Γενικά Ταξίδι μετά το Λύκειο

Konstantina19

Member
Μηνύματα
26
Likes
10
Πρώτα πρέπει μας πεις εσύ τι θεωρείς ότι είναι το "καλά"..
Ευχαριστώ για την απάντηση. Εμείς καλώς κακού θέλουμε ξενύχτι όσο να ναι δεν ήξερα ότι στην Νάουσα τα μαγαζιά κλείνουν 3-4 όπως και να χει έχω παρατηρήσει ότι είναι τα περισσότερα μπαράκια(τρύπες ) αν ισχύει δεν ξέρω. Παρόλαυτα και μέσα στην μέρα μας θέλουμε το την παραλία και μετά το beach club. Η απορία είναι μου είναι η εξής στην ηλικία μας που μαζεύει περισσότερο κόσμο ? Κατά δεύτερων γιατί στην Ίο το προμοταρουν περισσότερο τα τελευταία χρόνια και γίνεται χαμός ? Με τις απαντήσεις σε αυτό το σάιτ λόγω του ότι θα πάνε Μήλο μετά από ότι φαίνεται θα κινηθούμε προς Ίο
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.088
Likes
44.923
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Peru, Japan, Iceland
Και στα δυο νησια τα φθηνα σφηνακια ειναι πετρελαιο.
Ναι αλλά στην Ίο είναι ακατέργαστο. Απλά δεν ακουμπάς.
Έχει μπαρ που απευθύνονται αποκλειστικά σε τουρίστες, δε πίνεις ούτε μπύρα εκεί!
δεν ήξερα ότι στην Νάουσα τα μαγαζιά κλείνουν 3-4 όπως και να χει έχω παρατηρήσει ότι είναι τα περισσότερα μπαράκια(τρύπες ) αν ισχύει δεν ξέρω
Δε κλείνουν όλα 3-4. Έχει και τα κλαμπ δίπλα στο ποτάμι, πριν τα λεωφορεία που κρατάνε μέχρι το πρωί. Μη ξεχνάτε ότι μιλάμε για τη Πάρο, μετά τη Μύκονο ίσως το νο2 σε διασκέδαση. ;)
στην ηλικία μας που μαζεύει περισσότερο κόσμο ?
Ίο και Πάρο. Μη σε αγχώνει. Τη μια χρονιά θα πάτε στο πρώτο, την άλλη στο δεύτερο (ή ανάποδα), συνθήθως έτσι γίνεται.
γιατί στην Ίο το προμοταρουν περισσότερο τα τελευταία χρόνια και γίνεται χαμός ?
Δε ξέρω, που ακριβώς τη προμοτάρουν; Ίσως επειδή είναι φθηνότερη, τι να πω.
Και στα δύο νησιά γίνεται χαμός πάντως.
λόγω του ότι θα πάνε Μήλο μετά από ότι φαίνεται θα κινηθούμε προς Ίο
Κοντά είναι και η Ίος αλλά και η Πάρος, με τα φθηνότερα σχετικα πλοία να πηγαίνουν και στα δύο. Οτι και να διαλέξετε καλό είναι, ειδικά μετά τη Μήλο που θα σας λείψει η διασκέδαση!
 

Konstantina19

Member
Μηνύματα
26
Likes
10
Ευχαριστώ για τις απαντήσεις Μήλο θα πάμε σαν 2ο νησί στην αρχή λέγαμε μήπως πάμε και Πάρο και Ίο αλλά δεν βγαίνει. Επίσης όσον αφορά την Νάουσα μόνο το Akanthus κρατάει ως το πρωί και ειδικότερα για τα παράλια πχ της Ίου κλείνουν όλα τα πρωί ενώ στην Νάουσα 4 η ώρα πάντως έχετε δίκιο
 

Konstantina19

Member
Μηνύματα
26
Likes
10
Γεια σας και πάλι! Έπειτα από συζητήσεις με την παρέα καθώς είμαστε 5 άτομα μαζί με εμένα οι 2 κοπέλες έχουν ξαναπάει στην Πάρο και συγκεκριμένα στην Νάουσα παλιότερα με τους γονείς βέβαια. Η αλήθεια είναι ότι ακόμη δεν έχουμε καταλήξει αν πάμε Πάρο η Ίο. Εγώ βέβαια είμαι της άποψης περισσότερο για την Ίο καθώς τα μαγαζιά κρατούν μέχρι το πρωί σε αντίθεση με την Πάρο που τα περισσότερα 4 η ώρα έχουμε κλείσει και το ΚΥΡΙΟΤΕΡΟ ότι νυχτερινή ζωή υπάρχει μόνο στην Νάουσα. Εσάς ποια είναι η άποψη σας ? Να ενημερώσω ότι θα είναι οι πρώτες μας διακοπές μετά τις Πανελλήνιες

Θα ήθελα να ακούσω απόψεις με βάση τα ΣΗΜΕΡΙΝΑ δεδομένα. Ευχαριστώ εκ των προτέρων💙
 

thanos75

Member
Μηνύματα
1.355
Likes
3.395
Επόμενο Ταξίδι
μάλλον Παρίσι
Ονειρεμένο Ταξίδι
Καλιφόρνια-Χαβάη
Διαβάζοντας λίγο τα τελευταία posts αυτού του thread, με έπιασε μια μελαγχολία. Ως "47χρονο πουρό" που είμαι τώρα, κάθομαι κ σκέφτομαι πόσο χύμα σκεφτόμασταν κ αποφασιζαμε τις διακοπές μας όταν ήμουν 18 η 19, ή 20, χωρίς πραγματικά να μας νοιαζουν πολλά πολλά! Φυσικά μιλάμε για εποχές προ ίντερνετ, και για εποχές με σαφεστερα μικρότερα τουριστικά ρεύματα στα νησιά, αλλά από την άλλη το να βλέπω φρέσκα αγόρια κ κορίτσια να γίνονται ολιγον control freaks με οργάνωση διακοπων ένα χρόνο πριν, δεν ξέρω 🙄🙄🙄.
Έρχονται στιγμές που μου λείπει η απλότητα σε κάποια πράγματα 🙂. Εκκληση: γλυκιά μου νεολαία (και το εννοώ απόλυτα🙂, γιατί γενικά τη γουστάρω αυτή τη γενιά, πολύ περισσότερο από τη δική μου), μην περιπλοκοποιειται τη ζωή από τόσο νωρίς😚🙂😉
 
Last edited:

thanos75

Member
Μηνύματα
1.355
Likes
3.395
Επόμενο Ταξίδι
μάλλον Παρίσι
Ονειρεμένο Ταξίδι
Καλιφόρνια-Χαβάη
περισσότερο ο ενθουσιασμός και όχι το άγχος
Το καταλαβαίνω κ το χαίρομαι απόλυτα.😃 Εξάλλου, όπως συχνά έλεγα κ λέω σε μαθητές μου, είναι καλό στον αγώνα των πανελληνίων και γενικότερα των εξετάσεων που δίνετε, να σκέφτεστε τα 'ωραία και χαλαρά που θα έρθουν μετά τον αγώνα'.😉
Και κάτι ακόμα: όποιο νησί κ να επιλέξετε, δεν υπάρχει περίπτωση να περάσετε άσχημα σε πρώτες διακοπές μετά το Λύκειο- και θα τις θυμάστε για πάντα...
 
Last edited:

paefstra

Member
Μηνύματα
12.929
Likes
40.764
Διαβάζοντας λίγο τα τελευταία posts αυτού του thread, με έπιασε μια μελαγχολία. Ως "47χρονο πουρό" που είμαι τώρα, κάθομαι κ σκέφτομαι πόσο χύμα σκεφτόμασταν κ αποφασιζαμε τις διακοπές μας όταν ήμουν 18 η 19, ή 20, χωρίς πραγματικά να μας νοιαζουν πολλά πολλά! Φυσικά μιλάμε για εποχές προ ίντερνετ, και για εποχές με σαφεστερα μικρότερα τουριστικά ρεύματα στα νησιά, αλλά από την άλλη να βλέπω φρέσκα αγόρια κ κορίτσια να γίνονται ολιγον control freaks με οργάνωση διακοπων ένα χρόνο πριν, δεν ξέρω 🙄🙄🙄.
Έρχονται στιγμές που μου λείπει η απλότητα σε κάποια πράγματα 🙂. Εκκληση: γλυκιά μου νεολαία (και το εννοώ απόλυτα🙂, γιατί γενικά τη γουστάρω αυτή τη γενιά, πολύ περισσότερο από τη δική μου), μην περιπλοκοποιειται τη ζωή από τόσο νωρίς😚🙂😉
Μηπως θυμασαι οτι η καλυτερη φαση του ξενυχτιου αρχιζε μολις εκλειναν ολα τα μαγαζια ως το πρωι? :D

Τωρα διαβαζουμε οτι αν δεν πανε ως τις 6, δεν λεει. Αλλαζουν οι εποχες
 

thanos75

Member
Μηνύματα
1.355
Likes
3.395
Επόμενο Ταξίδι
μάλλον Παρίσι
Ονειρεμένο Ταξίδι
Καλιφόρνια-Χαβάη
Μηπως θυμασαι οτι η καλυτερη φαση του ξενυχτιου αρχιζε μολις εκλειναν ολα τα μαγαζια ως το πρωι
Ακριβώς, με άραγμα με μπύρες κ μαυροδάφνες στην παραλία μέχρι να δούμε τον ήλιο να ξεπροβάλλει ☺😉
 

Konstantina19

Member
Μηνύματα
26
Likes
10
Χαχα μόλις ξαναμπήκα γιατί διάβαζα όντως έχουν αλλάξει οι εποχές και πλέον δεν ζούμε όπως εσείς που βγαίνατε ακόμη και πριν την ενηλικίωση είναι διαφορετικά και προς το χειρότερο πιστεύω. Πάντως χαίρομαι που ζήσατε αυτή την ηλικία όσο πιο καλά γίνεται και τώρα την αναπολείτε🥰💙

Κάτι ακόμα η δική σας άποψη Πάρος η Ίος καλύτερα ? Θέλουμε νυχτερινή ζωή κατά κύριο λόγο αλλά και beach club το πρωί
 

inspiring

Member
Μηνύματα
93
Likes
140
Χαχα μόλις ξαναμπήκα γιατί διάβαζα όντως έχουν αλλάξει οι εποχές και πλέον δεν ζούμε όπως εσείς που βγαίνατε ακόμη και πριν την ενηλικίωση είναι διαφορετικά και προς το χειρότερο πιστεύω. Πάντως χαίρομαι που ζήσατε αυτή την ηλικία όσο πιο καλά γίνεται και τώρα την αναπολείτε🥰💙

Κάτι ακόμα η δική σας άποψη Πάρος η Ίος καλύτερα ? Θέλουμε νυχτερινή ζωή κατά κύριο λόγο αλλά και beach club το πρωί
Ιος με χιλια
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.109
Μηνύματα
880.589
Μέλη
38.837
Νεότερο μέλος
koliswa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom