Τουρκία Ίντερνετ τηλεφωνία στην Κωνσταντινούπολη

AlexFocus

Member
Μηνύματα
18
Likes
50
Εγω νομιζω οτι οσοι εχουν κινητα που υποστηριζουν esim η Airalo ειναι μια πολυ καλη επιλογη. Δεν την εχω χρησιμοποιησει ακομη αλλα απο αυτα που εχω διαβασει νομιζω οτι ειναι μια ευχρηστη και οικονομικη επιλογη. Τον Ιουλιο που θα παω Κωνσταντινουπολη θα σας ενημερωσω.
 

empag

Member
Μηνύματα
25
Likes
18
Εγω νομιζω οτι οσοι εχουν κινητα που υποστηριζουν esim η Airalo ειναι μια πολυ καλη επιλογη. Δεν την εχω χρησιμοποιησει ακομη αλλα απο αυτα που εχω διαβασει νομιζω οτι ειναι μια ευχρηστη και οικονομικη επιλογη. Τον Ιουλιο που θα παω Κωνσταντινουπολη θα σας ενημερωσω.
Συμφωνω και το επομενο κινητο που θα αγορασω θα ειναι με υποστηριξη esim
 

mosaicm

Member
Μηνύματα
104
Likes
49
Επενδύστε σε συσκευές που υποστηρίζουν esim, θα γλιτώσετε χρόνο ,τρέξιμο και πολλά χρήματα και δουλεύουν παντού..
Παρακάτω ένας πρόσφατος οδηγός με συσκευές από πολλούς κατασκευαστές για όλες τις τσέπες.
Όσες περισσότερες esim μπορούν να αποθηκεύσουν τόσο το καλύτερο.
eSIM Supported Phones list | Updated Feb 2024 - Holafly
Και πιο κάτω ένας σοβαρός οδηγός για τα δίκτυα και τις παροχές τους. Οι τιμές μπορούν να διαφέρουν,
Επίσης προσοχή. Η Τουρκιά έχει περιορισμούς χρήσης κάρτων σε τηλεφωνά που δεν είναι εγγεγραμμένα στο τουρκικό σύστημα τηλεπικοινωνιών. Διαβάστε τι πρόκειται να γίνει σε μερικής μήνες αν βάλετε. τοπική σιμ στο κινητό σας.
Turkey
Εγω θελω να επενδυσω , αλλα...
Θα το παρω το oneplus 12 δεν τη γλυτωνει..αλλα Ευρωπη κανει 1000 και απο κινα 700. Τι λες να προτιμησω ? (ναι το κινεζικο ΔΕΝ εχει esim)..και ειμαι ηδη πολυ over στο budget
 

tatooine

Member
Μηνύματα
1.419
Likes
5.233
Εγω νομιζω οτι οσοι εχουν κινητα που υποστηριζουν esim η Airalo ειναι μια πολυ καλη επιλογη. Δεν την εχω χρησιμοποιησει ακομη αλλα απο αυτα που εχω διαβασει νομιζω οτι ειναι μια ευχρηστη και οικονομικη επιλογη. Τον Ιουλιο που θα παω Κωνσταντινουπολη θα σας ενημερωσω.
Ας σταματήσει επιτέλους το παπαγαλάκι με την airalo.
Πάροχος υπηρεσιών είναι με ασιατική βάση όπως όλοι τους έξαλλου και λίγο η πολύ είναι αξιόπιστοι. Ξεφυτρώνουν συνεχώς σαν μανιτάρια.
Κοιτάμε το συμφέρον μας και δεν κολλάμε σε μια εταιρία.
Αυτή τη στιγμή το γιγαμπαιτ για την Πόλη με διάρκεια 30 ημέρες κοστίζει 0,89 δολάρια με την GLOBAL YO (την έχω δοκιμάσει και είναι αξιόπιστη) και την BNSIM.
Υπάρχει μηχανή αναζήτησης (έχω βαρεθεί να την αναφέρω κάθε φορά) που έχει τις τιμές για όλους τους προορισμούς.
eSIMDB: Find and compare best prepaid eSIM for travelers
Βάζετε τον προορισμό και σας λέει την τιμή το γιγαμπαιτ και τον πάροχο. Κάνετε αναζήτηση ανά χώρα, ανά περιοχή, ανά ήπειρο η και παγκόσμια.
Καλές αγορές.
 

tatooine

Member
Μηνύματα
1.419
Likes
5.233
Εγω θελω να επενδυσω , αλλα...
Θα το παρω το oneplus 12 δεν τη γλυτωνει..αλλα Ευρωπη κανει 1000 και απο κινα 700. Τι λες να προτιμησω ? (ναι το κινεζικο ΔΕΝ εχει esim)..και ειμαι ηδη πολυ over στο budget
Οτι και να πάρεις πρέπει να είναι από Ελλάδα η ευρωπαϊκή ένωση για την διετή εγγύηση και επίσημη αντιπροσωπεία στη χωρά μας.
Από τη στιγμή που θα είναι κινητό για μερικά χρόνια καλό είναι να μπορεί να δουλέψει παντού.
Αιφον η σαμσουνγκ θα ήταν καλύτερα, να καλύπτεσαι και στην Αμερική. Δεν χρειάζεται να είναι τελευταίο μοντέλο. φυσικά να υποστηρίζει esim.
 

mosaicm

Member
Μηνύματα
104
Likes
49
Οτι και να πάρεις πρέπει να είναι από Ελλάδα η ευρωπαϊκή ένωση για την διετή εγγύηση και επίσημη αντιπροσωπεία στη χωρά μας.
Από τη στιγμή που θα είναι κινητό για μερικά χρόνια καλό είναι να μπορεί να δουλέψει παντού.
Αιφον η σαμσουνγκ θα ήταν καλύτερα, να καλύπτεσαι και στην Αμερική. Δεν χρειάζεται να είναι τελευταίο μοντέλο. φυσικά να υποστηρίζει esim.
ναι την λιστα την εχω δει..αλλα οι τιμες που εχουν τα κινητα με esim ειναι για μεταξωτους πωπους...
θα ζησουμε και χωρις esim ...αν θελουν ας βαλουν και στα midrange κινητα
 

tatooine

Member
Μηνύματα
1.419
Likes
5.233
ναι την λιστα την εχω δει..αλλα οι τιμες που εχουν τα κινητα με esim ειναι για μεταξωτους πωπους...
θα ζησουμε και χωρις esim ...αν θελουν ας βαλουν και στα midrange κινητα
Ε όχι δα.
Το μοτοτόλα G53 5G αρχίζει από 98 εύρω στο σκρουτζ σε ροζ χρωματάκι. Με μια μαύρη θήκη το κουβαλάει και ο πιο συντηρητικός. Η τεχνολογία εξελίσσεται και ο ανταγωνισμός είναι προς όφελος μας.
 

Kostasford

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Θέλω να αγοράσω από την Global Yo το πακέτα με τα απεριόριστα δεδομένα για Τουρκία αλλά θελω να ξέρω ποσό είναι το ημερήσιο όριο gb πριν μειώσουν την ταχύτητα . Εκεί γράφει μετά τα 20gb πέφτει αλλά είναι 20 ανά ημέρα η 20 για όλο τον μήνα ???
 

Attachments

tatooine

Member
Μηνύματα
1.419
Likes
5.233
Θέλω να αγοράσω από την Global Yo το πακέτα με τα απεριόριστα δεδομένα για Τουρκία αλλά θελω να ξέρω ποσό είναι το ημερήσιο όριο gb πριν μειώσουν την ταχύτητα . Εκεί γράφει μετά τα 20gb πέφτει αλλά είναι 20 ανά ημέρα η 20 για όλο τον μήνα ???
Δεν υπάρχει ημερήσιο όριο. Μόλις καταναλώσεις τα 20 γίγα (με χρονικό περιθώριο ένα μήνα από τη στιγμή της ενεργοποίησης) η ταχύτητα σου θα πέσει στα 512 kb. θα σέρνετε μεν αλλά θα είσαι στο δίκτυο δε. Δεν ξέρω τι χρήση κανείς αλλά τα 20 γίγα είναι πολλά.
 

Kostasford

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Δεν υπάρχει ημερήσιο όριο. Μόλις καταναλώσεις τα 20 γίγα (με χρονικό περιθώριο ένα μήνα από τη στιγμή της ενεργοποίησης) η ταχύτητα σου θα πέσει στα 512 kb. θα σέρνετε μεν αλλά θα είσαι στο δίκτυο δε. Δεν ξέρω τι χρήση κανείς αλλά τα 20 γίγα είναι πολλά.
Αα οκ ευχαριστω
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.169
Μηνύματα
882.798
Μέλη
38.883
Νεότερο μέλος
ayahuasca97

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom