Γενικά Ένα πιο ιδιαίτερο ταξίδι

Saefmar

Member
Μηνύματα
48
Likes
56
Καλησπέρα στην παρέα ,

Ανοίγω αυτό εδώ το τοπίκ γιατί θέλω τη βοήθεια σας πάνω στο επόμενο μου ταξίδι .

Αρχικά να σας πω οτι έχω ταξιδέψει ικανοποιητικά για την ηλικία μου. Αρκετά ώστε να θελήσω κατι το διαφορετικό .
Μέχρι τώρα πάντα πήγαινα 4-5 μέρες σε μια πρωτεύουσα της Ευρώπης και την "ξεζουμιζα" με εξαίρεση το Παρίσι που χρειάστηκε 8 ολόκληρες μέρες. (Δυσκολοκατάβλητο θα έλεγα).

Ε λοιπόν με έχει κουράσει λίγο αυτό. Λίγος χρόνος, πολλά να δεις, καρμπόν τρόπος τουρισμού εάν ο τουρισμός είναι η σωστή έννοια που θα πρέπει να χρησιμοποιήσω.

Κάποτε είχαμε νοικιάσει αμάξι απο το Μόναχο της Γερμανίας και είχαμε κανει το γύρο της Γερμανίας για 15 μέρες με προορισμούς Μόναχο-Χαιλδεμβέργη-Κόμπλετς-Ντίσελντορφ-Πότσνταμ-Βαϊμάρη-Βερολίνο-Νυρεμβέργη.

Κάτι τέτοιο λοιπόν θέλω να επαναλάβω σε μικρότερη βέβαια κλίμακα γιατι τα οικονομικά δεν είναι ίδια με το 2008.
Σκεφτόμουν την Τοσκανη, σκεφτόμουν την Ανδαλουσία αλλά ολα είναι λίγο μπερδεμένα μέσα στο μυαλό μου και ήθελα τη γνώμη όσων απο εσάς έχουν σχετική εμπειρία σε τέτοιο είδος ταξιδιών .
 

KaterinaJ

Member
Μηνύματα
422
Likes
512
Επόμενο Ταξίδι
Λονδίνο
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ιαπωνία
Μιά ιδέα που θα πραγματοποιήσω φέτος είναι με Volotea για Βερόνα με επιστροφή απο Μπέργκαμο με Ryannair. Θα πάμε Δολομμίτες και λίμνη Γκάρντα σύνολο 7 διανυκτερεύσεις, 3 νύχτες Μπολζάνο και 4 σε χωριό της λίμνης.
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.626
Likes
50.306
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού τότε, τώρα, πάντα
Βόρεια Ισπανία, με τραίνο, αμάξι ο,τι θες. Ειδικά το Αστούριας κανταμπρια, εξτρεμαδουρα, Γαλικία ειναι απίθανο και με λίγο συγκριτικά τουρισμό.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.671
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom