Άλπεις για πρώτη φορά

alexkat

Member
Μηνύματα
19
Likes
0
Τον Αύγουστο σκέφτομαι να πάω ακτοπλοικώς Βενετία κι έλεγα να κάνω πρώτη απόπειρα για Άλπεις. Έκλεινα προς Cortina d' Ampezzo αλλά ένας γνωστός ανέφερε τη Valtellina, ως σούπερ.
Valtellina, δεν το έχω ξανακούσει. Αλλά μπορώ να προσθέσω και λίμνη κόμο στο ταξίδι καθώς είναι στη διαιδρομή.
Το ξέρετε;;; Αν έχει πάει κανείς, το προτείνετε;;;
 

fenia42

Member
Μηνύματα
3.874
Likes
14.361
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
Εγώ ξέρω έναν που έχει πάει γαμήλιο εκεί πέρα αλλά του έχω απαγορέψει να μιλάει γι αυτό. Αν φιλοτιμηθεί θα του πω να σου στείλει πμ
 

harilander

Member
Μηνύματα
557
Likes
400
Επόμενο Ταξίδι
βλέπουμε...
Ταξίδι-Όνειρο
χώρα του ποτέ
Για Κορτίνα εαν θες μπορώ να σου πω , έιναι Δολομίτες, πιο ανατολικά απο εκει που λες.

valtellina δεν εχω πάει, ειναι στα συνορα με Ελβετία στην Βορεια Λομβαρδία
 

fenia42

Member
Μηνύματα
3.874
Likes
14.361
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
Για Κορτίνα εαν θες μπορώ να σου πω , έιναι Δολομίτες, πιο ανατολικά απο εκει που λες.

valtellina δεν εχω πάει, ειναι στα συνορα με Ελβετία στην Βορεια Λομβαρδία
Φτου σου :bleh:
 

alexkat

Member
Μηνύματα
19
Likes
0
Fenia,

να υποθέσω ότι είχε περάσει τέλεια και μίλαγε συνέχεια γι'αυτό...Ωραία θα ήταν να μου πει κατι παραπάνω:clap:

Harilander, η πρώτη σκέψη ήταν όντως για δολομίτες και κορτίνα. Αν τελικά απορριφθεί η valtellina, σίγουρα θα χρειατώ τα φώτα σου:D
 

fenia42

Member
Μηνύματα
3.874
Likes
14.361
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
Απλά, πήγε ΓΑΜΗΛΙΟ
 
Μηνύματα
58
Likes
12
Επόμενο Ταξίδι
Zugspitze!
Ταξίδι-Όνειρο
Θιβέτ ( Everest), Αφρική
Παιδια,καλημερα!!Ιουλιο ή Αυγουστο(εσεις θα μου πειτε) παω να κανω το γυρο των αυστριακων λιμνων και χωριων,ενα ονειρο ζωης επιτελους! :clap: :bounce:

Θα ηθελα ομως οι εμπειροι ταξιδιωτες μου απο δω να μου δωσουν συμβουλη,ποτε ειναι καλυτερα να παω εκει,Ιουλιο ή Αυγουστο;Ο σκοπος ειναι να πετυχω και λιγο ηλιο κι οχι ολο βροχη...Εχω μεγαλα πλανα στο κεφαλι!!!!!!
 

greco

Member
Μηνύματα
1.147
Likes
3.320
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Γυρος Τουρκιας
Ειχα παει Αυγουστο για 15 μερες κι ο καιρος ηταν υπεροχος,μονο μια μερα εβρεξε.Αλλα,οπως ξερεις,ο καιρος ειναι θεμα τυχης!Τα μερη αυτα παντως ειναι απιστευτης ομορφιας!
 
Μηνύματα
58
Likes
12
Επόμενο Ταξίδι
Zugspitze!
Ταξίδι-Όνειρο
Θιβέτ ( Everest), Αφρική
Ειχα παει Αυγουστο για 15 μερες κι ο καιρος ηταν υπεροχος,μονο μια μερα εβρεξε.Αλλα,οπως ξερεις,ο καιρος ειναι θεμα τυχης!Τα μερη αυτα παντως ειναι απιστευτης ομορφιας!
Greco μου,αυτο ειναι που θελω απο κοριτσακι...Να δω αυτα τα μερη...Και η βροχη δεν ειναι ο,τι καλυτερο...Ειδικα αν εισαι τρελοκομειο,σαν εμενα,που θελω να κανω ποδηλατο ολη μερα! :bounce: :trekker:
Τελικα,ολα συγκλινουν για Αυγουστο.......Ολοι αυτο μου λενε(βεβεια,υπαρχει κι επιβαρυνση για το ταξιδι Αυγουστου,αλλα με βλεπω να μη με νοιαζει)!!!!!!
 

greco

Member
Μηνύματα
1.147
Likes
3.320
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Γυρος Τουρκιας
Προσωπικη πειρα εχω απο Salzburg[αυρα φυσικης ομορφιας και πολιτισμου],St.Gilgen{ονειρεμενο χωριο],St.Wolfgang{αν και λιγο ακριβη,αξιζει η αναβαση με τρενακι στην κορυφη οπου εχεις θεα 4 λιμνων},Zell am see[η βολτα διπλα στη λιμνη θα σου μεινει αξεχαστη},Kitsbuhel{απο τα γραφικοτερα ορεινα θερετρα που εχω δει} και φυσικα,αν μπορεσεις,το πανεμορφο Innsbruck που εμενα με μαγεψε!Σε "εφτιαξα",ε?Αν κι απ ο,τι καταλαβα δεν χρειαζεται και πολλη προσπαθεια γι αυτο!
 
Μηνύματα
58
Likes
12
Επόμενο Ταξίδι
Zugspitze!
Ταξίδι-Όνειρο
Θιβέτ ( Everest), Αφρική
Προσωπικη πειρα εχω απο Salzburg[αυρα φυσικης ομορφιας και πολιτισμου],St.Gilgen{ονειρεμενο χωριο],St.Wolfgang{αν και λιγο ακριβη,αξιζει η αναβαση με τρενακι στην κορυφη οπου εχεις θεα 4 λιμνων},Zell am see[η βολτα διπλα στη λιμνη θα σου μεινει αξεχαστη},Kitsbuhel{απο τα γραφικοτερα ορεινα θερετρα που εχω δει} και φυσικα,αν μπορεσεις,το πανεμορφο Innsbruck που εμενα με μαγεψε!Σε "εφτιαξα",ε?Αν κι απ ο,τι καταλαβα δεν χρειαζεται και πολλη προσπαθεια γι αυτο!

Το εχω ψαξει πολυυυυυυυ το θεμα,καλε μου Greco! :xalara:
Βρηκα αυτο το συγκεκριμενο πακετο εκδρομης στα μερη αυτα μοναχα απο τη Signature Travel.Σε καλη τιμη.Απο τον καλο μου φιλο,που πηγε πριν 5 χρονια με την ιδια εταιρεια,εχω παρει τις καλυτερες συστασεις!Οσο για τα μερη....Εχω δει αμετρητα βιντεο,πληροφοριες και φωτογραφιες!!Οπως το ειπες...."Με εφτιαξες"!Παλι! χιχιχιχι :clap:
Αν δεν παω φετος,δε θα παω ποτε!!!Μου το λεει η διαισθηση μου! :innocent:
Και τωρα που το ξανασκεφτομαι,τελικα ησουνα πολυ τυχερος που πετυχες τοσο καλο καιρο εκει.........!!! :D
 
Μηνύματα
58
Likes
12
Επόμενο Ταξίδι
Zugspitze!
Ταξίδι-Όνειρο
Θιβέτ ( Everest), Αφρική
Παιδακια μουυυυυυυυ... :innocent: Να σας πωωωωωωω.... :icon_redface: Τι ρουχαλακια να παρω για εκει πανω;Τι προτεινετε;
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.167
Μηνύματα
882.700
Μέλη
38.879
Νεότερο μέλος
fanisfanisfanis

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom