Ryanair Χειραποσκευή Ryanair

rethimno

Member
Μηνύματα
1.770
Likes
1.052
Επόμενο Ταξίδι
Λεσβος
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γύρος του κοσμου
Αν τους φανει μεγαλη ισως τη βαλουν καλυτερα να είναι στις διαστασεις
Πενήντα πόντοι είναι νομίζω ότι είμαι στο όριο τα κιλά θα προσέξω
 

angelicsp

Member
Μηνύματα
79
Likes
26
Πήγαινε εκεί που λέει "προσθετα" ή κατέβα χαμηλά στη σελίδα.
Χειραποσκευη μαζί σου στην καμπίνα του αεροπλάνου (και μαζί με αυτή priority) δεν σου εμφανίζει γιατί λογικά τελείωσαν οι 90 θέσεις που δίνει σε κάθε πτήση.

Λογικά κάπου θα σου γράφει για παραδοτέα αποσκευή 10 κιλών.

Αν και πάλι δεν σου γραφειε μίλα στο chat της εταιρείας να σου προσθέσουν.



Οχι, πρέπει να τη δώσεις στον γκισέ.
Σ ευχαριστώ πολύ!!
 

angelicsp

Member
Μηνύματα
79
Likes
26
Παιδιά εγώ είμαι πάλι δεν καταλαβαίνω τι γίνεται με τις αποσκευές.. Πετάω όχι με ryanair αλλά με Lauda. Απ ότι έχω καταλάβει είναι όπως την Ryanair από την εφαρμογή της έκανα το check in. Λοιπόν όταν έκλεισα τα εισητηρια έβαλα μόνο μια χειραποσκευη στα 2 εισητηρια που έκλεισα ωραία? Ωραία! Μπήκα τώρα κ έκανα το check in και μου βγάζει στο ένα εισητηριο 2 χειραποσκευης 1 που έβαλα και η μία δωρεάν και στο άλλο μου έχει παραδοτέα αποσκευή 10 κιλων?? Τι είναι αυτή η αποσκευή η προσωπικά τσάντα πχ που στην έχει δωρεάν?? Και γιατί λέει ότι πρέπει να την αφήσω στον γκισέ του check in?? Δείτε και πείτε μου οποίος ξέρει σας παρακαλώ γιατί δεν βγάζω άκρη
 

Attachments

jimp

Member
Μηνύματα
5.013
Likes
6.395
Παιδιά εγώ είμαι πάλι δεν καταλαβαίνω τι γίνεται με τις αποσκευές.. Πετάω όχι με ryanair αλλά με Lauda. Απ ότι έχω καταλάβει είναι όπως την Ryanair από την εφαρμογή της έκανα το check in. Λοιπόν όταν έκλεισα τα εισητηρια έβαλα μόνο μια χειραποσκευη στα 2 εισητηρια που έκλεισα ωραία? Ωραία! Μπήκα τώρα κ έκανα το check in και μου βγάζει στο ένα εισητηριο 2 χειραποσκευης 1 που έβαλα και η μία δωρεάν και στο άλλο μου έχει παραδοτέα αποσκευή 10 κιλων?? Τι είναι αυτή η αποσκευή η προσωπικά τσάντα πχ που στην έχει δωρεάν?? Και γιατί λέει ότι πρέπει να την αφήσω στον γκισέ του check in?? Δείτε και πείτε μου οποίος ξέρει σας παρακαλώ γιατί δεν βγάζω άκρη
Το ένα εισιτήριο περιλαμβάνει priority boarding οπότε τις χειραποσκευες θα τις έχει μαζί του ενώ το άλλο θα έχει μία μικρή ατομική τσάντα μαζί και την 10κιλη βαλίτσα θα την δώσει στο γκισέ. Τι δεν κατάλαβες;
 

angelicsp

Member
Μηνύματα
79
Likes
26
Το ένα εισιτήριο περιλαμβάνει priority boarding οπότε τις χειραποσκευες θα τις έχει μαζί του ενώ το άλλο θα έχει μία μικρή ατομική τσάντα μαζί και την 10κιλη βαλίτσα θα την δώσει στο γκισέ. Τι δεν κατάλαβες;
Μαλλον δεν έχω καταλάβει την καινούργια πολιτική της ryanair.. Εγώ νόμιζα πως τώρα με την καινούργια κάθε εισητηριο έχει δωρεάν μόνο μια χειραποσκευη και αν θέλεις δεύτερη (όπως είχε πριν την μικρή βαλίτσα) την αγοράζεις.. Δεν είναι έτσι? Εγώ αγόρασα όταν έκλεισα τα εισητηρια μια προτεραιότητα με την βαλίτσα-χειραποσκευη σαν αυτή που είχαμε δωρεάν πριν έτσι δεν είναι? Δεν έχω καταλάβει αυτή η βαλίτσα 10 κιλων τι είναι? Δεν την έχω αγοράσει.. Σ ευχαριστώ για την άμεση απάντηση.. Έχω πετάξει πολλές φορές αλλά πρώτη φορά τώρα με την νέα πολιτική
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.013
Likes
6.395
Μαλλον δεν έχω καταλάβει την καινούργια πολιτική της ryanair.. Εγώ νόμιζα πως τώρα με την καινούργια κάθε εισητηριο έχει δωρεάν μόνο μια χειραποσκευη και αν θέλεις δεύτερη (όπως είχε πριν την μικρή βαλίτσα) την αγοράζεις.. Δεν είναι έτσι? Εγώ αγόρασα όταν έκλεισα τα εισητηρια μια προτεραιότητα με την βαλίτσα-χειραποσκευη σαν αυτή που είχαμε δωρεάν πριν έτσι δεν είναι? Δεν έχω καταλάβει αυτή η βαλίτσα 10 κιλων τι είναι? Δεν την έχω αγοράσει.. Σ ευχαριστώ για την άμεση απάντηση.. Έχω πετάξει πολλές φορές αλλά πρώτη φορά τώρα με την νέα πολιτική
Πότε την έκλεισες την πτήση;
 

NOSTIMON HMAP

Member
Μηνύματα
219
Likes
87
Επόμενο Ταξίδι
ΙΤΑΛΙΑ?
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΝΗΣΙΑ ΛΟΦΟΝΤΕΝ
Παιδιά εγώ είμαι πάλι δεν καταλαβαίνω τι γίνεται με τις αποσκευές..
Αγγελική, όταν σβήνεις τα ονόματα και αφήνεις τα barcod δεν κερδίζεις κάτι. Και τα δικά σου και του Γιώργου τα στοιχεία διαβάζονται
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.013
Likes
6.395
Επειδή έκλεισες τον γενάρη η laudamotion τότε είχε διαφορετική τακτική ως προς το θέμα τον χειραποσκευων. Δεν υπάρχει θέμα, εσύ θα κάνεις ότι σου γράφει στο boarding pass, ένας έχει priority και ο άλλος θα δώσει στον γκισε την βαλίτσα.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.115
Μηνύματα
880.696
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom