Ταϊλάνδη Ταιλάνδη: Πουκέτ, Πι Πι

MarSim

Member
Μηνύματα
163
Likes
142
Ονειρεμένο Ταξίδι
Κούβα,Νεα Υόρκη,Περού
Γειά σας φίλοι κ φίλες του φόρουμ!!!Είμαι νέο μέλος και έχω πάθος με τα ταξίδια.Δεν έχω κάνει πολλά.Μόνο Ευρώπη έχω ταξιδέψει κ εννοείται αρκετά κ στην Ελλάδα.Επόμενος προορισμός όμως θα είναι Ταιλάνδη.Έχω στην κυριολεξία ξεσκονήσει όλα τα θέματα για την Ταιλάνδη κ πραγματικά με τόσες πληροφορίες είναι σαν να είμαι ήδη εκεί.Θα ταξιδέψω με τον σύζυγό μου Ιανουάριο ή Φεβρουάριο καθώς είναι κ η must περίοδος για εκεί.Μας ενδιαφέρει πολύ το Πουκέτ.Άν και οι γνώμες διίστανται.Όμως μπορούμε να το γνωρίσουμε αυθεντικά κ να μην μπλεχτούμε στο χάος.Θέλουμε να μείνουμε surin.Οι μέρες που μπορούμε να διαθέσουμε είναι 10 (8 διανυκτερεύσεις).Σκεφτόμαστε λοιπόν να αφιερώσουμε τις 6 εκεί και τις υπόλοιπες 2 στα νησιά Πι Πι.Θέλω πολύ την γνώμη σας γι'αυτό και οποιαδήποτε πληροφορία μπορεί να μας φανεί χρήσιμη καθώς και το αν πρέπει να κλείσουμε απο δω ξενοδοχειο στα Πι Πι και άν υπάρχουν δρομολόγια απο το Πουκέτ για one way να πάμε κ να γυρίσουμε με προγραμματισμένες ώρες γιατί μέχρι τώρα μόνο για ημερήσιες εκρομές στα Πι Πι έχω δεί.Επίσης θα ήθελα κ κόστος γι'αυτά.Ένα ακόμα ερώτημα που έχω επίσης είναι για το πότε πρέπει να κλείσω αεροποτικά κ διαμονή στο Πουκέτ καθώς έχω βρεί ένα συγκεκριμένο ξενοδοχείο στην παραλία surin 3* αλλά πολύ καλό κοντά στην παραλία κ με ενα συγκεκριμένο δωμάτιο με θέα την θάλασσα.Είναι απο τα πιο οικονομικά αλλά πολύ αξιόπιστο για το κόστος του.Γι'αυτό ρωτάω.Επειδή ζητάω συγκεκριμένα πράγματα πότε πρέπει κατα την γνώμη σας να τα κλείσω;;Και ένα τελευταίο.Έχω βρεί φτηνά αεροπορικά γι'αυτές τις ημερομηνίες με την scoot.Όμως έχω βρεί κ ένα γραφείο που μου δίνει εξίσου καλή τιμή.Να κλέίσω γραφείο καλύτερα;;Για να είμαι πιο ήσυχη ή να κλείσω τα εισιτήρια απ'ευθείας απο την σελίδα της scoot και ξενοδοχείο μέσω booking? Με συγγχωρείτε για το κατεβατό αλλά ήθελα να γίνω πιο συγκεκριμένη για να μου λυθούν κ όλες αυτές οι απορίες..

Επίσης να αναφερθώ και στο μετφορικό μέσον οτι σκοπεύουμε να νοικιάσουμε μηχανή 300άρα για να μπορέσουμε να γυρίσουμε όσο περισσότερο γίνεται το νησί πιο άνετα.Άν ξέρετε να μου πείτε κ εδώ ένα κόστος για να ξέρω να υπολογίσω τα οικονομικά μας κ άν όντως είναι ασφαλείς οι μηχανές για όλο το νησί..Ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σας..Περιμένω με αγωνία τις απαντήσεις σας!!!
 
Last edited by a moderator:

Vanessa tzn

Member
Μηνύματα
92
Likes
120
Καλημερα!θα ηθελα τη βοήθεια σας κανονίζουμε ένα ταξίδι στην Ταϊλανδή τέλος Απριλίου αρχές Μαΐου για 8 μέρες θα πάμε μόνο πουκετ τι καιρο έχει εκείνη την εποχή ;τι μου προτείνετε να κάνω όσο είμαι εκεί;φαγητό,δραστηριότητες σε ποιο κομμάτι του νησιού είναι καλύτερα να βρω ξενοδοχείο;κ οποία άλλη συμβουλή έχετε!
 

AntRo

Member
Μηνύματα
1.298
Likes
2.040
Ονειρεμένο Ταξίδι
All over the world
Last edited by a moderator:
Μηνύματα
16
Likes
4
Έχει πάει κανείς στα phi phi να δει το πλαγκτόν;
Κάνουν απογευματινό τουρ. Πας λέει σε κάποια σημείο κολυμπάς μέσα στο σκοτάδι κ ενώ κουνάς χέρια πόδια αρχίζει κ λάμπει το πλαγκτόν.
Το έχει κάνει κανείς αξίζει;
Αλλιώς να πάρουμε μαγια Μπέι πρωινη βόλτα 06.30
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.115
Μηνύματα
880.696
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom