Τι θέλετε από το Travelstories το 2020;

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.077
Likes
20.118
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γη του Πυρός
Είμαι αρκετά παρατηρητική σαν άνθρωπος. Το πρόσεξα μόλις έγινε η αναβάθμιση, ακριβώς γιατί έψαχνα τις καινούργιες λειτουργίες. Απλά σήμερα, λόγω της συζήτησης το ανέφερα, και είπα τη γνώμη μου. Το θεωρώ ανούσιο, γιατί δεν χρησιμεύει σε κάτι εκτός απο το ικανοποιεί τυχόν περιέργειες και υπάρχουν και άλλα μέλη που το έχουν ανακαλύψει και το ξέρω, γιατί έχω δει να το κοιτάζουν...φαίνεται!
 
Μηνύματα
2.487
Likes
3.191
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΙΑΠΩΝΙΑ
πιό πάνω ανέφερα ότι απο τις επιλογές του προφίλ μπορείς να το κανεις ..αλλά τελικά εγώ παρόλο που την είχα απενεργοποιημένη τη ρύθμιση ..του αν θέλω κάποιος να βλέπει την πρόσφατη δραστηριότητα μου παρ όλα αυτά ΦΑΙΝΟΤΑΝ τι παρακολουθούσα...
μόνο ο Δευκαλίων μπορέι να μας διαφωτίσει
 

bandit650

Member
Μηνύματα
621
Likes
2.847
δε ηξερα οτι υπηρχε κατι τετοιο και απο περιεργεια πηγα και το ειδα.
σου γραφει τη ΔΕΔΟΜΕΝΗ ΣΤΙΓΜΗ τι βλεπει καποιος.
και τι εγινε;
οταν μπορει να δει ολα τα μηνηματα που εχεις γραψει σε διαφορα θεματα οπως και τις ιστοριες που μοιραστηκες αυτο γιατι ειναι τοσο ενοχλητικο;
Δηλαδη μοιραζομαστε εμπειριες φωτογραφιες αποψεις κλπ. και ξαφνικα αυτο ειναι παραβαση της ιδιωτικοτητας;
 

rethimno

Member
Μηνύματα
1.770
Likes
1.052
Επόμενο Ταξίδι
Λεσβος
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γύρος του κοσμου
σε αντίθεση με σένα εύχομαι και ευελπιστώ αυτό να μην ξαναγίνει ποτέ!δεν βλέπω κάποια χρησιμότητα σε κάτι τέτοιο
και όταν έγινε καναδυο φορές στο ..πάλαι ποτέ παρελθόν -κατά λάθος- θυμάμαι πολύ καλά ότι οι πιό πολλοί φέραμε αντιρρήσεις και ζητήσαμε να καταργηθεί αυτή η εφαρμογή...
μου θύμιζε κάτι σαν κατασκοπεία...big brother κλπ μαζί με την άλλη εφαρμογή που πήγαινε πακέτο το να βλέπει κάποιος το τι θέμα παρακολουθεί ο άλλος...
romantic woman το θεωρώ γελειο σε ένα ταξιδιωτικό φόρουμ να μιλάμε για κατασκοπια και για big brather αν κάποιος μπει στο προφίλ μου για να δει ..πχ το ταξιδιωτικό μου χάρτη ..
 
Μηνύματα
2.487
Likes
3.191
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΙΑΠΩΝΙΑ
δε ηξερα οτι υπηρχε κατι τετοιο και απο περιεργεια πηγα και το ειδα.
σου γραφει τη ΔΕΔΟΜΕΝΗ ΣΤΙΓΜΗ τι βλεπει καποιος.
και τι εγινε;
οταν μπορει να δει ολα τα μηνηματα που εχεις γραψει σε διαφορα θεματα οπως και τις ιστοριες που μοιραστηκες αυτο γιατι ειναι τοσο ενοχλητικο;
Δηλαδη μοιραζομαστε εμπειριες φωτογραφιες αποψεις κλπ. και ξαφνικα αυτο ειναι παραβαση της ιδιωτικοτητας;
φυσικα΄και είναι παραβίαση της ιδιωτικότητας!και ήδη απο τη συζήτηση βλέπεις πως κάποια άτομα ήδη ενοχληθήκαμε
 

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.077
Likes
20.118
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γη του Πυρός
romantic woman το θεωρώ γελειο σε ένα ταξιδιωτικό φόρουμ να μιλάμε για κατασκοπια και για big brather αν κάποιος μπει στο προφίλ μου για να δει ..πχ το ταξιδιωτικό μου χάρτη ..
Και γιατί είναι τόσο σημαντικό να το ξέρεις αυτό;
Με αυτή τη λογική, γιατί κάποια μέλη έχουν κλειστά προφίλ και άλλα όχι; Γιατί τα κλείνουν; Μην δούμε που πήγαν;
 
Μηνύματα
2.487
Likes
3.191
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΙΑΠΩΝΙΑ
romantic woman το θεωρώ γελειο σε ένα ταξιδιωτικό φόρουμ να μιλάμε για κατασκοπια και για big brather αν κάποιος μπει στο προφίλ μου για να δει ..πχ το ταξιδιωτικό μου χάρτη ..
όχι βέβαια εννοείται ότι βλέπουμε τα προφίλ και τελος πάντων ο καθένας βλέπει ότι θέλει αλλά είναι ΑΚΟΜΨΟ το να ξέρω πχ ότι ο ΓΙωργος γιαννης κωστας μπήκαν στο προφίλ μου(τυχαία τα λέω για παράδειγμα)άκομψο γι αυτούς να ξέρω την κίνηση που έκαναν,
άλλο το να δημοσιεύεις και να μετέχεις σε μιά συζήτηση φόρα παρτίδα και άλλο να κινείσαι ΙΔΙΩΤΙΚΑ και ο άλλος να ξέρει τι κάνεις
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.337
Likes
14.200
Το κοίταξα όλο από περιέργεια και για μια φορά μόνον.Σε ορισμένα μέλη δεν φαίνεται τι κάνουν.Προφανώς έχουν κλείσει το προφίλ τους;Σε ένα μέλος φαίνεται ότι "κάνει συνομιλία".Τι εννοεί;΄Οτι στέλνει μηνύματα;΄Οπως είπα δεν το θεωρώ χρήσιμο.
 

bandit650

Member
Μηνύματα
621
Likes
2.847
η γνωμη μου ειναι οτι οσοι εχουν προβλημα με ιδιωτικοτητα δε μετεχουν σε φορουμ.
ουτε κατ επεκταση σε κοινωνικα δίκτυα ποσταροντας διαφορα.
τωρα αν ενοχλει καποιους και μπορει η διαχείριση να το απενεργοποιησει ας το κανει.
 

Earth Citizen

Member
Μηνύματα
2.859
Likes
7.077
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ιαπωνία, Λίμνες Καναδά
η γνωμη μου ειναι οτι οσοι εχουν προβλημα με ιδιωτικοτητα δε μετεχουν σε φορουμ.
ουτε κατ επεκταση σε κοινωνικα δίκτυα ποσταροντας διαφορα.
τωρα αν ενοχλει καποιους και μπορει η διαχείριση να το απενεργοποιησει ας το κανει.
Άμα ήταν έτσι αλλάζουν πολλά πράγματα. Πχ γιατί γράφεις με ψευδώνυμο κι εσύ και οι περισσότεροι εδώ μέσα κι όχι με το κανονικό μας όνομα, εφόσον δεν υπάρχει ιδιωτικότητα σ' ένα φόρουμ;
 

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.077
Likes
20.118
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γη του Πυρός
η γνωμη μου ειναι οτι οσοι εχουν προβλημα με ιδιωτικοτητα δε μετεχουν σε φορουμ.
ουτε κατ επεκταση σε κοινωνικα δίκτυα ποσταροντας διαφορα.
τωρα αν ενοχλει καποιους και μπορει η διαχείριση να το απενεργοποιησει ας το κανει.
Δεν έχουμε όλοι τα ίδια κίνητρα όταν κάνουμε log in σε ένα φόρουμ.
 

bandit650

Member
Μηνύματα
621
Likes
2.847
Άμα ήταν έτσι αλλάζουν πολλά πράγματα. Πχ γιατί γράφεις με ψευδώνυμο κι εσύ και οι περισσότεροι εδώ μέσα κι όχι με το κανονικό μας όνομα, εφόσον δεν υπάρχει ιδιωτικότητα σ' ένα φόρουμ;
στη συναντηση του φορουμ εχουμε τα ψευδωνυμα αλλα λεμε και τα ονοματα μας.
ειμαι καινουργιο μελος αλλα ειδα οτι πολλοι εχουν γνωριστει και κανουν και ταξιδια λογω του φορουμ.
Επιτρεψε μου να σου πω ενα μυστικο. Δεν υπαρχει ιδιωτικοτητα για κανεναν. οχι μονο εδω στο φορουμ αλλα κυριως εξω.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.687
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom