Alitalia Alitalia - Νέα, Πληροφορίες & Ερωτήσεις

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.920
Ο ανταγωνισμος ετσι πρεπει να λειτουργει υπερ του καταναλωτη.
Την ιδια περιοδο την U2 την εβλεπα με 55 αλλα την vueling με 90+, λες να γινει ο αδυναμος κρικος;
Με το συμπάθιο αλλά αυτός ο ανταγωνισμός ΔΕΝ θα λειτουργεί, αν συνεχίσει έτσι το πράμα, να λειτουργεί υπέρ του καταναλωτή γιατί σύντομα οι 10 πτήσεις την ημέρα θα γίνουν οι μισές και οι τιμές φυσικά θα αυξηθούν... όσο και να το γουστάρουμε αυτές οι τιμές ΔΕΝ είναι φυσιολογικές και λογικά κάποιοι θα αρχίσουν να κουνάνε μαντήλι... εγώ θα έλεγα ότι η Easy θα είναι ο πρώτος... μέχρι τότε βέβαια ας χαρούμε όλοι μια Ρώμη... 45€ για ένα καλό φαγητό στη Ρώμη είναι δώρο Θεού...
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.013
Likes
6.395
Με το συμπάθιο αλλά αυτός ο ανταγωνισμός ΔΕΝ θα λειτουργεί, αν συνεχίσει έτσι το πράμα, να λειτουργεί υπέρ του καταναλωτή γιατί σύντομα οι 10 πτήσεις την ημέρα θα γίνουν οι μισές και οι τιμές φυσικά θα αυξηθούν... όσο και να το γουστάρουμε αυτές οι τιμές ΔΕΝ είναι φυσιολογικές και λογικά κάποιοι θα αρχίσουν να κουνάνε μαντήλι... εγώ θα έλεγα ότι η Easy θα είναι ο πρώτος... μέχρι τότε βέβαια ας χαρούμε όλοι μια Ρώμη... 45€ για ένα καλό φαγητό στη Ρώμη είναι δώρο Θεού...
Αυτο ακριβως. Αν θελουν να εχουν κοσμο και ν' ανταγωνιστουν μεταξυ τους θα ριξουν τις τιμες για οσο διαστημα γινεται και δεν εχουν χασουρα.
Εμεις ας κανουμε τα ταξιδακια μας και οταν και αν φυγει καποια και ανεβουν οι τιμες βλεπουμε.

Εσυ λες για U2; Καπου πηρε το ματι μου πριν αρκετο καιρο για νεες παραλαβες αεροσκαφων και για επιπλεον δρομολογια προς Αθηνα,οχι απο ρωμη αλλα γενικα.Ας ξεκινησουν παντως με το Παρισι για ολο το χρονο,τι στο καλο τοσο χαμηλη πληρωτητα εχει και το εχουν εποχικο;
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.355
Likes
9.276
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Απο 40 οι "ακαταναστοι" σε παρακαλω!
99 η αγαπημενη αλλα τοσο το ειχε και πριν καο με την αποσκευη.τωρα καο χωρις παλι 99;
Ο ανταγωνισμος ετσι πρεπει να λειτουργει υπερ του καταναλωτη.
Την ιδια περιοδο την U2 την εβλεπα με 55 αλλα την vueling με 90+, λες να γινει ο αδυναμος κρικος;
Δεν ειπα 99 χωρις αποσκευη. Μονος σου το υπεθεσες..ο ναυλος economy light δεν αφορα την Αθηνα, προς το παρον. Αρα 99 με αποσκευη κλπ ειναι ανταγωνιστικη.
Η Easy θα φυγει πρωτη πιστευω. Και η Alitalia τελευταια..:D
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.013
Likes
6.395
Δεν ειπα 99 χωρις αποσκευη. Μονος σου το υπεθεσες..ο ναυλος economy light δεν αφορα την Αθηνα, προς το παρον. Αρα 99 με αποσκευη κλπ ειναι ανταγωνιστικη.
Η Easy θα φυγει πρωτη πιστευω. Και η Alitalia τελευταια..:D
Νομιζα πως ο light αφορα ολους τους προορισμους.Ετσι ναι η τιμη ειναι ανταγωνιστικη.
Η air one τελος;
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.355
Likes
9.276
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Τελος. Εχει αναφερθει στο θεμα της...
Κ η Alitalia θα αλλαξει προσεχως..με μακρινους προορισμους κ πολλα κοψιματα σε εσωτερικα κ ευρωπαικα δρομολογια. Αναμενουμε τα νεα απο την Ανατολη..
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.013
Likes
6.395
Τελος. Εχει αναφερθει στο θεμα της...
Κ η Alitalia θα αλλαξει προσεχως..με μακρινους προορισμους κ πολλα κοψιματα σε εσωτερικα κ ευρωπαικα δρομολογια. Αναμενουμε τα νεα απο την Ανατολη..
Και το κενο γοα βενετια;Θα βαλει απευθειας πτησεις η alitalia;
,Ωχ βλεπω την πρωτη αποχωρηση στο δρομολογιο για ρωμη ή καμια μειωση συχνοτητων...
 

Masbass

Member
Μηνύματα
113
Likes
184
Επόμενο Ταξίδι
Βενετία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Μαδαγασκάρη
καθως πεταω αυριο μεσημερι για Βοστώνη μέσω Ρώμης μπήκα να κάνω το check in, κι ενω για το δευτερο σκέλος (Ρώμη - Βοστώνη ΑΖ0614) μου έδωσε CHECK-IN NOT YET AVAILABLE, για το πρώτο (Αθήνα - Ρώμη ΑΖ0719) μου έδωσε ONLINE CHECK-IN NOT PERMITTED. Πήρα ένα τηλέφωνο στην Alitalia εδώ και μου είπαν οτι η πτήση ΑΚΥΡΩΘΗΚΕ λόγω απεργίας στο Fiumicino. Λιποθύμησα (το ίδιο είχε πάθει μία φίλη τον Απρίλιο κι απλά πήρε πίσω τα λεφτά του εισιτηρίου) και μετά πήρα ένα τηλέφωνο την Airtickets.gr που μου τα χε κλείσει, όπου μου ειπαν οτι η πτηση θα γινει κανονικά απλά θα έχει μία καθυστέρηση 30 ώρα το δεύτερο σκέλος (μ εβαλαν σε αναμονη και μιλησαν με Alitalia). Απ οτι εψαξα, απεργια δεν εχει πια (είχε πριν κανα μηνα). Τώρα τι κάνω; Που μπορω να δω πιο σιγουρα τι παιζει με την πτηση αυτη;
 

HummingBird

Member
Μηνύματα
582
Likes
825
Δεν γνωρίζω να σου πω κάτι, όμως είδα αυτό http://www.travelweekly.co.uk/Artic...taly-faces-air-traffic-controller-strike.html
Στάση εργασίας έχουν οι ελεγκτές εναέριας κυκλοφορίας της Ιταλίας αύριο.
Δεν κατάλαβα γιατί σου είπαν ότι ακυρώθηκε η πτήση. Αν είχε ακυρωθεί δεν θα το έβλεπες στην κράτηση; Δεν θα σε είχαν ενημερώσει μέσω τηλεφώνου ή e-mail;
 

Masbass

Member
Μηνύματα
113
Likes
184
Επόμενο Ταξίδι
Βενετία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Μαδαγασκάρη
Ωχ ακριβως εκεινη την ωρα πεταω και μετα τις 4:30 φευγει κανονικα η δευτερη πτηση

12:40 φευγει απο Αθηνα και φτανει 13:45 τοπικη ωρα Ρωμης. Κανονικα το δευτερο σκελος εφευγε 15: 45 για Βοστωνη αλλα το πηγαν 16:30 αφου ληξει η απεργια
 
Last edited:

Masbass

Member
Μηνύματα
113
Likes
184
Επόμενο Ταξίδι
Βενετία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Μαδαγασκάρη
τελικα οντως ακυρωθηκε η πτηση, δε φαινοταν πουθενα στα συστηματα των πρακτορειων μεχρι πριν λιγη ωρα και τωρα ψαχνω μπας και χωθω στην πρωινη...
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.552
Likes
12.363
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ν. Αμερική
Ελπίζω να βρεθεί μια χαραμαδίτσα (θέσουλα δηλαδή) και για σένα. :(
 

makisg

Member
Μηνύματα
4.712
Likes
14.779
Επόμενο Ταξίδι
Βενετία,Λουμπλιάνα,Μπλέντ
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νησιά Φίτζι
ελπίζω και εύχομαι να πραγματοποιήσεις το ταξίδι σου όπως το προγραμμάτισες.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.108
Μηνύματα
880.505
Μέλη
38.836
Νεότερο μέλος
ipagou

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom