ΗΠΑ Συναισθήματα της Δυτικής Ακτής

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.398
Likes
17.200
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αλάσκα

Αφού σήμερα καταφέραμε να μην εθιστούμε στο τζόγο, μπορούμε να αισθανόμαστε υπερήφανοι για τους εαυτούς μας. Η πτήση μας για το LA καθυστέρησε αρκετές ώρες και τη βγάλαμε αναγκαστικά στο αεροδρόμιο του Las Vegas, όπου δεν υπάρχει τίποτα άλλο να κάνεις παρά να κάτσεις στα “φρουτάκια” και να χάσεις όλα σου τα χρήματα.

Τελικά καταφέραμε με τα χίλια ζόρια αργά το απόγευμα να φτάσουμε στο LAX, απ’όπου νοικιάσαμε αυτοκίνητο και ξεκινήσαμε το τριήμερο road trip προς το San Francisco.

Η πρώτη μας στάση ήταν ένα θεματικό mansion στην πόλη (ο θεός να την κάνει) του Los Alamos, η οποία είναι κοντά στην αεροπορική βάση Vandenberg. Καθότι είχαμε καθυστερήσει πάρα πολλές ώρες, είχα πάρει τηλέφωνο και η ιδιοκτήτρια μου είχε πει ότι αν φτάσουμε αργά το βράδυ απλά να της χτυπήσουμε το κουδούνι και θα έρθει να μας ανοίξει.

Τελικά φτάσαμε περασμένα μεσάνυχτα, και το θέαμα μπαίνοντας στο Los Alamos με γύρισε στα παιδικά μου χρόνια. Σκηνικό λες και βγήκε από τεύχη Lucky Luke που διάβαζα μικρός: ένας δρόμος όλος κιόλος, ξύλινα κτίρια δεξιά και αριστερά, και πριν και μετά απλά … έρημος. Ήταν και πήχτρα σκοτάδι και κάναμε το δρόμο πάνω-κάτω 2-3 φορές μέχρι να εντοπίσουμε το μέρος που θα μέναμε. Αφού χτύπησα κουδούνια και κοπάνησα πόρτες, η κυριούλα εμφανίστηκε και αγουροξυπνημένη μας καλωσόρισε και μας πήγε χωρίς πολλά πολλά στο δωμάτιό μας. Το οποίο ήταν αυτό:









Κρεβάτι που έπρεπε να ανέβεις σκάλα για να ξαπλώσεις, μπανιέρα με βάθος 1,5 μέτρο, και μπάνιο που για να μπεις μέσα έπρεπε να ανοίξεις μια σαρκοφάγο. Το δωμάτιο ήταν όπως καταλάβατε αιγυπτιακού στυλ και η εμπειρία άξιζε το ξενύχτι και τα χρήματα που δώσαμε για τη μία διανυκτέρευση. Αν κάνετε αυτή τη διαδρομή αξίζει να μείνετε ένα βράδυ σε ένα από τα πολλά διαφορετικού στυλ δωμάτια που έχει το μέρος:

http://www.thevick.com/

Η επόμενη μέρα περιελάμβανε μία από τις ομορφότερες διαδρομές με αυτοκίνητο στον κόσμο... (την οποία ο @taver ευγενικά μου τόνισε ότι κάναμε... ανάποδα)

 

toumpiotis

Member
Μηνύματα
892
Likes
649
Ονειρεμένο Ταξίδι
LENSOIS MARAHENSES
Μπράβο Def εσυ και ο Taver απο ότι φαίνεται θα μου σχεδιάσεται το ταξίδι των επόμενων καλοκαιρινών διακοπών.
Περιμένω εναγωνίως την συνέχεια:shock::shock::shock:
 

XRISTOS71

Member
Μηνύματα
3.388
Likes
1.498
γραψε γραψε boss και ο taver απο την άλλη στο τέλος μεχρι και εγω ψηνομαι στο τέλος να παω USA
περιμενω την συνεχεια
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.398
Likes
17.200
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αλάσκα
Κοίτα σε γενικές γραμμές έχω συνέλθει, αφού το ταξίδι έγινε τον Απρίλιο. :haha:
 

mpiftex

Member
Μηνύματα
892
Likes
265
Ονειρεμένο Ταξίδι
παντού για πάντα
-Hello Mr Sinise.
-Hello my friend.
-I'm a big fan, I watch your show every week in Greece!
-You are from Greece, what's your name?
-Defkalion.
-Oh my God, are you Defkalion from travelstories.gr?
-Yes, that's me.
-Oh my God, I can't believe it's you, I'm a huge fan!! I visit the website every day and look at the pictures because I can't read the text. Every week at the studio we ask Melina to translate the stories and we all sit around her and listen about your adventures! Keep up the good work.
-I will Mr Sinise but this is my floor, I have to go.
-Ok my friend, can we please take a picture together? Otherwise Melina will never believe that I've met you!
-Sure, no problem.
-Thank you my friend. Give my regards to Go2dbeach, Thanosth, GTS and the rest of the gang.
-I sure will, Mr Sinise.
 

thanosth

Member
Μηνύματα
3.356
Likes
6.701
Επόμενο Ταξίδι
Θάσος με ιστιοπλοϊκό!
Ονειρεμένο Ταξίδι
Happy Slam, AO
:clap::clap:
mpiftex ευγε!!!

νομίζω οτι σου πάει να γίνεις σεναριογράφος!!!
από τα πιο ξεκαρδιστικά που έχω διαβάσει στο φόρουμ!!!
:haha:
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.108
Μηνύματα
880.561
Μέλη
38.837
Νεότερο μέλος
koliswa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom