Σουηδία Το Σύνδρομο της Στοκχόλμης.

kabamarou

Member
Μηνύματα
1.437
Likes
2.205
Πάντως αναλογικά με το βιοτικό επίπεδο είναι πολύ ψηλά στην λίστα των 107 χωρών η Σουηδία...
Τα ποσοστά θλίψης και αυτοκτονιών στην Ελλάδα ανεβαίνουν δραματικά όντως.Κατά την γνώμη μου όχι για το χάλια επίπεδο που ζούμε(με κάποιες εξαιρέσεις) αλλά γιατί δεν μπορούν να αποδεχτούν οι άνθρωποι τις νέες καταστάσεις...
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.355
Likes
9.276
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Τα ποσοστά θλίψης και αυτοκτονιών στην Ελλάδα ανεβαίνουν δραματικά όντως.
από πού προκύπτει αυτό?
προς το παρόν δεν φαινεται καμμιά αύξηση για το 2011.
Αύξηση 22,5% στα κρούσματα αυτοκτονιών στην Ελλάδα - Capital.gr
χώρια που στη χώρα μας είναι στενά συνδεδεμένο το ποσοστό αυτό με το χαμηλό επίπεδο περίθαλψης στην ψυχική υγεία, που χειροτέρευσε κι άλλο την περίοδο αυτή. το πρωί συνάντησα ψυχικά ασθενή που δεν έχει πάρει μέρες τα φάρμακά του γιατί ο "Κύριος" "φαρμακοποιός" δεχεται μόνο μετρητά. ας μην βγάζουμε βιαστικά συμπεράσματα. απέχουμε έτη φωτός από τις σκανδιναβικές χώρες στα ποσοστά αυτά. ευτυχώς.
κ σορυ fenia για το οφ τοπικ. buon anno cara!:xmas_wink:
 

kabamarou

Member
Μηνύματα
1.437
Likes
2.205
καλά τώρα samion πας και πιάνεσαι από τις λέξεις.Υπάρχει αύξηση γενικά τα τελευταία χρόνια.Τα στοιχεία για το 2011 είναι για μέχρι τις 10 Δεκεμβρίου του 2011 πάντως αλλά τέλος πάντων μην μετατρέψουμε της ιστορία της fenia σε ανάλυση ποσοστών.
 

fenia42

Member
Μηνύματα
3.853
Likes
14.086
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
κ σορυ fenia για το οφ τοπικ. buon anno cara!:xmas_wink:
Buon anno caro !
Το δέντρο πότε να το ξεστολίσω, για πες μου :)
Και από τον Talarico πήραμε 2 ομπρέλες :xmas_biggrin:
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.355
Likes
9.276
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
καλά τώρα samion πας και πιάνεσαι από τις λέξεις.Υπάρχει αύξηση γενικά τα τελευταία χρόνια.Τα στοιχεία για το 2011 είναι για μέχρι τις 10 Δεκεμβρίου του 2011 πάντως αλλά τέλος πάντων μην μετατρέψουμε της ιστορία της fenia σε ανάλυση ποσοστών.
ούτε με τις λέξεις θέλω να παίξω ούτε με το πολύ σοβαρό θέμα. όπως παίζουν οι δημοσιογραφίσκοι. "αυξήθηκαν οι αυτοκτονίες, οι άστεγοι, οι δολοφονίες, οι κλοπές, οι βιασμοί, οι σκύλοι, τα ποντίκια κλπ."
ας ασχοληθούν με την αλητεία ορισμένων ομάδων όπως φαρμοκοποιοί που είπα πριν, ταξιτζήδες που δεν μεταφερουν τα παιδια σχολείο χωρίς μετρητά κλπ. αυτά όμως είναι δύσκολα θέματα, οι αυτοκτονίες "εύκολα" για αυτούς. ας αντισταθούμε και ας μη χάφτουμε τα πάντα που μας προσφέρουν.
τεσπα δεν διαφωνώ σε τίποτε μαζί σου πάντως, γενική συζήτηση κάνουμε με την ευγενική παραχώρηση της fenia..
Buon anno caro !
Το δέντρο πότε να το ξεστολίσω, για πες μου :)
Και από τον Talarico πήραμε 2 ομπρέλες :xmas_biggrin:
δεν είπαμε πότε? μετα τη festa della Candelora.(Chandeleur εις τη βαρβαρική..) να τηρούμε τις παραδόσεις.
χαίρομαι για τις ομπρέλες. με γεια!:xmas_wink:
 

fenia42

Member
Μηνύματα
3.853
Likes
14.086
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
Σας επιτρέπω να σχολιάσετε ελεύθερα σε κοινωνικό επίπεδο.


(Το δέντρο πάντως δε μπορώ να το αφήσω μέχρι το Φλεβάρη, mi dispiace )
 

Kalliopi2

Member
Μηνύματα
54
Likes
23
Επόμενο Ταξίδι
Βόρεια Ιταλίαααααα
Ονειρεμένο Ταξίδι
Salar De Uyuni, Βολιβία
.... Και κάτι βατράχια που έτυχε κατά καιρούς να φιλήσω είτε παρέμειναν βατράχια είτε μετενσαρκώθηκαν σε γουρούνια..
Απλά θεικό Φένια μου!!!
 

North66

Member
Μηνύματα
4.297
Likes
5.032
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γροιλανδία
Απλά θεικό Φένια μου!!!
Διάβασες μια τέτοια ιστορία για ένα σούπερ μέρος όπως η Στοκχόλμη και εν γένει η Σκανδιναβία και βρήκες να σχολιάσεις αυτή την ατάκα? Κλασική Ελληνίδα!:cool:
 

fenia42

Member
Μηνύματα
3.853
Likes
14.086
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
.... Και κάτι βατράχια που έτυχε κατά καιρούς να φιλήσω είτε παρέμειναν βατράχια είτε μετενσαρκώθηκαν σε γουρούνια.. Απλά θεικό Φένια μου!!!
Διάβασες μια τέτοια ιστορία για ένα σούπερ μέρος όπως η Στοκχόλμη και εν γένει η Σκανδιναβία και βρήκες να σχολιάσεις αυτή την ατάκα? Κλασική Ελληνίδα!:cool:
Με τέτοιους κλασσικούς Έλληνες που κυκλοφορούν ευρέως είναι λογικό να της έκανε περισσότερη εντύπωση αυτή η φράση.
 

Despinna

Member
Μηνύματα
174
Likes
163
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού, Ινδία, Αργεντινή,
....πολύ ιδιαίτερο ταξίδι....θέλει τόλμη, αλλά....αξιζε τον κόπο απο οτι ειδα, καθοτι πηρες μια γευση απο τη ζωη των σουηδών...
σαν να ταξίδεψα μαζί σου
και στα επομενα Φένια μου...:)
 

the Lycan

Member
Μηνύματα
215
Likes
90
Επόμενο Ταξίδι
Βοστώνη...10 και σήμερα..
Ονειρεμένο Ταξίδι
Σκωτία
ρε Φενάκι, να σε ρωτήσω κάτι, ποιό είναι το κοντινότερο - βολικότερο αεροδρόμιο για Στοκχόλμη? προσπαθώ να κλείσω εισητήρια και βλέπω 5-6 αεροδρόμια εκεί πέρα!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.686
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom