Τριήμερο στα Μέθανα

Popeto

Member
Μηνύματα
33
Likes
59
Επόμενο Ταξίδι
Ντουμπάι
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ιράν
Καλησπέρα! Θα ήθελα πληροφορίες-προτάσεις για ωραίες ήσυχες παραλίες,ποιες θερμές πηγές αξίζουν κτλ..
Ευχαριστώ!!
 

travelbreak

Member
Μηνύματα
1.731
Likes
14.343
Επόμενο Ταξίδι
???
Ονειρεμένο Ταξίδι
Υπερσιβηρικός
Καλησπέρα! Θα ήθελα πληροφορίες-προτάσεις για ωραίες ήσυχες παραλίες,ποιες θερμές πηγές αξίζουν κτλ..
Ευχαριστώ!!
Αν πας μέσα στον Ιούνιο όλες είναι ήσυχες. Αν πας αργότερα, εξαρτάται από την ώρα που κολυμπάς. Η Λιμνιώνα, ή διαφορετικά Λα Πλάγια, μέχρι τις δέκα δεν έχει κόσμο. Μετά μαζεύει, ειδικά τα ΣΚ.
Έξω από τα Μέθανα έχει πολλές. Μην περιμένεις όμως αμμουδιές. Μόνο η Λιμνιώνα. Αν έχεις μικρό παιδί είναι ενδιαφέρον το λιμανάκι του Αϊ Γιώργη.
Θερμές πηγές έχει δωρεάν σε δύο σημεία, ένα είναι στην είσοδο και ένα στην έξοδο του χωριού. Έχει όμως και του Δήμου. Νομίζω και ένα ξενοδοχείο, που λέγεται, Αι Πηγαί. Αν είναι καλές δεν το ξέρω.
 

Popeto

Member
Μηνύματα
33
Likes
59
Επόμενο Ταξίδι
Ντουμπάι
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ιράν
Kαλησπέρα και ευχαριστώ! Τέλος Μάη πηγαίνω οπότε φαντάζομαι θα είναι ήσυχα έτσι και αλλιώς.;) Μου αρέσουν και οι βραχώδεις παραλίες(πιο πολύ),οπότε μπορείς να προτείνεις αν σου αρέσει κάποια. Επίσης θα είμαστε χωρίς όχημα,πόσο εφικτή είναι εκεί η μετακίνηση?
 

travelbreak

Member
Μηνύματα
1.731
Likes
14.343
Επόμενο Ταξίδι
???
Ονειρεμένο Ταξίδι
Υπερσιβηρικός
Kαλησπέρα και ευχαριστώ! Τέλος Μάη πηγαίνω οπότε φαντάζομαι θα είναι ήσυχα έτσι και αλλιώς.;) Μου αρέσουν και οι βραχώδεις παραλίες(πιο πολύ),οπότε μπορείς να προτείνεις αν σου αρέσει κάποια. Επίσης θα είμαστε χωρίς όχημα,πόσο εφικτή είναι εκεί η μετακίνηση?
Η Λιμνιώνα που σου έλεγα απέχει 1000 με 1500 μέτρα από το χωριό, ανάλογα το που μένεις. Μέχρι να φτάσεις εκεί έχει παραλίες όχι βραχώδεις, αλλά με πέτρες εκεί που μπαίνεις. Ή έστω βότσαλα. Εγώ συνήθως κολυμπώ λίγο έξω, απέναντι από ένα εκκλησάκι, Άγιος Νικόλαος. Αλλά και Λιμνιώνα.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.687
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom