Σύρος Συρος για μια βδομαδα;

Camelia

Member
Μηνύματα
31
Likes
11
Ειναι ενα νησι που παντα με αφηνε αδιαφορη. Μου αρεσαν τα κυκλαδιτικα σοκακια , οι παραλιες τυπου Ναξος αλλα και η ζωη που υπαρχει στο νησι, τα χωρια που αξιζει να επισκεφθεις, Σιφνος επισης ενα ακομα νησι που αγαπησα με οχι τοσο ωραιες παραλιες ομως. Και φετος το αδιεξοδο..Παρο λεγαμε αλλα ειναι λιγο απαγορευτικες οι τιμες για ενα καλο δωματιο.
Τι παιζει με τη Συρο; Εχει καθολου το κυκλαδιτικο τοπιο ή μοιαζει με παραθαλασσια πολη; Εχει χωρια να γυρισεις μες τη βδομαδας; Παραλιες και νυχτερινη ζωη;
 

fenia42

Member
Μηνύματα
3.853
Likes
14.086
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
Άπαπα! Τι λόγια είναι αυτά για ένα νησί που έχει λατρευτεί από πολύ κόσμο;! Η Σύρος έχει κυκλαδίτικη αύρα στην Άνω Σύρο ενώ έχει και την Ερμούπολη που είναι πιο κοσμοπολίτικη. Είναι πανέμορφο νησί, μικρό και το γυρνάς εύκολα, με μέτριες παραλίες βέβαια που «κάνουν τη δουλειά τους». Έχει και μέρη για αυτονομία, μέχρι και γυμνισμό. Έχουμε κάνει με κάποια μέλη εδώ στο φορουμ, μια εκπομπή. Πρέπει να τη δεις οπωσδήποτε γιατί νομίζω η Σύρος είναι αυτό που ψάχνεις !!
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.089
Likes
44.939
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Peru, Japan, Iceland
Και φετος το αδιεξοδο.
Φέτος είναι μεγάλο το αδιέξοδο.
Δωμάτια ελάχιστα και τα πιο πολλά ήδη κλεισμένα, τιμές φωτιά και ζόρικη γενικώς οργάνωση.
Η Σύρος είναι υπέροχη, αρκετά οικονομική μπορώ να πω και παρόλο που είναι μικρό νησί καθόλου βαρετή. Έχει πραγματάκια να δεις. Ωστόσο μια βδομάδα μου φαντάζει υπερβολή, θα τη συνδύαζα με κάτι άλλο.
 

thanos75

Member
Μηνύματα
1.355
Likes
3.395
Επόμενο Ταξίδι
μάλλον Παρίσι
Ονειρεμένο Ταξίδι
Καλιφόρνια-Χαβάη
Τι παιζει με τη Συρο; Εχει καθολου το κυκλαδιτικο τοπιο ή μοιαζει με παραθαλασσια πολη; Εχει χωρια να γυρισεις μες τη βδομαδας; Παραλιες και νυχτερινη ζωη;
Η Ερμούπολη είναι νεοκλασσική πόλη, μη φανταστείς καμιά παραλιακή πόλη με μπετόν και τσιμέντο (όπως δυστυχώς είναι οι περισσότερες στην Ελλάδα). Όταν θα σεργινάς στην Ερμούπολη, θα νοιώθεις λίγο σα να περπατάς σε μια Πλάκα (της Αθήανς εννοώ) αλλά με θαλασσινή αύρα. Όσο για την Ανω Σύρο αυθεντικότατη κυκλαδίτικη (και με ελαφρώς μεσαιωνική δομή στα σοκάκια της και τα σκαλιά της). Οι παραλίες της είναι ΟΚ (κυνηγήστε τις πιο απομονωμένες και μικρές στα δυτικά και βόρεια). Νομίζω οι 5-6 ημέρες είναι ιδανικές για το νησί
 

Camelia

Member
Μηνύματα
31
Likes
11
Σας ευχαριστω πολυ. Και εγω νιωθω οτι την αδικω απλως δεν ξερω αν ειναι αυτο που ψαχνω, για φετος τουλαχιστον. Η αλλη εναλλακτικη ειναι Παρος αλλαα..πανακριβα ολα!
Ισχυει πολυ για την ακριβεια φετος οπως και για την πληροτητα.. το ειδα κι εγω και με αγχωνει που δεν εχω κλεισει ακομα!
 

EIRHNH2

Member
Μηνύματα
1.276
Likes
1.343
Επόμενο Ταξίδι
???
Ονειρεμένο Ταξίδι
ο κόσμος ΟΛΟΣ!!!!
καλησπερα, ξερετε για beachbar με σχετικα φτηνες ξαπλωστρες στη Συρο; Αν κ θα μεινουμε Γαλησσα.... διαβαζω για 20ευρα.... και δυστυχως δεν δινω τοσα.... ξερετε κατι; Βλεπω θα εχει 5 μποφορ βοριαδες... Στο Γαλησσα θα ειναι τα νερα χωρις κυμα για τα μικρα μας;
 
Last edited:

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.641
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom