Άλλος για Χαλκιδική;

vespa

Member
Μηνύματα
22
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
ΓΑΛΛΙΑ
Ταξίδι-Όνειρο
Ο ΓΥΡΟΣ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ!
συγχωρέστε με άν έχει ξαναειπωθεί το θέμα αλλά έτσι από περιέργεια και μόνο ανοίγω τούτη τη συζήτηση:)σας αρέσει η Χαλκιδική;...κι αν ναι γιατί και ποιές τοποθεσίες προτιμάτε;αν όχι τα παράπονά σας εδώ...Προσωπικά την έχω συνηθίσει(σαν γνήσια βορειοελλαδίτισσα)αλλά σίγουρα για κάποιους είναι εξωτικός προορισμός,εσείς τι λέτε;
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.782
Likes
18.174
Έχω πάει 2 φορές Βουρβουρού και στα πέριξ.....απλά μαγικός τόπος.....ωραίο φαγητό, εκπληκτική φύση, καλές τιμές, φιλικοί άνθρωποι, πράσινο φουλ και παραλίες ανεπανάληπτες....και ωραία beach-bar αν θες (porto paradiso εκπληκτικό).

Ευλογημένος τόπος, είστε πολύ τυχεροί εκεί πάνω....
 

GeorgeD

Member
Μηνύματα
240
Likes
44
Έχω πάει 2 φορές Βουρβουρού και στα πέριξ.....απλά μαγικός τόπος.....ωραίο φαγητό, εκπληκτική φύση, καλές τιμές, φιλικοί άνθρωποι, πράσινο φουλ και παραλίες ανεπανάληπτες....και ωραία beach-bar αν θες (porto paradiso εκπληκτικό).

Ευλογημένος τόπος, είστε πολύ τυχεροί εκεί πάνω....
Δεν μπορώ να συμφωνήσω περισσότερο! ;)
Και στη χερσόνησο της Κασσάνδρας όμως μπορεί να βρει κανείς ότι ανέφερε ο φίλος GTS σε περιοχές όπως η Κρυοπηγή, το Πευκοχώρι αλλά και σε άλλες περιοχές.

Πραγματικά είμαστε τυχεροί που είναι κοντά και όποτε "μας τη δίνει" έχουμε κάπου να τρέχουμε...
 

fourkas

Member
Μηνύματα
62
Likes
14
Επόμενο Ταξίδι
... που άραγε ...
Ταξίδι-Όνειρο
Καραιβική για ένα μήνα
εγω τι να πω τώρα ... που ανεβοκατεβαίνω καθημερινά αυτές τις μέρες.

Η αλήθεια είναι πάντως ότι τα τελευταία χρόνια έχει χαλάσει η κατάσταση.
Παραλίες παλιά (ειδικά στο 2ο πόδι) που πηγαινες και ήσουν μόνος (εσύ και οι φίλοι σου), τώρα έχουν ξεφυρτώσει baraκια. Να γίνουν εντάξει , μέχρι ενός σημείου όμως.
Ευτυχώς όμως αν πάρεις καναδυό χωματόδρομους σε κάποια μέρη (που ευτυχώς δεν τα ξέρουν πολλοί) , βρίσκεσαι εκεί που θές.

Παρεπιμπτώντως το χθεσινό ηλιοβασίλεμα στο Ποσείδι ήταν θεικό ... ( τι Οιας και μαλ..)
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.964
Likes
9.356
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Καταπληκτικη η Χαλκιδικη με ονειρικες παραλιες και μια φυση σε τρελλα κεφια. Επειδη ρωτας που μας αρεσε περισσοτερο , αφου γυρισαμε και τις δυο χερσονησους αποφασισαμε να παμε για δευτερη φορα στην Καλογρια (επιλογη δικη μου) αλλα και στη Βουρβουρου και συγκεκριμενα σε μια παραλια που την ελεγαν Καρυδι (επιλογη του γιου μου).
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.782
Likes
18.174
Καταπληκτικη η Χαλκιδικη με ονειρικες παραλιες και μια φυση σε τρελλα κεφια. Επειδη ρωτας που μας αρεσε περισσοτερο , αφου γυρισαμε και τις δυο χερσονησους αποφασισαμε να παμε για δευτερη φορα στην Καλογρια (επιλογη δικη μου) αλλα και στη Βουρβουρου και συγκεκριμενα σε μια παραλια που την ελεγαν Καρυδι (επιλογη του γιου μου).
Και εμένα προσωπική αγαπημένη η Καλογριά.....δεν είναι τυχαίο ε Ζωή? :lol:

Βέβαια Ιούλιο είναι πολύ καλύτερα, Αύγουστο έχει πολύ κόσμο....
 

fourkas

Member
Μηνύματα
62
Likes
14
Επόμενο Ταξίδι
... που άραγε ...
Ταξίδι-Όνειρο
Καραιβική για ένα μήνα
Καταπληκτικη η Χαλκιδικη με ονειρικες παραλιες και μια φυση σε τρελλα κεφια. Επειδη ρωτας που μας αρεσε περισσοτερο , αφου γυρισαμε και τις δυο χερσονησους αποφασισαμε να παμε για δευτερη φορα στην Καλογρια (επιλογη δικη μου) αλλα και στη Βουρβουρου και συγκεκριμενα σε μια παραλια που την ελεγαν Καρυδι (επιλογη του γιου μου).
... κάτι ξέρει ο μικρός ...
 

evripidis

Member
Μηνύματα
24
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
ΑΪΒΑΛΙ
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Ζηλανδία
Οπότε μάλλον ισχύει αυτό που λέμε οι περισσότεροι βορειοελλαδίτες : "Σαν την Χαλκιδική δεν έχει..." . Ένας τόπος που τα συνδυάζει όλα. Βουνό, θάλασσα, φαγητό, διασκέδαση, ησυχία, παραλίες, μικρές αποστάσεις. Τι να πρωτοπείς...:)
 

vespa

Member
Μηνύματα
22
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
ΓΑΛΛΙΑ
Ταξίδι-Όνειρο
Ο ΓΥΡΟΣ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ!
πραγματικά κάθε πόδι έχει ξεχωριστή ομορφιά και κάθε χρόνο αυξάνονται όλο και περισσότερο οι τουρίστες,όμως η Χαλκιδική παραμένει υπέροχη και σίγουρα είναι το διαμαντάκι της Βόρειας Ελλάδας και δεν έχει να ζηλέψει κανένα νησί!!!!το καλό είναι ότι συνδυάζει βουνό και θάλασσα και έχει απίστευτα καλές παραλίες.φέτος γνώρισα ένα κύριο εκεί που κάνει πολλά ταξίδια και μου είπε ότι σαν τη παραλία της Τορώνης(δεύτερο πόδι)ούτε στη Μαγιόρκα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.782
Likes
18.174
Πολυταξιδεμένος ο κύριος....οι παραλίες στη Μαγιόρκα είναι της πλάκας, γίνεται τώρα σοβαρή σύγκριση? Μάλλον κάνει πολλά ταξίδια σε τίποτα ιαματικά λουτρά ο κύριος...
 

vespa

Member
Μηνύματα
22
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
ΓΑΛΛΙΑ
Ταξίδι-Όνειρο
Ο ΓΥΡΟΣ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ!
:Dείναι λίγο μεγαλούτσικος....
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.964
Likes
9.356
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Και εμένα προσωπική αγαπημένη η Καλογριά.....δεν είναι τυχαίο ε Ζωή? :lol:
Αφου πασχουμε απο την ιδια ασθενεια Gts!:haha: Να τολμησω να πω οτι αν εξαιρεσουμε τους φοινικες θυμιζε λιγο Παγκαν? ή εχουν περασει αρκετα χρονια και δε θυμαμαι καλα Gts?

Σιγουρα η Χαλκιδικη δεν εχει να ζηλεψει σε τιποτα τα νησια..το αντιθετο μαλιστα! Θα ελεγα οτι αν ηταν πιο κοντα μου θα το σκεφτομουν δυο φορες για να παω στο Αιγαιο , αλλα ετσι κι αλλιως το σκεφτομαι ανεξαρτητως Χαλκιδικης..
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.169
Μηνύματα
882.781
Μέλη
38.883
Νεότερο μέλος
ayahuasca97

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom