Βιετνάμ Καμπότζη Ταϊλάνδη Χρώματα και Αρώματα-Ένας μήνας Βιετνάμ/Καμπότζη/Μπανγκόκ

x7777

Member
Μηνύματα
873
Likes
3.399
Επόμενο Ταξίδι
Mexico
@x7777 για το Βιετνάμ η βίζα κοστίζει 25$ stamp fee + 8$ approval letter, σύνολο 33$
Από την πρεσβεία κοστίζει 70ε+10ε courier (στείλαμε τα διαβατήρια στην Αθήνα και μας τα έστειλαν σφραγισμένα). Μπήκαμε από χερσαία σύνορα...
 

x7777

Member
Μηνύματα
873
Likes
3.399
Επόμενο Ταξίδι
Mexico
Εγώ πάντως 33$ πλήρωσα...
Ναι αλλά έβγαλες κατά την άφιξη στο αεροδρόμιο ή μπήκες στη χώρα αεροπορικώς. Εμείς μπήκαμε στη χώρα με λεωφορείο και δεν μπορείς να βγάλεις αυτού του είδους τη βίζα που έβγαλες εσύ. Τουλάχιστον από την πρεσβεία αυτό μας είπαν
 

evi01

Member
Μηνύματα
1.083
Likes
1.644
Ονειρεμένο Ταξίδι
Η γη ολάκερη!
Μπήκα αεροπορικώς, αλλά στην πρεσβεία που ρώτησα μου ζήτησαν παραπάνω από τα διπλά για τη βίζα.
 

x7777

Member
Μηνύματα
873
Likes
3.399
Επόμενο Ταξίδι
Mexico
Μπήκα αεροπορικώς, αλλά στην πρεσβεία που ρώτησα μου ζήτησαν παραπάνω από τα διπλά για τη βίζα.
Αν μπεις αεροπορικώς συμφέρει να κάνεις αυτό που έκανες εσύ. Η βίζα έχει τα μισα χρήματα. Αν μπείς οδικώς αναγκαστικά πρέπει να βγάλεις βίζα μέσω πρεσβείας δεν σου δίνουν άλλη επιλογή. Και πρέπει να στείλεις τα διαβατήρια, 1 φωτο και 1 δήλωση μέσω κούριερ και τα χρήματα με τραπεζικό έμβασμα. Η βίζα βγαίνει σε 3-5 εργάσιμες μέρες
 

PAPI_9

Member
Μηνύματα
138
Likes
135
Επόμενο Ταξίδι
Είμαστε στην έρευνα....
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ο ΚΟΣΜΟΣ ΟΛΑΚΕΡΟΣ!!!
Τι καλά!!!! Περιμένουμε τη συνέχεια, να ξέρουμε τι θα αντιμετωπίσουμε!!! :clap::clap:
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.109
Μηνύματα
880.579
Μέλη
38.837
Νεότερο μέλος
koliswa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom