Ηνωμένο Βασίλειο Ταξίδι ΗΒ και περιορισμοί covid

psilos3

Member
Μηνύματα
6.089
Likes
44.969
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Peru, Japan, Iceland
Παραμένει η ασάφεια της ακριβούς ημερομηνίας κατάργησης των PCR όμως.
Άρα στην ουσία δε καταργεί το τεστ που πρέπει να κάνεις τη δεύτερη μέρα εκεί, ακόμα κι αν είσαι εμβολιασμένος. Μάλιστα, ούτε τώρα....:oops:
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.340
Likes
14.203

Grtraveler

Member
Μηνύματα
327
Likes
375
Καλησπερα, μπορεί κάποιος να δώσει κάποιο «επίσημο» σύνδεσμο για να δούμε τι άλλαξε από εχθές ? Γιατί και στα μεγάλα ενημερωτικά site bbc, sky news κτλ, βρηκα συγκεχυμένες πληροφορίες.
 

maria_tr

Member
Μηνύματα
17
Likes
27
Καλησπερα, μπορεί κάποιος να δώσει κάποιο «επίσημο» σύνδεσμο για να δούμε τι άλλαξε από εχθές ? Γιατί και στα μεγάλα ενημερωτικά site bbc, sky news κτλ, βρηκα συγκεχυμένες πληροφορίες.
Αυτό που άλλαξε σίγουρα είναι πως δεν χρειάζεται τεστ από εδώ για uk εάν είσαι εμβολιασμενος και το δεύτερο είναι πως οι κόκκινες χώρες μειώθηκαν. Εμείς δεν ήμασταν κόκκινη χώρα. Το τεστ την δεύτερη μέρα εκεί παραμένει
 

Billouk

Member
Μηνύματα
495
Likes
1.628
Δεν ήξερα αυτό για τα τεστ και το κόστος, αν είναι τόσο ακριβά και για 5-6 μέρες καλύτερα να προτιμήσεις το Μιλάνο, έχω πάει παρόμοια περίοδο, έχει αρκετό κρύο, είναι αρκετά πιο φθηνά από το Λονδίνο και μπορείς να κάνεις και μια μονοήμερη κοντά. Επειδή είναι τρελός ο Τζόνσον, θα περίμενα να μπει ο Νοέμβριος για να έπαιρνα την τελική μου απόφαση. Σίγουρα, το γιορτινό Λονδίνο είναι πιο όμορφο αλλά ίσως μπορείς να το ζήσεις υπό καλύτερες συνθήκες.
 

Basla

Member
Μηνύματα
30
Likes
20
Δεν ήξερα αυτό για τα τεστ και το κόστος, αν είναι τόσο ακριβά και για 5-6 μέρες καλύτερα να προτιμήσεις το Μιλάνο, έχω πάει παρόμοια περίοδο, έχει αρκετό κρύο, είναι αρκετά πιο φθηνά από το Λονδίνο και μπορείς να κάνεις και μια μονοήμερη κοντά. Επειδή είναι τρελός ο Τζόνσον, θα περίμενα να μπει ο Νοέμβριος για να έπαιρνα την τελική μου απόφαση. Σίγουρα, το γιορτινό Λονδίνο είναι πιο όμορφο αλλά ίσως μπορείς να το ζήσεις υπό καλύτερες συνθήκες.
[/QUOTE
Έτσι ακριβώς τα σκέφτομαι και εγώ
 

yllos

Member
Μηνύματα
451
Likes
2.960
Επόμενο Ταξίδι
Σλοβενία-Τσεχία-Ουγγαρία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού
Απο 24/10 η εισοδος στην Αγγλια απο χωρα που δεν ειναι στο red list του UK θα ειναι πιο απλη αφου θα απαιτειται απο τον ταξιδιωτη να κανει μονο lateral flow test-rapid τη δευτερη ημερα που ειναι πολυ πιο φθηνο. Ειναι πααααρα πολυ νωρις η οποιαδηποτε ακυρωση απο τωρα για τελος Δεκεμβρη, εμεις εχουμε κλεισει εισιτηρια 27/11-2/12 και δεν βλεπω λογο να μην παμε με τα σημερινα δεδομενα.. Το Λονδινο την περιο
 

Basla

Member
Μηνύματα
30
Likes
20
Απο 24/10 η εισοδος στην Αγγλια απο χωρα που δεν ειναι στο red list του UK θα ειναι πιο απλη αφου θα απαιτειται απο τον ταξιδιωτη να κανει μονο lateral flow test-rapid τη δευτερη ημερα που ειναι πολυ πιο φθηνο. Ειναι πααααρα πολυ νωρις η οποιαδηποτε ακυρωση απο τωρα για τελος Δεκεμβρη, εμεις εχουμε κλεισει εισιτηρια 27/11-2/12 και δεν βλεπω λογο να μην παμε με τα σημερινα δεδομενα.. Το Λονδινο την περιο
Το διάβασα και εγώ αυτό για το lateral flow test και μακάρι να γίνει .
Όποτε περιμένουμε νέα σας όταν με το καλό ταξιδέψετε . Καλά να περάσετε
 
Μηνύματα
620
Likes
2.831
Επόμενο Ταξίδι
Νότια Κορέα
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νεπάλ
Και εγώ για 28/11 με 3/12 που έχω κρατήσεις, δεν θα το ακυρωσω, αν δεν έχει καραντίνα. Το ταξίδι το έχω ακυρώσει ήδη 4 φορές από τον Μάρτιο του 2020.

Από BBC

From 24 October, fully vaccinated people coming to England will no longer have to take a PCR test two days after arrival.
Instead, they'll be able to take a cheaper and simpler lateral flow test.
PCR tests cost upwards of £50 per passenger - more than twice the price of many lateral flow tests.
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.820
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom