Αυστρία Ταξίδι στην Αυστρία και περιορισμοί covid

Aria*

Member
Μηνύματα
27
Likes
48
Επόμενο Ταξίδι
Ελπίζω Λονδίνο
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ινδία
Βρε παιδιά τι γίνετε; Τώρα τα έμαθα εγώ και δεν ξέρω και με ποιον να επικοινωνήσω να βγάλω άκρη. Δηλαδή δεν μπορεί να πάει κανείς; Με τα εισιτήρια τι κάνουμε; πετουσαμε με ryanair. τι θα γίνει ξερει καποιος κάτι; Να τα ακυρώσουμε όλα;
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.336
Likes
14.199
Βρε παιδιά τι γίνετε; Τώρα τα έμαθα εγώ και δεν ξέρω και με ποιον να επικοινωνήσω να βγάλω άκρη. Δηλαδή δεν μπορεί να πάει κανείς; Με τα εισιτήρια τι κάνουμε; πετουσαμε με ryanair. τι θα γίνει ξερει καποιος κάτι; Να τα ακυρώσουμε όλα;
Το lockdown είναι για 10+10(πιθανόν) μέρες από αύριο.Ανάλογα πότε θα πηγαίνατε αποφασίζετε.
 

geoman28

Member
Μηνύματα
38
Likes
27
Βρε παιδιά τι γίνετε; Τώρα τα έμαθα εγώ και δεν ξέρω και με ποιον να επικοινωνήσω να βγάλω άκρη. Δηλαδή δεν μπορεί να πάει κανείς; Με τα εισιτήρια τι κάνουμε; πετουσαμε με ryanair. τι θα γίνει ξερει καποιος κάτι; Να τα ακυρώσουμε όλα;
τα ιδια ειμαστε ολοι φιλε, νομιζω η ρυαναιαρ δινει βαουτσερ, η γουισαιρ οχι μου ειπαν οτι επρεπε να ειχα το φλεξ κ θελουν 40 ευρω για αλλαγη η ακυρωση..
 

Aria*

Member
Μηνύματα
27
Likes
48
Επόμενο Ταξίδι
Ελπίζω Λονδίνο
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ινδία
τα ιδια ειμαστε ολοι φιλε, νομιζω η ρυαναιαρ δινει βαουτσερ, η γουισαιρ οχι μου ειπαν οτι επρεπε να ειχα το φλεξ κ θελουν 40 ευρω για αλλαγη η ακυρωση..
Το βαουτσερ πως το παίρνουμε όμως απο την ryanair?
 

bono7

Member
Μηνύματα
8
Likes
2
τα ιδια ειμαστε ολοι φιλε, νομιζω η ρυαναιαρ δινει βαουτσερ, η γουισαιρ οχι μου ειπαν οτι επρεπε να ειχα το φλεξ κ θελουν 40 ευρω για αλλαγη η ακυρωση..
Βαουτσερ;απο ποτε;οχι μονο δε δινει αλλα οπως εγραψα νωριτερα ζηταει τελη αλλαγης της κρατησης 45 ανα ατομο ανα πτηση παρακαλω…εγω δλδ με τη γυναικα μου και τα 2 παιδακια μου θα ειχα πεναλτυ 360€ για τις 2 πτησεις 🤣
 

anlazar

Member
Μηνύματα
134
Likes
917
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού,Γαλλική Πολυνησία
H austrian airlines πάντως μας έδωσε τη δυνατότητα για rebooking χωρίς κανένα επιπλέον κόστος για άλλες-ίδιες ημερομηνίες λίγους μήνες μετά, μέσα στην άνοιξη ! Κρίμα μόνο γιατί είχαμε ονειρευτεί Χριστουγεννιάτικες αγορές....!
 

geoman28

Member
Μηνύματα
38
Likes
27
Το βαουτσερ πως το παίρνουμε όμως απο την ryanair?
δε το γνωριζω, ισως στο μενου της κρατήσεις να εχει επιλογη για αξυρωση η α
Βαουτσερ;απο ποτε;οχι μονο δε δινει αλλα οπως εγραψα νωριτερα ζηταει τελη αλλαγης της κρατησης 45 ανα ατομο ανα πτηση παρακαλω…εγω δλδ με τη γυναικα μου και τα 2 παιδακια μου θα ειχα πεναλτυ 360€ για τις 2 πτησεις 🤣
Απάντησα με βάση το σχόλιο φίλου σε προηγούμενο ποστ, νομίζω για ρυαν μιλάει.. αν κάνω λάθος συγνωμη για την λάθος ενημέρωση..
 
Μηνύματα
234
Likes
925
Επόμενο Ταξίδι
Μαρόκο
τα ιδια ειμαστε ολοι φιλε, νομιζω η ρυαναιαρ δινει βαουτσερ, η γουισαιρ οχι μου ειπαν οτι επρεπε να ειχα το φλεξ κ θελουν 40 ευρω για αλλαγη η ακυρωση..
 
Last edited:

maria91

Member
Μηνύματα
2.070
Likes
1.941
Ωραία τότε. Πήγαινε στο αεροδρόμιο τότε και όταν δείς ότι δεν θα γίνει η πτήση της wiz ριξτους τους μία μηνυσάρα που θα τους μείνει αξέχαστει. Ακόυ εκεί. 40 εύρω αλλαγή για μια πτήση που δεν θα γίνει
Wizz μας χαλασε βαλιτσα μας εκλεψε πραγματα απο μεσα και εδω και 1 μηνα δε απανταει στα ανοιχτα cases που εχουμε επι του θεματος,νομιζεις θα τους ακουμπησει η μηνυσαρα;για να γινει κατι δραστικο θα πρεπει να γινουν πολλες στην ΥΠΑ και ετσι και αν να σας δωσει μια λυση η wizz και η καθε αεροπορικη...επισης ποιος σου πε οτι η πτηση δε θα γινει??εδω δεν εχουμε τουριστες??αυτοι που ρθαν απο αυστρια για διακοπες δε θα γυρισουν πισω επειδη η χωρα τους εβαλε lockdown??χαμος απο τουριστακια γινετε στο κεντρο της αθηνας ακομα και Νοεμβρη μηνα,το βρισκω απιθανο αεροπορικη να ακυρωσει πτησεις λογω lock...
 

Elena2508

Member
Μηνύματα
1.083
Likes
3.598
Επόμενο Ταξίδι
??
Ονειρεμένο Ταξίδι
N. Υόρκη
Ωραία τότε. Πήγαινε στο αεροδρόμιο τότε και όταν δείς ότι δεν θα γίνει η πτήση της wiz ριξτους τους μία μηνυσάρα που θα τους μείνει αξέχαστη. Ακόυ εκεί. 40 εύρω αλλαγή για μια πτήση που δεν θα γίνει
Από που προκύπτει ότι δεν θα γίνει η πτήση;
Διαβάσατε κάπου ότι σταματούν οι πτήσεις για Αυστρία;
Πιο πάνω αναφέρθηκε ότι η Aegean εκτελεί τις πτήσεις για Βιέννη.
Όταν αγοράζουμε εισιτήρια με 15 -30€ ξέρουμε ότι δεν μπορούμε να τα αλλάξουμε. Εάν θέλουμε ευελιξία και αλλαγές τότε αγοραζουμε flex εισιτήρια.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.773
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom