Ιταλία Ταξιδι στην Ιταλια

voulina

Member
Μηνύματα
143
Likes
91
Ονειρεμένο Ταξίδι
Λιουμπλιάνα
Στη Ρώμη μπορείς να πας με απευθείαν πτήση της Ryanair (Cheap Flights - Book cheap flights to Europe with Ryanair), η οποία είναι low cost αεροπορική εταιρία σαν την easyjet και έχει χαμηλές τιμές και καθημερινά δρομολόγια. Για φθηνό και καλό φαγητό υπάρχει η αλυσίδα εστιατορίων Pastarito (PastaritO) με πεντανόστιμες μακαρονάδες και πίτσες. Είναι κρίμα να πας στην Ιταλία που έχει τόσο καλή κουζίνα και να φας σε fast food! ;)
 

ANNA-PANOS

Member
Μηνύματα
1.997
Likes
2.084
Επόμενο Ταξίδι
........................
Ονειρεμένο Ταξίδι
Τώρα, απλά ένα ταξίδι...
Παντα αξιζει.
 

TAX78

Member
Μηνύματα
142
Likes
50
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
Γίνει λίγο πιο συγκεκριμένος για να σε βοηθήσει κάποιος. Τι εννοείς αν σκέφτεται κάποιος να πάει Ιταλία. Ψάχνεις για παρέα. Που θέλεις να πας και πως μπορούμε να σε βοηθήσουμε;

Sent from my iPhone using Travel stories
 

vickokka

Member
Μηνύματα
1.235
Likes
1.931
Ονειρεμένο Ταξίδι
παντου
Τα δυο άκρα βρικες!!!και γεωγραφικά και ιδιοσυγκρασιακα!!...

Sent from my iPad using Travel Stories
 

Ouraniachania

Member
Μηνύματα
13
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Πράγα
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΑΣ,

ΜΕ ΛΕΝΕ ΟΥΡΑΝΙΑ ΚΑΙ ΣΧΕΔΙΑΖΩ ΔΗΛΑΔΗ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΜΟΥ ΤΑΞΙΔΞ ΕΚΤΟΣ ΕΛΛΑΔΑΣ.
20 ΤΟΥ ΜΗΝΑ ΑΝΑΧΩΡΩ ΑΠΟ ΧΑΝΙΑ ΠΡΟΣ ΡΩΜΗ. ΑΦΙΞΗ ΒΡΑΔΥ ΣΤΙΣ 8.
ΟΙ ΜΕΡΕΣ ΜΟΥ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΣΤΗΝ ΙΤΑΛΙΑ 20 ΜΕ 27 ΑΝΑΧΩΡΗΣΗ ΜΕΣΗΜΕΡΙ 15.00.

ΕΧΩ ΚΑΠΟΙΕΣ ΑΠΟΡΙΕΣ...
1. ΞΕΝΟΔΟΧΕΙΟ ΣΤΗΝ ΡΩΜΗ. ΣΕ ΠΟΙΑ ΠΕΡΙΟΧΗ ΠΡΟΤΕΙΝΕΤΕ ΝΑ ΒΡΩ ΞΕΝΟΔΟΧΕΙΟ; ΨΑΧΝΩ ΓΙΑ 2 ΑΤΟΜΑ ΕΝΑ ΔΙΚΛΙΝΟ ΚΑΙ ΤΟ ΘΕΛΩ ΠΑΡΑ ΜΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟ. ΚΑΤΩ ΤΩΝ 50e. ΕΙΝΑΙ ΚΑΠΟΙΑ ΠΕΡΙΟΧΗ ΠΟΥ ΒΟΛΕΥΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΩΣ ΠΡΟΣ ΤΗΝ ΜΕΤΑΚΙΝΗΣΗ;

2.ΤΗΝ 4η ΜΕΡΑ ΛΕΩ ΝΑ ΠΑΜΕ ΦΛΩΡΕΝΤΙΑ ΓΙΑ ΔΙΑΜΟΝΗ 2 ΒΡΑΔΙΑ. ΠΑΩ ΣΤΟΝ ΣΤΑΘΜΟ TERMINI ΓΙΑ ΕΙΣΗΤΗΡΙΑ. ΚΑΙ ΠΟΙΟ ΠΡΟΤΕΙΝΕΤΕ ΝΑ ΔΙΑΛΕΞΩ; ΜΟΥ ΠΑΡΑΘΕΤΕΤΕ ΤΙΣ ΕΠΙΛΟΓΕΣ; ΠΡΟΤΕΙΝΕΤΕ ΝΑ ΤΟ ΚΛΕΙΣΩ ON LINE TO ΕΙΣΗΤΗΡΙΟ;

3. ΣΤΗΝ ΦΛΩΡΕΝΤΙΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΤΗΝ ΕΧΩ ΜΕΛΕΤΗΣΕΙ ΑΚΟΜΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΠΕΡΙΟΧΗ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΑΥΤΗ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗ ΚΑΙ ΒΟΛΙΚΗ ΣΤΗΝ ΜΕΤΑΚΙΝΗΣΗ;

ΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΕΧΕΙ ΤΑΞΙΔΕΨΕΙ ΑΡΚΕΤΑ ΑΣ MOY ΣΤΕΙΛΕΙ ΜΗΝΗΜΑ ΝΑ ΑΝΤΑΛΑΞΟΥΜΕ PRIVE MHNYMATA ΑΝ ΕΧΕΙ ΤΟΝ ΧΡΟΝΟ ΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ. ΕΙΜΑΙ ΔΙΑΘΕΣΙΜΗ ΑΠΟ ΤΙΣ 9 ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΠΟΥ ΤΕΛΕΙΩΝΩ ΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ.

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩΩΩΩΩ ΠΟΛΥ--
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.398
Likes
17.200
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αλάσκα
Γεια σου και καλώς ήρθες.

Ξεκίνα κάνε μια αναζήτηση με τον όρο "Ρώμη", θα σου δώσει πάρα πολλές πληροφορίες. Δες πχ εδώ όλα τα θέματα για Ιταλία: Ευρώπη - Το Ελληνικό Forum για Ταξίδια

έχουν γραφτεί άπειρα πράγματα για τη Ρώμη, κάνε πρώτα την έρευνά σου και ότι βοήθεια θέλεις μετά εδώ είμαστε.

Οι επιλογές σου για ξενοδοχείο μέχρι 50 ευρώ είναι περιορισμένες προφανώς, ξεκίνα το ψάξιμο εδώ:

Booking.com: Ξενοδοχεία σε Ρώμη. Κάντε κράτηση σε ξενοδοχείο τώρα!

Για τη Φλωρεντία δεν κατάλαβα τι ζητάς, βοήθεια για το τι εισιτήριο θα κλείσεις; ότι βρεις προφανώς.

Όσο για τα πριβέ μηνύματα, δε μπορείς να στείλεις πριβέ μήνυμα αν δεν ξεπεράσεις τις 20 δημοσιεύσεις στο φόρουμ. Εδώ όμως είμαστε για να ανταλάσσουμε δημόσια απόψεις για να παίρνουν την πληροφορία όλα τα μέλη.

Επίσης κάνε μου μια χάρη και μη γράφεις κεφαλαία, στη γλώσσα του internet σημαίνουν ότι ΦΩΝΑΖΕΙΣ. :)
 

North66

Member
Μηνύματα
4.298
Likes
5.032
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γροιλανδία
Τα 50 ευρώ για το δίκλινο είναι πολύ λίγα ειδικά αν θέλετε να είστε κοντά στο κέντρο. Προσωπικά θα έκοβα μια διανυκτέρευση και θα έμενα κάπου καλύτερα.
 

Ouraniachania

Member
Μηνύματα
13
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Πράγα
Συγγνωμη για τα κεφαλαια απλα μου ηταν πιο βολικα. Βασικά όσο αφορα την Φλωρεντία ηθελα να ρωτησω τι πιστευετε ειναι ρισκο να το κλεισω νωριτερα; Γιατι σκοπευω να διαλεξω μια πρωινη διαδρομη και φοβαμαι την κινηση αν αργησω απο το ξενοδοχειο να παω στον σταθμο; nORTH66 τι εννοεις να κοψω μια διανυκτερευση; δεν ειναι ταλαιπωρια να αλλαζω ξενοδοχειο μεσα στην ιδια πολη; κοιταγα για την περιοχη με τα ισπανικα σκαλια. ειναι οκ; την προτεινετε;
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.398
Likes
17.200
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αλάσκα
Δε θα βρεις τόσο φτηνό ξενοδοχείο σε αυτήν την περιοχή... δες το λινκ που σου έδωσα παραπάνω.

Ο νορθ εννοεί να μείνεις λιγότερες μέρες στη Ρώμη και να δώσεις κάτι παραπάνω στο ξενοδοχείο γιατί αλλιώς θα μείνεις πολύ μακριά από οποιαδήποτε συγκοινωνία (δεν έχει και πολλές η Ρώμη)και θα ταλαιπωρηθείς.
 

Ouraniachania

Member
Μηνύματα
13
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Πράγα
Έχω ξεκινησει και ψαχνω.. αν κάποιος έχει free time και θα ηθελε να βοηθησει με το ψαξιμο ας στειλει αν εντόπισε κάτι :)
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.820
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom