dimaq

Member
Μηνύματα
630
Likes
1.908
Επόμενο Ταξίδι
ΜΑΔΡΙΤΗ
Βαλε και Σκοφια Λοκα πηγαινοντας προς την μπλεντ,μια συντομη σταση.Μπαινεις σε μια,αλλη εποχη σ αυτη τη μικρη πολη....
 
Μηνύματα
3
Likes
2
Βαλε και Σκοφια Λοκα πηγαινοντας προς την μπλεντ,μια συντομη σταση.Μπαινεις σε μια,αλλη εποχη σ αυτη τη μικρη πολη....
Μπήκα και είδα περί τίνος πρόκειται.... Πολύ όμορφη... Σ' ευχαριστώ πολύ... Κάπου νομίζω θα χωρέσει... άλλωστε είναι στο δρόμο μας για Μπλεντ!!!!
 

Natasa Ch

Member
Μηνύματα
238
Likes
207
Μπορώ να ταξιδέψω με ταυτότητα σε Αλβανια και Μαυροβουνιο, Σερβία και FYROM;
Σε κάποια αρθρα βρίσκω ναι, σε άλλα όχι!
 

mysteredgar

Member
Μηνύματα
319
Likes
1.127
Επόμενο Ταξίδι
Αργεντινή
Ταξίδι-Όνειρο
Κιλιμάντζαρο
Μπορώ να ταξιδέψω με ταυτότητα σε Αλβανια και Μαυροβουνιο, Σερβία και FYROM;
Σε κάποια αρθρα βρίσκω ναι, σε άλλα όχι!
Συνταξιδιώτες μου μπήκαν σε ολες με ταυτότητα. Απο Βαλκάνια διαβατήριο θέλεις για να μπεις Κόσοβο μόνο έχω την αίσθηση.

Εγω τσεκάρω αυτό για μία γρηγορη άποψη του πως μπαινουμε σε κάθε χωρα και για περισσοτερες λεπτομερειες την επίσημη ιστοσελίδα του εκαστοτε κρατους και τα entry requirements.
 
Μηνύματα
35
Likes
41
Δεν ξερω για ταυτοτητες αλλα με τα διαβατηρια περνας μπαμ μπαμ. Επισης αν σας ρωτησει κανας τελωνειακος σε μαυροβουνιο η βοσνια τι ωραιο αμαξι κ τετοια βαλτε ενα 5 ευρω οταν του δινετε τα χαρτια. Δεν ειναι κακο.
 

KIKI

Member
Μηνύματα
2.696
Likes
6.673
Επόμενο Ταξίδι
Ιορδανία
Ταξίδι-Όνειρο
Αφρική Ναμιμπια
Μπορώ να ταξιδέψω με ταυτότητα σε Αλβανια και Μαυροβουνιο, Σερβία και FYROM;
Σε κάποια αρθρα βρίσκω ναι, σε άλλα όχι!
Μπορεις . Απλά στους ελεγχους ξυνιζουν τα μουτρα τους γιατι τις γραφουν με το χερι και βαριουνται.
Εννοω οτι δεν μπορουν να τις σκαναρουν οπως τα διαβατηρια .
 

Natasa Ch

Member
Μηνύματα
238
Likes
207
Κατάλαβα.. Πάω να βγάλω διαβατήριο να είμαι ησυχη. Ας ελπίσουμε να το χρησιμοποιήσω και του χρόνου, να ξαναβγουμε εκτός Ευρώπης 🙂
 

duty_free

Member
Μηνύματα
903
Likes
3.213
Δεν με λὲτε βρὲ μαστὸρια, μια εκδρομὴ, ημερὴσια, κοντινὴ, απὸ Ντουμπρόβνικ, προς Νέουμ, Ερζεγοβὶνη, εὶναι λὶγο χάσιμο; Φαντάζομαι ὸτι υπὰρχουν καλὲς εναλλακτικὲς στην Δαλματὶα αλλὰ δεν (θα) ὲχω πολὺ χρὸνο (τὸ ιδανικὸ θα ὴταν τὶποτε Σπλὶτ καὶ Ζαντὰρ και καμιὰ λίμνη) και σκεπτόμουν νὰ πεταχτὼ στο μοναδικὸ μερος της Βοσνὶας Ερζεγοβὶνης ποὺ βρὲχεται απὸ θὰλασσα. Φαὶνεται χαζοὺλα επιλογὴ;
 

dammys

Member
Μηνύματα
377
Likes
693
Δεν με λὲτε βρὲ μαστὸρια, μια εκδρομὴ, ημερὴσια, κοντινὴ, απὸ Ντουμπρόβνικ, προς Νέουμ, Ερζεγοβὶνη, εὶναι λὶγο χάσιμο; Φαντάζομαι ὸτι υπὰρχουν καλὲς εναλλακτικὲς στην Δαλματὶα αλλὰ δεν (θα) ὲχω πολὺ χρὸνο (τὸ ιδανικὸ θα ὴταν τὶποτε Σπλὶτ καὶ Ζαντὰρ και καμιὰ λίμνη) και σκεπτόμουν νὰ πεταχτὼ στο μοναδικὸ μερος της Βοσνὶας Ερζεγοβὶνης ποὺ βρὲχεται απὸ θὰλασσα. Φαὶνεται χαζοὺλα επιλογὴ;
Έχω μείνει στο Νέουμ , σε ένα ξενοδοχείο με τούνελ (παλιό καταφύγιο ) που οδηγούσε στην παραλία του Νέουμ.Είχα πάει και σε ένα πανηγύρι πέρασα καλά.Αλλά σαν χωριό δεν λέει , εκτός αν πας άνοιξη και καλοκαίρι . Πολλά ελληνικά πρακτορεία που κάνουν εκδρομή στο Ντουμπρόβνικ έχουν τις διανυκτερεύσεις τους στο Νέουμ ή σε ένα άλλο χωρίο της Βσοσνίας γιατί είναι πολύ πιο οικονομικά όλα από το πανάκριβο Ντουμρόβνικ. Θα έλεγα καλύτερα να πας προς Μόσταρ ή προς Μπούτβα αν δεν το έχεις στο πρόγραμμά σου.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.164
Μηνύματα
882.614
Μέλη
38.879
Νεότερο μέλος
Τonia

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom