Αυστρία Ταξίδι στην Αυστρία και περιορισμοί covid

anlazar

Member
Μηνύματα
134
Likes
917
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού,Γαλλική Πολυνησία
Καλημέρα! Σου απάντησαν άμεσα; Γιατί εμένα από το Σάββατο που τους έχω στείλει nada...
Μπήκα στο site της ίδιας της αεροπορικής όπου είχα κάνει κράτηση τα εισιτήρια και υπήρχε η δυνατότητα για rebooking με επιλογή άλλων ημερών (επέλεξα ακριβώς ίδιες ημερομηνίες για άλλο μήνα). Δεν έμπλεξα με τηλ. κέντρα, mails ή άλλες διαδικασίες.
 

Italitsa

Member
Μηνύματα
840
Likes
915
Επόμενο Ταξίδι
Γύρος Αυστρίας
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού
Μπήκα στο site της ίδιας της αεροπορικής όπου είχα κάνει κράτηση τα εισιτήρια και υπήρχε η δυνατότητα για rebooking με επιλογή άλλων ημερών (επέλεξα ακριβώς ίδιες ημερομηνίες για άλλο μήνα). Δεν έμπλεξα με τηλ. κέντρα, mails ή άλλες διαδικασίες.
Κατάλαβα, ευχαριστώ πολύ!
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.924
Likes
40.760
Εκεί δεν βλέπω να κρατάει πάνω απο 20 μέρες
Οι Χριστουγεννιάτικες αγορές τους είναι τεράστιο budget για την τουριστική τους (και όχι μόνο) οικονομία
15 Δεκεμβρη θα ανοίξουν
Μεγαλη μπουκια φαε, κλεινει και η Σλοβακια για 2 εβδομαδες.
Lockdown δύο εβδομάδων ανακοίνωσε η Σλοβακία
 
Last edited:

andpsy

Member
Μηνύματα
268
Likes
648
Επόμενο Ταξίδι
Μαρόκο, Νορβηγία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νότια Αμερική / Ισλανδία
Προσγείωση στο αεροδρόμιο της Βιέννης πριν λίγες ώρες, τυπικός έλεγχος του πιστοποιητικού εμβολιασμού, καμία ερώτηση για το πού πάω κτλ. Τρένο για κεντρικό σταθμό κ στην συνέχεια τρένο για Πράγα, κανένας έλεγχος για πιστοποιητικό. Πριν λίγο περάσαμε τα σύνορα προς Τσεχία, μπήκαν Τσέχοι αστυνομικοί, στο βαγόνι μου τουλάχιστον, δεν έγινε κανένας έλεγχος για το οτιδήποτε.
Ελάχιστος κόσμος στους 2 σταθμούς που έκανα τις αλλαγές στην Βιέννη (και πολύ κρύο)
 

Italitsa

Member
Μηνύματα
840
Likes
915
Επόμενο Ταξίδι
Γύρος Αυστρίας
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού
Σε άλλα νέα, επικοινώνησε η Austrian και είπαν ότι δικαιούμαστε full refund το οποίο και θα πάρουμε, καθώς δεν έχω καμία μα καμία όρεξη ούτε να πάω στο στόμα του λύκου τώρα αλλάζοντας λίγο τις ημερομηνίες ούτε να ταξιδέψω άλλη εποχή σε αυτά τα μέρη. Bye bye Christmas markets... :bash:
 

Stamkos

Member
Μηνύματα
17
Likes
25
Καλησπέρα
Γνωρίζει κανείς πως πάω απο Βιεννη-Βουδαπέστη και το κόστος περίπου τραίνου η λεωφορείου
Μιλησα με πρεσβείες Αυστριας( όλα οκ για μετάβαση transit ,ίσως ζητηθεί κάποια βεβαιωση τυπου κράτησης σε ξενοδοχειο άλλης χώρας )και Ουγγαρίας για ότι όλα είναι òpen
Υπάρχει επιλογή από αεροδρόμιο Βιέννης με λεωφ. ή τρένο απευθείας σε Βουδαπέστη
Ευχαριστώ
 

adiaforos

Member
Μηνύματα
1.049
Likes
1.589
Τίποτα νεοτερο για το λοκνταουν;; Θα το κρατησουν λογικα μεχρι της 12 του μηνα;
Υπαρχει καποιο νεο σχετικα με το lockdown στην αυστρια;
Δεν νομίζω να υπάρχει μέλος του φόρουμ που να γνωρίζει εκ των έσω τι θα αποφασίσει η αυστριακή κυβέρνηση και πότε (και να είχαμε κάποιον, με την παραίτηση του πρωθυπουργού χθες μπορεί να χάλασε το κονέ).
Οι νεώτερες ενημερώσεις εδώ, μέσα σε λιγότερο από ένα δίωρο από τις κυβερνητικές ανακοινώσεις. Παρακολουθήστε το και γράψτε εδώ, αν υπάρξει αλλαγή.
Coronavirus: Entry Regulations to Austria
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.109
Μηνύματα
880.569
Μέλη
38.837
Νεότερο μέλος
koliswa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom