Ουγγαρία βουδαπεστη με αυτοκινητο

Sofia Rapti

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Καλησπέρα σε όλους, θα ήθελα τη βοήθειά σας για οδικό ταξίδι προς βουδαπεστη!! 23/12 Θα ξεκινήσω από Θεσσαλονίκη για Βουδαπέστη. Έχω διαβάσει για καθυστερήσεις στα σύνορα πγδμ-σερβια και σερβια-ουγγαρια. Έχουμε καμία πρόσφατη πληροφορία? Τα κύρια σύνορα έχουν συνήθως καθυστερήσεις να επιλέξω από κάποια περιφερειακή? Θα ξεκινήσω νύχτα εάν αυτό διευκολύνει!!
Σας ευχαριστώ πολύ
 

Grigoris84

New Member
Μηνύματα
2
Likes
1
Καλησπέρα σε όλους.Θελω να κάνω ένα ταξίδι μέχρι την Βουδαπέστη με την οικογένεια μου (4 άτομα) με το αμάξι μου.Θα ήθελα όσες περισσότερες πληροφορίες από όσους γνωρίζουν από road trips,τι να προσέξω και ποσό θα κοστίσει περίπου ένα τέτοιο ταξίδι.
 

Sam-chal

Member
Μηνύματα
852
Likes
1.894
Επόμενο Ταξίδι
Απρογραμμάτιστο
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού, Χιλή, Βολιβία
Καλησπέρα σε όλους.Θελω να κάνω ένα ταξίδι μέχρι την Βουδαπέστη με την οικογένεια μου (4 άτομα) με το αμάξι μου.Θα ήθελα όσες περισσότερες πληροφορίες από όσους γνωρίζουν από road trips,τι να προσέξω και ποσό θα κοστίσει περίπου ένα τέτοιο ταξίδι.
Απόσταση από Αθήνα περίπου 1500 km. Βενζίνη γύρω στα 350 - 400 € (σημερινές τιμές Ελλάδας), διόδια περίπου 70 €. Διαμονή γύρω στα 30 € το 2κλινο/ημερα. Απο κει και πέρα στο θέμα διατροφής έχεις πολλές επιλογές. Η οικονομικότερη είναι το street food ή αγορά τροφίμων από σουπερ μαρκετ και μαγείρεμα στο κατάλυμα.
 

Grigoris84

New Member
Μηνύματα
2
Likes
1
Με τοσα φτηνα εισιτηρια για Βουδαπεστη είστε σιγουροι οτι θελετε να πατε με αυτοκινητο;
Δεν είναι θέμα εισιτηρίων αλλά λόγω εμπειρίας και φαντάζομαι θα είναι απολαυστική διαδρομή..είναι κάτι προτοτυπο για εμάς κάτι που δεν έχουμε ξανά κάνει.
 

adiaforos

Member
Μηνύματα
1.049
Likes
1.589
Δεν είναι θέμα εισιτηρίων αλλά λόγω εμπειρίας και φαντάζομαι θα είναι απολαυστική διαδρομή..είναι κάτι προτοτυπο για εμάς κάτι που δεν έχουμε ξανά κάνει.
Δεν γράφεις πότε πας, αλλά είναι λάθος εποχή για προγραμματισμό τέτοιου ταξιδιού, ελέω covid19.
Η εμπειρία μπορεί να περιλαμβάνει και έκτακτη απαγόρευση εισόδου σε κάποια από τις χώρες της διαδρομής, ταλαιπωρία λόγω επιλογής για τεστ και αναμονής αποτελεσμάτων κλπ.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.108
Μηνύματα
880.494
Μέλη
38.836
Νεότερο μέλος
ipagou

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom