Πολωνία Άφιξη και μετακινήσεις στην Βαρσοβια-Κρακοβια

th3o1991

Member
Μηνύματα
14
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
Μαροκο
Ταξίδι-Όνειρο
Ισλανδια
Καλησπέρα παιδιά γράφω πρώτη φορά αλλα παρακολουθώ το φόρουμ αρκετό καιρό,λοιπόν στο θέμα μας.Έχω ετοιμάσει ενα ταξιδάκι για Βαρσοβία-Κρακοβία,θα ήθελα κάποιος να μου δώσει τα φώτα του.Το ταξίδι είναι προγραμματισμενο για τις 1 Απριλίου με 8 Απριλίου,πετώ με Ryanair,η ερώτηση μου είναι πως από το αεροδρόμιο Modlin να πάω στην Κρακοβία,χρειάζεται να κλείσω Online εισιτήρια για τρένο για μειωμένες τιμές?Τι προτείνετε? Έχω διαβάσει τα πάντα για αυτές τις πόλεις στο φόρουμ αλλα δεν βρήκα κάπου που να εξηγεί την μετακίνησή από Modlin Airport στην Κρακοβία.Επισης απο Κρακοβία υπάρχει κάποιος οικονομικος τρόπος να πεταχτώ για μια επίσκεψη στην Πραγα
 

th3o1991

Member
Μηνύματα
14
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
Μαροκο
Ταξίδι-Όνειρο
Ισλανδια
Ευχαριστω φιλη,παρεμπιπτόντως ελπιζω να σου αρεσε το νησι μου
 
Last edited:

th3o1991

Member
Μηνύματα
14
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
Μαροκο
Ταξίδι-Όνειρο
Ισλανδια
Ειναι αυτο που βρίσκεσαι στην φωτογραφία σου
 

sofianaxos

Member
Μηνύματα
793
Likes
273
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Α η Ρόδος! Εννοείται. ενθουσιάστηκα και ελπίζω ότι στο μέλλον θα την επισκεφτώ ξανά. Στο προφίλ σου γράφεις Λάρισα (και αυτή την έχω γυρίσει κάμποσες φορές) και δεν πήγε το μυαλό μου...
 

tzonek

Member
Μηνύματα
21
Likes
4
καλησπέρα σας!! εγώ σπούδαζα στη Ρόδο!! την νησάρα! λοιπόν σχεδιάζουμε κ εμεις ενα ταξίδι προς τα εκεί ! όποτε γυρίσεις θέλω εντυπώσεις? γενικά είναι οικονομικά?
 

annabaloo

Member
Μηνύματα
59
Likes
32
Επόμενο Ταξίδι
μυκονος
Ταξίδι-Όνειρο
ξανά Κούβα!!
ζηλευω παρα πολυ!εχω παει κρακοβια και είναι φανταστικός προορισμος. να πας οπωσδήποτε στο αλατορυχείο (με αστική συγκοινωνία απο την κρακοβια).
 

Inertia79

Member
Μηνύματα
53
Likes
57
Επόμενο Ταξίδι
Βαρσοβία
Ταξίδι-Όνειρο
Αυστραλία
Εγώ γύρισα ενθουσιασμένη πριν 15 μέρες από Βαρσοβία!
Λοιπόν, είσαι σίγουρος ότι θα τα κάνεις ολα αυτά τα δρομολόγια την πρώτη μέρα;

Από Modlin το καλύτερο είναι να πάρεις το Modlinbus (http://www.modlinbus.com/) και να κατέβεις στη στάση Warsaw Centre στο Παλάτι Κουλτούρας και Επιστήμης. Εκεί περπατάς καμιά 800μ για τον κεντρικό σιδηροδρομικό σταθμό (Warszawa Centralna), και μετά παίρνεις τρένο για Κρακοβία....
 

th3o1991

Member
Μηνύματα
14
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
Μαροκο
Ταξίδι-Όνειρο
Ισλανδια
καλησπέρα σας!! εγώ σπούδαζα στη Ρόδο!! την νησάρα! λοιπόν σχεδιάζουμε κ εμεις ενα ταξίδι προς τα εκεί ! όποτε γυρίσεις θέλω εντυπώσεις? γενικά είναι οικονομικά?
Εννοείται μόλις γυρίσω θα ποσταρω τις εντυπώσεις μου,η Πολώνια γενικά είναι αρκετά οικονομική χώρα(για low budget ταξιδιώτες) κι ήταν ο πρώτος λόγος που την προτίμησα.

Εγώ γύρισα ενθουσιασμένη πριν 15 μέρες από Βαρσοβία!
Λοιπόν, είσαι σίγουρος ότι θα τα κάνεις ολα αυτά τα δρομολόγια την πρώτη μέρα;

Από Modlin το καλύτερο είναι να πάρεις το Modlinbus (http://www.modlinbus.com/) και να κατέβεις στη στάση Warsaw Centre στο Παλάτι Κουλτούρας και Επιστήμης. Εκεί περπατάς καμιά 800μ για τον κεντρικό σιδηροδρομικό σταθμό (Warszawa Centralna), και μετά παίρνεις τρένο για Κρακοβία....
Σε ευχαριστώ για την βοήθειά αυτη ήταν η απάντησή που έψαχνα,κάτι ακόμα τα εισιτήρια χρειαζετε να τα κλείσω μεσω ιντερνετ για πιο οικονομικά?Ρωταω για τα τρένα και για το modlinbus.ευχαριστώ εκ των προτέρων
 

Inertia79

Member
Μηνύματα
53
Likes
57
Επόμενο Ταξίδι
Βαρσοβία
Ταξίδι-Όνειρο
Αυστραλία
Εξαρτάται και από την ώρα άφιξης αυτό, ίσως να έβγαζες έστω για το Modlin Bus που δεν έχει συχνά δρομολόγια . Εμείς δεν χρησιμοποιήσαμε το τρένο, πήγαμε με αεροπλάνο οπότε δεν ξέρω τι να σου πω...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.184
Μηνύματα
883.323
Μέλη
38.894
Νεότερο μέλος
mikesf

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom