Ryanair Χειραποσκευή Ryanair

serginio

Member
Μηνύματα
509
Likes
367
Επόμενο Ταξίδι
Νάπολι,Ιταλία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ισλανδία
Σε ευχαριστώ πολύ! Με ryanair είναι και από Μιλάνο, θα πρέπει να βγω ή θα πάω κατευθείαν στην πύλη ;
Σ' αυτο δε ξέρω να απαντήσω. Καποιος θα βρεθεί που να ξέρει.Αλλα και πάλι δεν έχει τόση σημασια.,εκτός αν έχεις θέμα χρόνου.
Διάβασε και εδώ μήπως είσαι ίδια περίπτωση
https://www.travelstories.gr/community/threads/Πτήσεις-με-ανταπόκριση.22010/page-52
 

makisg

Member
Μηνύματα
4.712
Likes
14.779
Επόμενο Ταξίδι
Βενετία,Λουμπλιάνα,Μπλέντ
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νησιά Φίτζι
Μηνύματα
6
Likes
0
Εννοώ αν θα πρέπει στην στάση να ξαναπάω να ζυγιστει ξανα η βαλίτσα, να περάσω έλεγχο κτλ ή να πάω κατευθείαν στην πύλη μου για την επόμενη αναχώρηση
 

serginio

Member
Μηνύματα
509
Likes
367
Επόμενο Ταξίδι
Νάπολι,Ιταλία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ισλανδία
Εννοώ αν θα πρέπει στην στάση να ξαναπάω να ζυγιστει ξανα η βαλίτσα, να περάσω έλεγχο κτλ ή να πάω κατευθείαν στην πύλη μου για την επόμενη αναχώρηση
Αφου μιλάμε για χειραποσκεύη δε ζυγίζεται. Διάβασε ξανά εδώ τι απαντάει ο @makisg https://www.travelstories.gr/community/threads/Πτήσεις-με-ανταπόκριση.22010/page-52#post-720793
 

koker

Member
Μηνύματα
252
Likes
490
Ονειρεμένο Ταξίδι
μαυρικιος
Στη Θεσσαλονίκη πας κατευθείαν στον έλεγχο για να μπεις στo gate αναχώρησης (έχεις τις αποσκευές μαζί σου και τις παίρνεις πάνω στο αεροπλάνο αφού είναι με προτεραιότητα) στο δε Bergamo πας κατευθείαν στο gate της επόμενης πτήσης σου χωρίς έλεγχο ξανά.
 
Μηνύματα
6
Likes
0
Άρα πάω κατευθείαν στον έλεγχο με τις χειροαποσκευες χωρίς να χρειαστεί να τις ζυγίσουν με το εισητηριο στο χερι, Και στην στάση κατευθείαν στην πύλη. Ευχαριστώ παιδιά να είστε καλά!
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.553
Likes
12.363
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ν. Αμερική
Η ερώτηση της @Έλλη δημ και οι απαντήσεις που έλαβε μεταφέρθηκαν στο σωστό θέμα.
 

Elenipap

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Καλησπέρα σας. Πετάμε την άλλη Παρασκευή για Φρανκφούρτη και θα ήθελα να ρωτήσω αν κάποιος που έχει ταξιδέψει πρόσφατα είχε κάποιο θέμα με τη χειραποσκευή.Η δικιά μου είναι 55×33×22, θα έχω πρόβλημα για τα 2εκ.( 22 αντί για 20);;;;
 

serginio

Member
Μηνύματα
509
Likes
367
Επόμενο Ταξίδι
Νάπολι,Ιταλία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ισλανδία
Καλησπέρα σας. Πετάμε την άλλη Παρασκευή για Φρανκφούρτη και θα ήθελα να ρωτήσω αν κάποιος που έχει ταξιδέψει πρόσφατα είχε κάποιο θέμα με τη χειραποσκευή.Η δικιά μου είναι 55×33×22, θα έχω πρόβλημα για τα 2εκ.( 22 αντί για 20);;;;
Οχι
 
Μηνύματα
2
Likes
0
Παιδιά καλημέρα σε όλους και όλες. Επειδή θα πάω ένα ταξίδι με Ryan Air (στη Ρουμανία) σε λίγες μέρες θέλω να ρωτήσω το εξής: Εχει αλλάξει όντως η πολιτική της εταιρίας με τις αποσκευές; Για την μία αποσκευή (ανευ επιπλέον χρέωσης δηλαδή) ισχύουν αυστηρά οι διαστάσεις 40χ25χ20; Τελευταία φορά που είχα ταξιδέψει με την εταιρεία κρατούσα βαλιτσούλα με διαστάσεις 50χ30χ25 συν μία τσάντα ώμου και δεν είχα κανένα πρόβλημα. Θα έχω πρόβλημα επιπλέον χρέωσης αν κάνω το ίδιο και τώρα; Αν ξέρει κάποιος να μου απαντήσει τον ευχαριστώ εκ των προτέρων.
 

serginio

Member
Μηνύματα
509
Likes
367
Επόμενο Ταξίδι
Νάπολι,Ιταλία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ισλανδία
Παιδιά καλημέρα σε όλους και όλες. Επειδή θα πάω ένα ταξίδι με Ryan Air (στη Ρουμανία) σε λίγες μέρες θέλω να ρωτήσω το εξής: Εχει αλλάξει όντως η πολιτική της εταιρίας με τις αποσκευές; Για την μία αποσκευή (ανευ επιπλέον χρέωσης δηλαδή) ισχύουν αυστηρά οι διαστάσεις 40χ25χ20; Τελευταία φορά που είχα ταξιδέψει με την εταιρεία κρατούσα βαλιτσούλα με διαστάσεις 50χ30χ25 συν μία τσάντα ώμου και δεν είχα κανένα πρόβλημα. Θα έχω πρόβλημα επιπλέον χρέωσης αν κάνω το ίδιο και τώρα; Αν ξέρει κάποιος να μου απαντήσει τον ευχαριστώ εκ των προτέρων.
Έχει απαντηθεί πλήρως εδώ (διαβασε προς τα πισω) https://www.travelstories.gr/community/threads/Χειραποσκευή-ryanair.37873/page-72
Χωρίς προτεραιότητα δικαιούσαι ότι λέει εδώ ξεκάθαρα
https://www.ryanair.com/gr/el/useful-info/help-centre/faq/baggage#0-0
Δηλαδή :
Όλοι οι επιβάτες δικαιούνται να φέρουν 1 μικρή προσωπική τσάντα στην καμπίνα, που πρέπει να χωράει κάτω από το μπροστινό κάθισμα (40cm x 20cm x 25cm). Για παράδειγμα, τσάντα χειρός, τσάντα για φορητό υπολογιστή και μικρό σακίδιο πλάτης.
 
Last edited:
Μηνύματα
2
Likes
0
Ευχαριστώ για τον χρόνο σου και αρχές. Από εκεί και πέρα έχω διαβάσει τι λέει ο κανονισμός της εταιρείας. Αλλά ρωτάω αν ισχύει στην πράξη. Κατά πόσο είναι αυστηροί στο θέμα των διαστάσεων; Πέρσι που πήγα στην Ρώμη είχα λίγο μεγαλύτερη αποσκευή και πέρασα χωρίς πρόβλημα
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.115
Μηνύματα
880.696
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom