ΗΠΑ Συναισθήματα της Δυτικής Ακτής

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.400
Likes
17.206
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα

Ξύπνημα το πρωί με τα χίλια ζόρια. Με συνοπτικές διαδικασίες παραλαμβάνουμε το αυτοκίνητο από το αεροδρόμιο, βεντούζα το gps στο παρμπρίζ, και destination: Santa Barbara.

Λεπτομέρεια: η μέρα είναι Παρασκευή και πρώτα φορά στη ζωή μου καταλαβαίνω τί πάει να πει πραγματικό μποτιλιάρισμα. 16 λωρίδες (8 +8) σερί ακινητοποιημένα αυτοκίνητα, η ζέστη στο φουλ και η απορία έκδηλη για το πώς ακριβώς θα καταφέρουμε να βγούμε από το τέρας που λέγεται L.A.

Τελικά μετά από κάποιες ώρες επίπονης οδήγησης φτάνουμε στην πανέμορφη Santa Barbara. Η κούραση από την οδήγηση αλλά και το ταξίδι της προηγούμενης ημέρας μας οδηγούν κατευθείαν στο ξενοδοχείο που πέφτουν ύπνοι γενναίοι. :D

Ξύπνημα νωρίς το απόγευμα, βόλτα για φαγητό στην παραλία, με τη στιγμή του απογεύματος να είναι το περπάτημα στις αποβάθρες μέσα στη θάλασσα και η εκπληκτική θέα της πόλης πίσω:


Η συνέχεια, λίγο πολύ μόνο για τις γυναίκες του φόρουμ :bleh::

Βόλτα στο Santa Barbara Bowl, έναν εκπληκτικό χώρο για συναυλίες μέσα σε ένα φαράγγι σε έναν από τους λόφους της SB, και συναυλία -κρατηθείτε- New Kids on The Block. :D:D:D

Το γήπεδο γεμάτο με 10,000 κόσμο, 9,999 γυναίκες και εμένα :lol:

Οι τύποι πάντως είναι απίθανοι, σόου με τα όλα του, πολύ αληθινοί και πολύ low profile, όπως ήταν και μικροί (για όσους τους θυμούνται). Περάσαμε αληθινά θαυμάσια και το μόνο που μένει είναι να σας δείξω μερικές εικόνες, με αυτό το βιντεάκι:


και αυτές τις φωτογραφίες:









Τρομερή εντύπωση μου έκανε το γεγονός ότι ο περισσότερος κόσμος (οι κοπέλες δηλαδή, αφού οι άντρες ήταν μετρημένοι στα δάχτυλα) ήταν με ένα κύπελλο μπύρα στο χέρι μόνιμα, ενώ ένα τραγικά μεγάλο ποσοστό των γυναικών ήταν παχύσαρκες. Δείγματα "καλοπέρασης" σε ένα από τα πιο "κυριλέ" μέρη της δυτικής ακτής; ίσως, πάντως εμφανείς πέραν αμφιβολίας οι διαφορές με τους ανθρώπους του east coast, τόσο στην εμφάνιση όσο και στη συμπεριφορά.

Πτώματα μετά την πολύωρη συναυλία, η επιστροφή στο ξενοδοχείο και ο ύπνος ήταν επιβεβλημένα. Η επόμενη μέρα ήταν ακόμα πιο μεγάλη.
 

toumpiotis

Member
Μηνύματα
892
Likes
649
Ταξίδι-Όνειρο
LENSOIS MARAHENSES
Μπράβο Def εσυ και ο Taver απο ότι φαίνεται θα μου σχεδιάσεται το ταξίδι των επόμενων καλοκαιρινών διακοπών.
Περιμένω εναγωνίως την συνέχεια:shock::shock::shock:
 

XRISTOS71

Member
Μηνύματα
3.388
Likes
1.498
γραψε γραψε boss και ο taver απο την άλλη στο τέλος μεχρι και εγω ψηνομαι στο τέλος να παω USA
περιμενω την συνεχεια
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.400
Likes
17.206
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Κοίτα σε γενικές γραμμές έχω συνέλθει, αφού το ταξίδι έγινε τον Απρίλιο. :haha:
 

mpiftex

Member
Μηνύματα
892
Likes
265
Ταξίδι-Όνειρο
παντού για πάντα
-Hello Mr Sinise.
-Hello my friend.
-I'm a big fan, I watch your show every week in Greece!
-You are from Greece, what's your name?
-Defkalion.
-Oh my God, are you Defkalion from travelstories.gr?
-Yes, that's me.
-Oh my God, I can't believe it's you, I'm a huge fan!! I visit the website every day and look at the pictures because I can't read the text. Every week at the studio we ask Melina to translate the stories and we all sit around her and listen about your adventures! Keep up the good work.
-I will Mr Sinise but this is my floor, I have to go.
-Ok my friend, can we please take a picture together? Otherwise Melina will never believe that I've met you!
-Sure, no problem.
-Thank you my friend. Give my regards to Go2dbeach, Thanosth, GTS and the rest of the gang.
-I sure will, Mr Sinise.
 

thanosth

Member
Μηνύματα
3.369
Likes
6.854
Επόμενο Ταξίδι
Θάσος με ιστιοπλοϊκό!
Ταξίδι-Όνειρο
Happy Slam, AO
:clap::clap:
mpiftex ευγε!!!

νομίζω οτι σου πάει να γίνεις σεναριογράφος!!!
από τα πιο ξεκαρδιστικά που έχω διαβάσει στο φόρουμ!!!
:haha:
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.169
Μηνύματα
882.799
Μέλη
38.883
Νεότερο μέλος
ayahuasca97

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom