσισμό δεν είχα ποτέ και μετά το ταξίδι μόνο τα καλύτερα έχω να πω για τη χώρα και τους ανθρώπους της.
Η αλήθεια είναι πως και εγώ μεγάλωσα το 90 που όπως ανέφερες τα συνθήματα "δεν θα γίνεις έλληνας ποτέ αλβανε αλβανε" έδιναν και έπαιρναν. Σε προσωπικό επίπεδο είχα πολύ καλή σχέση με όλους αλλά όλη η παραπληροφόρηση έκανε ακόμα και φίλους μου να κάνουν τέτοιες ερωτήσεις. Και πάλι ευχαριστούμε που μας ταξίδεψες με την ιστορία σου και εκτιμώ το γεγονός πως πέρα από το καθαρά τουριστικό κομμάτι (τι να δειτε, που να φατε κλπ) μεταφέρεις και την ιστορία και την καθημερινή επαφή και τριβή με τους ντόπιους.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.169
Μηνύματα
882.779
Μέλη
38.883
Νεότερο μέλος
ayahuasca97

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom