Ταξίδι μόνος ή μόνη??

fenia42

Member
Μηνύματα
3.879
Likes
14.407
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
Όσον αφορά Ελλάδα, δεν ξέρω, φαντάζομαι δεν έχω πάει για λόγους κομπλεξισμού. Ή επειδή σκέφτομαι ότι θα μιζεριάζω να κάθομαι κλεισμένη μέσα το βράδυ στο νησί, από την άλλη δεν μου κολλάει να πηγαίνω και στα μπαρ μόνη. Κομπλεξισμός καθαρά, όπως είπαν και άλλοι στο εξωτερικό κανείς δεν δίνει σημασία σε τέτοια! Να πας λοιπόν και να περάσεις φανταστικά.
Χα ! Συμφωνώ, να φανταστείς όταν θέλω να τα πιω μόνη μου πάω σε gay bars γιατί οι άντρες γίνονται ανυπόφοροι αν δουν single κοπέλα σε κανονικό μπαρ.
 

underwater

Member
Μηνύματα
2.712
Likes
11.261
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική
Χα ! Συμφωνώ, να φανταστείς όταν θέλω να τα πιω μόνη μου πάω σε gay bars γιατί οι άντρες γίνονται ανυπόφοροι αν δουν single κοπέλα σε κανονικό μπαρ.
Σωστή!:D

Από την άλλη δεν ξέρω, η γυναικεία ματαιοδοξία μου με κάνει να προβληματίζομαι για το gay bar. Είπαμε, να μην μας τα πρήξουν οι ενοχλητικοί, αλλά να είμαστε και τελείως αόρατες;:twisted:
 

fenia42

Member
Μηνύματα
3.879
Likes
14.407
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
Σωστή!:D

Από την άλλη δεν ξέρω, η γυναικεία ματαιοδοξία μου με κάνει να προβληματίζομαι για το gay bar. Είπαμε, να μην μας τα πρήξουν οι ενοχλητικοί, αλλά να είμαστε και τελείως αόρατες;:twisted:
Πίστεψέ με, μόνο αόρατη δε θα περάσεις ;)
 

viks

Member
Μηνύματα
12
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Παρίσι
Όσον αφορά Ελλάδα, δεν τίθεται τόσο θέμα κομπλεξισμού.Οπως είπαν και οι περισσότεροι κανείς δεν δίνει σημασία σε τέτοια! κάνω διακοπές εσωτερικό κ εξωτερικό μόνη σχεδόν τρία χρόνια τώρα και πίστεψέ με είναι super!Ξεκίνα και δεν θα το μετανοιώσεις!:clap:
 

underwater

Member
Μηνύματα
2.712
Likes
11.261
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική
Όσον αφορά Ελλάδα, δεν τίθεται τόσο θέμα κομπλεξισμού.Οπως είπαν και οι περισσότεροι κανείς δεν δίνει σημασία σε τέτοια! κάνω διακοπές εσωτερικό κ εξωτερικό μόνη σχεδόν τρία χρόνια τώρα και πίστεψέ με είναι super!Ξεκίνα και δεν θα το μετανοιώσεις!:clap:
Εγώ πάντως που ανέφερα κομπλεξισμό αναφερόμουν στον δικό μου καθαρά, όχι στους άλλους.:)
 

Gloriana

Member
Μηνύματα
151
Likes
45
Επόμενο Ταξίδι
Μιλάνο
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Ζηλανδία, Σκανδιναβία
Σκέψου και το εξωτερικό πάντως αν έχεις τα χρήματα. Η Ισπανία είναι η χώρα που φέτος ψηφίστηκε πρώτη στις καλύτερες παραλίες της Ευρώπης.
 

summerfunk

Member
Μηνύματα
112
Likes
65
Επόμενο Ταξίδι
Σητεια - Ανάφη
Ταξίδι-Όνειρο
οτιδήποτε έχει θάλασσα
κορίτσια δεν ξέρω αν το παρατηρήσατε αλλά μάλλον έχουμε πρωτιά στις διακοπές μονάχους-μονάχους :bleh:

αυτό με το ποτό είναι ένα θέμα, γι αυτό θα διαλέξω κάποιο νησί που δεν έχει κ την τρελή νυχτερινή ζωή γιατί σίγουρα θα φάω τα ρούχα μου αν είμαι κλεισμένη μόνη μου σε ένα δωμάτιο και ακούω απ'έξω τον κακό χαμό. Δεν έχω πάει μόνη μου ποτέ για ποτό, ακόμα και σε gay bar, με παρέα είχα πάει :bleh:.

αλλά υπάρχουν κ εναλλακτικές, δωμάτιο με μπαλκόνι κ θέα θάλασσα να κλείσω και μετά ένα μπουκάλι κρασί του gay, θα βρω στο νησί και είμαι σίγουρη ότι θα το απολαύσω..!!!

νομίζω πως έχω ενθουσιαστεί τόσο πολύ που αν κάποιος μου πει να έρθει μαζί μου θα τον αποφύγω κακήν κακώς!!! :haha:

Συνήθως προσπαθώ να το συνδυάσω με κάτι άλλο, ας πούμε την 1η φορά, το 2006, πήγα στο Μιλάνο σε work-camp για παιδιά και συνδύασα διακοπές με εθελοντική δουλειά και γνώρισα άτομα από πολλά μέρη!

έχω ψάξει αρκετές φορές για το πως μπορώ να συνδιάσω διακοπές με εθελοντική εργασία, αλλά λόγω δουλειάς μου φαίνετε ανέφυκτο. Θα ήθελα πολύ κάποια στιγμή να μπορέσω να το κάνω.
 

tiganitos

Member
Μηνύματα
65
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Λεω για Καμενα Βουρλα
Ταξίδι-Όνειρο
Διαστημα
Εχω παει ρωμη μονος χωρις να εχω κλεισει καποιο δωματιο μου ειχε δωσει η αδερφη μου τα εισητηρια και πηγα τζαμπα βρηκα τελικα ενα hostel διπλα απο το κολλοσεο με 14 ε τη βραδια γνωρισα καποια ατομα με τα οποια βγηκαμε και περασαμε πολυ ωραια και καποιους ντοπιους αλλα η καλυτερη φαση ηταν οτι εκανα οτι μου αρεσε μονος με μια φωτογραφικη εμπαινα μεσα στα cafe , bar , μουσεια , αξιοθεατα ετρωγα τα παγωτα μου στη villa borgese η καπως ετσι ... απο τις πιο ωραιες διακοπες που εχω κανει.
 

harilander

Member
Μηνύματα
558
Likes
408
Επόμενο Ταξίδι
βλέπουμε...
Ταξίδι-Όνειρο
χώρα του ποτέ
Εγώ πάντως που ανέφερα κομπλεξισμό αναφερόμουν στον δικό μου καθαρά, όχι στους άλλους.:)
μα το μεγαλύτερο πρόβλημα είναι ο ίδιος μας ο εαυτός, πολλές φορές βλέπουμε προβλήματα εκει που δεν υπαρχουν. Βρες τα με τον εαυτό σου, δες τι σου αρέσει να κάνεις και κανε το.
Λογω δουλειας κανω πολλά ταξίδια και τις πιο πολλές φορές περνάω καλα μόνος αλλά αυτο με το φαγητό οντως πολλές φορες με πειραζει και ας το κάνω 20 χρόνια.Εξαρτάται βέβαια και απο το μέρος και την διάθεση που έχεις. Εξωτερικό εχω περάσει καλύτερα μόνος γιατι ηταν καινουργια μέρη και ηθελα να τα εξερευνήσω, για Ελλάδα διακοπές -αραγμα σε παραλιες δεν μου κανει κέφι για μονος. Η βραδυνή έξοδος είναι και αυτη ενα θέμα, εαν δεν εισαι πολυ ανοιχτος και ευκολος στις παρέες ειναι βαρετό να τα πίνεις μόνος σου.
 

summerfunk

Member
Μηνύματα
112
Likes
65
Επόμενο Ταξίδι
Σητεια - Ανάφη
Ταξίδι-Όνειρο
οτιδήποτε έχει θάλασσα
Σκέψου και το εξωτερικό πάντως αν έχεις τα χρήματα. Η Ισπανία είναι η χώρα που φέτος ψηφίστηκε πρώτη στις καλύτερες παραλίες της Ευρώπης.
οικονομικά μου βγαίνει ένα σολο ταξιδάκι στο εξωτερικό, αλλά δεν το τολμάω γιατί μέχρι στιγμής δεν έχω βγει έξω από ελλάδα και θα ήθελα την πρώτη φορά τουλάχιστον να μην είμαι μόνη μου.. φαντάσου ότι για εσωτερικό είχα ενδιασμούς, ένιωθα λίγο ανασφαλής, οπότε για εξωτερικό το έχω αποκλείσει.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.181
Μηνύματα
883.119
Μέλη
38.891
Νεότερο μέλος
CrisPan

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom