Μάλτα Ταξίδι Μάλτα και περιορισμοί covid

paefstra

Member
Μηνύματα
12.934
Likes
40.783
Λοιπόν...για τούς επόμενους ταξιδιώτες...
Σήμερα επιστρέψαμε... Ελενχοσ ενδελεχείς...σου κοιτούν όλα τα χαρτιά...εμβόλιο.. dplf... Ουρά πάει μπάλα...τελειώσαμε σε 10 λεπτά ούτε... Επιστροφή...μας ρώτησαν τι έχουμε κάνει..κ απλά γρήγορη ματιά στο εμβόλιο..κ μας ρώτησε μόνο αν έχουμε συμπλήρωση το plf...
Θελει μονο dplf και πιστοποιητικο εμβολιασμου για να μπεις απο Ελλαδα, σωστα; Οχι καμια δηλωση υγειας.
 

EIRHNH2

Member
Μηνύματα
1.276
Likes
1.343
Επόμενο Ταξίδι
???
Ονειρεμένο Ταξίδι
ο κόσμος ΟΛΟΣ!!!!
αυτα τα δυο καταλαβα κ γω μονο.... δηλωνεις την ωρα που βγαζεις το plf οτι εισαι υγιης και δεν εχεις συμπτωματα...αν δεν ειναι ετσι ας διορθωσει καποιος.... Αντε paestra πεφτουνε σιγα σιγα τα κρουσματα... 80 σημερα!!!
 

EIRHNH2

Member
Μηνύματα
1.276
Likes
1.343
Επόμενο Ταξίδι
???
Ονειρεμένο Ταξίδι
ο κόσμος ΟΛΟΣ!!!!
τελικα θελει κατι αλλο; στο λινκ σαν να θελει και αλλα.... Travel Documentation Το πιστοποιητικο εμβολιασμου , το dplf και αλλα 2 εγγραφα!!! τι λετε;
 
Last edited:

dimistr

Member
Μηνύματα
170
Likes
60
τελικα θελει κατι αλλο; στο λινκ σαν να θελει και αλλα.... Travel Documentation Το πιστοποιητικο εμβολιασμου , το dplf και αλλα 2 εγγραφα!!! τι λετε;
Εγώ τα είχα εκτυπώσει όλα...ήθελε το εμβολιασμού...το dplf κ το άλλο με τα κουτάκια... Αυτά μας έλεγξαν...

Θελει μονο dplf και πιστοποιητικο εμβολιασμου για να μπεις απο Ελλαδα, σωστα; Οχι καμια δηλωση υγειας.
Για Ελλάδα θέλει το plf κ το πιστοποιητικό... Χανιά...μας ρώτησε αν είμαστε με εμβολιο...μας ρώτησαν αν έχουμε plf δεν είδαν καν τι έγραφε...
 

EIRHNH2

Member
Μηνύματα
1.276
Likes
1.343
Επόμενο Ταξίδι
???
Ονειρεμένο Ταξίδι
ο κόσμος ΟΛΟΣ!!!!
Κ γω εκτύπωσα κ τα άλλα 2... Για Μάλτα... Δεν τα ανέβασα... Ανέβασα μόνο το 2 από τα 4
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.934
Likes
40.783
Εγώ τα είχα εκτυπώσει όλα...ήθελε το εμβολιασμού...το dplf κ το άλλο με τα κουτάκια... Αυτά μας έλεγξαν...
Ποιο ειναι το αλλο με τα κουτακια?
Τηλεφωνησα συην Πρεσβεια και μου ειπαν μονο πιστοποιητικο εμβολιασμου και dplf.
 

mariaj

Member
Μηνύματα
319
Likes
414
Ονειρεμένο Ταξίδι
Bali
Ποιο ειναι το αλλο με τα κουτακια?
Τηλεφωνησα συην Πρεσβεια και μου ειπαν μονο πιστοποιητικο εμβολιασμου και dplf.
Ήρθαμε προχθες στη Μάλτα. Στο Ελ. Βενιζελος μας ζήτησαν το dPLF της Μάλτας και το πιστοποιητικο εμβολιασμου. Φτάνοντας Μάλτα μας ζήτησαν το plf, είτε την εκτυπωσιμη μορφη ειτε το dplf, εμείς το ειχαμε συμπληρώσει και στην εκτυπωμένη μορφή και τους δώσαμε αυτό που το κράτησαν, και το πιστοποιητικο εμβολιασμου.
Δεν μας ζήτησαν τπτ αλλο.
 

Evagg

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Καλησπέρα σας ταξιδεύω από χανια για μαλτα στις 10 Αυγούστου και έφτιαξα το PLF στις 2 Αυγούστου είναι 6 μέρες πριν
Θα πρέπει να το ξαναφτιάξω η θα έχω κάποιο πρόβλημα ;
 

mariaj

Member
Μηνύματα
319
Likes
414
Ονειρεμένο Ταξίδι
Bali
Καλησπέρα σας ταξιδεύω από χανια για μαλτα στις 10 Αυγούστου και έφτιαξα το PLF στις 2 Αυγούστου είναι 6 μέρες πριν
Θα πρέπει να το ξαναφτιάξω η θα έχω κάποιο πρόβλημα ;
Καλησπέρα, δεν χρειάζεται να το ξαναφτιάξεις. Απ τη στιγμή που έχεις συμπληρώσει σωστά τις ημερομηνίες που ταξιδεύεις, δεν υπάρχει προβλημα ποσο νωρίτερα συμπληρώσες το plf. Κι εμείς 5-6 μέρες νωρίτερα το ειχαμε φτιάξει.
 

EIRHNH2

Member
Μηνύματα
1.276
Likes
1.343
Επόμενο Ταξίδι
???
Ονειρεμένο Ταξίδι
ο κόσμος ΟΛΟΣ!!!!
Ποιο ειναι το αλλο με τα κουτακια?
Τηλεφωνησα συην Πρεσβεια και μου ειπαν μονο πιστοποιητικο εμβολιασμου και dplf.
Τα βρίσκεις στο λινκ που στέλνει η Ryanair πριν το ταξίδι.... Τι χρειάζεται για Μάλτα...
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.934
Likes
40.783
Η πρεσβεια δεν μου ειπε κατι αλλο. Η Ryan στελνει τα παντα ολα και για τους Αγγλους που εχουν περιορισμους.
Εκανε κανενας αλλος κατι με κουτακια και πως ονομαζεται επισημα?
 

EIRHNH2

Member
Μηνύματα
1.276
Likes
1.343
Επόμενο Ταξίδι
???
Ονειρεμένο Ταξίδι
ο κόσμος ΟΛΟΣ!!!!
δες εδω , γραφει τι χρειαζεσαι για ακθε χωρα .... Travel Documentation . Εγω το ειχα εκτυπωσει αλλα δεν το ειχα συμπληρώσει , ρωτησα την κοπελα της ραιαν στην πυλη και μουθ ειπε χρειαζεται το plf το χειρογραφο και το συπληρωσα εκει. Στην ουσια ειναι τα ιδια πραγματα με το ηλεκρονικο, αλλα το θελουν... Θελουν δηλαδη για να πας στη Μαλτα 1. το πιστοπ.εμβολιασμου, 2. το dplf (που σου στελνουν στο email ) και το αλλο εγγραφο με τα κουτακια, δηλαδη το plf... Για επιστροφη θελουν το πιστ. εμβολιασμου και το ελληνικο dplf που σου εστειλαν στο email
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.115
Μηνύματα
880.694
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom