Turkish Airlines Τurkish Airlines

ψαράκι

Member
Μηνύματα
51
Likes
4
για τις ημέρες του Πάσχα κοιτάω τιμές... είναι αργά τώρα που το σκέφτηκα, αλλά έτσι έκατσε, τι να κάνουμε!

γιατί fotast ???
 
Last edited by a moderator:

Amplified

Member
Μηνύματα
86
Likes
70
Επόμενο Ταξίδι
Δυτική ακτή ΗΠΑ
Ονειρεμένο Ταξίδι
Utopia Planitia
Έχουν απαράδεκτο arrange στο A330. Επίσης, αυτό που συμβαίνει στο Atatourk είναι γελοίο. Δεν το βλέπω να συνεχίζεται αυτή η κατάσταση ως το 2018, που είπαν ότι θα παραδόσουν το καινούριο. Στο αεροδρόμιο δεν βρίσκεις καρέκλα να καθίσεις, ακόμα και στις 3:00 π.μ., και το μποτιλιάρισμα για το αεροδρόμιο φτάνει τα 30 λεπτά. Το θετικό είναι ότι δίνουν μόνο 5άστερα ξενοδοχεία στο 9άωρο και κάνεις μία βόλτα στην πόλη, αν σε πάνε σε καλή περιοχή.
 

Amplified

Member
Μηνύματα
86
Likes
70
Επόμενο Ταξίδι
Δυτική ακτή ΗΠΑ
Ονειρεμένο Ταξίδι
Utopia Planitia
Το pitch στις 2 παραθύρου ειναι 32 πόντοι με μικρό width διαδρόμου, κι είσαι ανάμεσα στις 2 διπλανές τετράδες, με αποτέλεσμα όλοι, να ενοχλούν όλους με την παραμικρή κίνηση.
 

mike007

Member
Μηνύματα
39
Likes
6
Παιδιά, τι λέτε; Πως είναι η turkish στο ταξίδι Αθήνα-Νέα Υόρκη; Διαβάζω αντικρουόμενες απόψεις...Άλλοι είναι πολύ ευχαριστημένοι και άλλοι πολύ διστακτικοί...
Εγώ για Πάσχα έκλεισα με Τurkish. Μην το σκέφτεσαι η εταιρεία είναι άψογη, το ταξίδι θα είναι με 777-300 και το terminal των ανταποκρίσεων δεν έχει θέματα ασφαλείας ή οτιδίποτε άλλο.
 

evi01

Member
Μηνύματα
1.083
Likes
1.644
Ονειρεμένο Ταξίδι
Η γη ολάκερη!
Εγώ για Πάσχα έκλεισα με Τurkish. Μην το σκέφτεσαι η εταιρεία είναι άψογη, το ταξίδι θα είναι με 777-300 και το terminal των ανταποκρίσεων δεν έχει θέματα ασφαλείας ή οτιδίποτε άλλο.
Μπορεί το αεροδρόμιο να μην έχει, όπως ισχυρίζεσαι θέμα ασφάλειας αλλά έχει σίγουρα ένα μεγάλο θέμα άνεσης. Δεν έχει πουθενά χώρο να καθήσεις!! Ο κόσμος αναγκάζεται και κάθεται στο πάτωμα περιμένοντας για την επόμενη πτήση. Όσο για το χαρακτηρισμό "άψογη", κράτα μικρό καλάθι. Μπορεί να ήταν κάποτε, έχουν αλλάξει πολύ οι παροχές τον τελευταίο χρόνο. Ούτε λουκουμάκι δεν προσφέρουν πια...
 

mike007

Member
Μηνύματα
39
Likes
6
Μπορεί το αεροδρόμιο να μην έχει, όπως ισχυρίζεσαι θέμα ασφάλειας αλλά έχει σίγουρα ένα μεγάλο θέμα άνεσης. Δεν έχει πουθενά χώρο να καθήσεις!! Ο κόσμος αναγκάζεται και κάθεται στο πάτωμα περιμένοντας για την επόμενη πτήση. Όσο για το χαρακτηρισμό "άψογη", κράτα μικρό καλάθι. Μπορεί να ήταν κάποτε, έχουν αλλάξει πολύ οι παροχές τον τελευταίο χρόνο. Ούτε λουκουμάκι δεν προσφέρουν πια...
Όταν έχεις 2-3 ώρες ανταπόκριση για να πετάξεις για Αμερική δεν προλαβαίνεις να κάτσεις που λέει ο λόγος ούτε για τουαλέτα. Τώρα όσο για το λουκουμάκι που δεν προσφέρουν πια όταν η τιμή είναι 400 ευρώ πήγαινε έλα για Νέα Υόρκη δεν νομίζω πως είναι τόσο τραγικό να σου κόψουν το λουκουμάκι. Κατά τα άλλα και το φαγητό μέσα στη πτήση όσο και τα άφθονα ποτά και αναψυκτικά είναι μια χαρά.
 

Kati

Member
Μηνύματα
154
Likes
203
Δεν είμαι κοσμογυρισμένη, λίγα ταξίδια έχω κάνει και ως τώρα με ανταπόκριση στο Ατατούρκ. Όσες φορές λοιπόν έπεσα σε πολύ κόσμο ΠΑΝΤΟΥ, έβρισκα κλειστές πύλες επιβίβασης σε άλλα σημεία, πιο μακριά από τη δική μου και ως τώρα χρειαζόταν να περιμένω 2-3 ώρες το πολύ. Με τελευταία φορά τον Οκτώβριο όπου όντως γινόταν χαμός, αλλά υπήρχαν όπως προείπα κλειστές πύλες στις οποίες κατέφευγα κι εγώ και άλλοι μέχρι να τις χρειαστούν για κάποια πτήση. Σε άλλο όροφο εν ανάγκη, αρκεί να θυμάσαι από πού φεύγεις για να μη χάσεις την πτήση σου.
 

nikolisaak

Member
Μηνύματα
5
Likes
0
Καλησπέρα! Είμαι καινούργιος στην παρέα σας και ήθελα να κάνω μια ερώτηση. Έχω κάνει μια κράτηση με Turkish και ήθελα να δω τις λεπτομέρειες της πτήσης μου. Σημείωση πως έκλεισα τα εισητήρια μέσω ταξιδιωτικού γραφείου. Το e-ticket number δεν το έχω πάνω στη φόρμα που μου έδωσαν, έχω μόνο το booking reference. Το οτι δεν με αφήνει το site να δω την πτήση μου είναι κακό ή φταίει το οτι δεν την έκλεισα μέσω του δικού τους site;
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.109
Μηνύματα
880.580
Μέλη
38.837
Νεότερο μέλος
koliswa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom