Όνειρο ήταν και πάει... και πίσω δε γυρνάει..

Leftris B

Member
Μηνύματα
1.783
Likes
1.110
Επόμενο Ταξίδι
τοσκάνη
Ταξίδι-Όνειρο
japan
Μετά από λαική απαίτηση:D και πριν ανοιξουν οι ασκοι του αιόλου και το κουτί της πανδώρας.. αποφάσισα να σας πω τις εντυπώσεις μου για το 8μερο ταξίδι που έκανα στην περιοχή της τοσκάνης και στην αγαπημένη μου ''γαληνοτάτη''
 

Pandora

Member
Μηνύματα
2.803
Likes
961
Επόμενο Ταξίδι
θα δείξει...
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
Κι ο άγιος, φοβέρα θέλει...:bleh::haha:
 

axinos

Member
Μηνύματα
712
Likes
220
Επόμενο Ταξίδι
Βελιγραδι ισως...
Ταξίδι-Όνειρο
Νεα Υορκη
τα κρασιά είναι στην κάβα μου αλλά εσύ κι από έξω να περάσεις δε θα χτυπήσεις είμαι σίγουρος:bleh:
Πωπω κακιες! Ακομα μου το χτυπας που πηγα Σταυρουπολη και δεν περασα? Τι να κανω, ο περιφερειακος φταιει! Ασε που δεν ειχες ετοιμο και το προφιτερολ! :D Αντε, περιμενουμε την ιστορια!
 

Leftris B

Member
Μηνύματα
1.783
Likes
1.110
Επόμενο Ταξίδι
τοσκάνη
Ταξίδι-Όνειρο
japan
ότι η φλωρεντία είναι πανέμορφη το ξέραμε, αυτό που δε ξέραμε ήταν το πόσο όμορφη είναι η πόλη της Σιένα και το διαπιστώσαμε το πρώτο βράδυ αφού είχε προηγηθεί ένας μαραθώνιος με συνεχείς εναλλαγές μέσων μεταφοράς η malev μας πήρε από την συμπρωτεύουσα και μέσω βουδαπέστης μας μετέφερε στην βενετία άμεση ανταπόκριση με το λεωφορείο του αεροδρομίου και στάση στην piaz. roma περάσαμε από την νεότευκτη γέφυρα του καλατράβα αυτή που ένωσε τα δύο κομβικά σημεία τον σιδηροδρομικό σταθμό (santa lucia) και τον τερματικό σταθμό τον τροχοφόρων (piaz. roma) το τρένο που είχα κλέισει για φλωρεντία από το site της trenitalia έφευγε σε μία ώρα για φλωρεντία και από την μεταφορά μας αποκόμισα τις καλύτερες των εντυπώσεων για τα ιταλικά τρένα, στην φλωρεντία δεν πήρα τρένο γιατί όυτε καλή ανταπόκριση είχε όυτε με άφηνε στην πόρτα του ξεν/χείου όπως θα έκανε μετά από μία ώρα το λεωφορείο που στο τσακ προλάβαμε (η απόσταση των σταθμών είναι πού μικρή). Στην Σιένα φτάσαμε νωρίς το απόγευμα και το υπέροχο μας δωμάτιο έβλεπε μερικώς στην παλιά πόλη και εντελώς:D στο ποδοσφαιρικό γήπεδο της πόλης.. από το ξεν/χείο μείναμε πολύ ευχαριστημένοι (nh siena).
 

Pandora

Member
Μηνύματα
2.803
Likes
961
Επόμενο Ταξίδι
θα δείξει...
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
Καλά πας ! Και πιο αναλυτικά, δεν θα μας χάλαγε, ε ?;):lol:
 

axinos

Member
Μηνύματα
712
Likes
220
Επόμενο Ταξίδι
Βελιγραδι ισως...
Ταξίδι-Όνειρο
Νεα Υορκη
Στην Σιένα φτάσαμε νωρίς το απόγευμα και το υπέροχο μας δωμάτιο έβλεπε μερικώς στην παλιά πόλη και εντελώς:D στο ποδοσφαιρικό γήπεδο της πόλης.. από το ξεν/χείο μείναμε πολύ ευχαριστημένοι (nh siena).
Να υποθεσω οτι εσυ ειχες κλεισει το δωματιο, ε? Και υστερα σου λενε οτι οι αντρες ειναι ρομαντικοι, πηγαινουν τις κοπελες τους ταξιδια σε ονειρικα δωματια κτλ...
 

rethimno

Member
Μηνύματα
1.770
Likes
1.052
Επόμενο Ταξίδι
Λεσβος
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κοσμου
Ελα leftri ....περιμενουμε τη συνεχεια....μη βγαλουμε καντιλες απο την αγωνια..:haha::haha:
 

Leftris B

Member
Μηνύματα
1.783
Likes
1.110
Επόμενο Ταξίδι
τοσκάνη
Ταξίδι-Όνειρο
japan
Να υποθεσω οτι εσυ ειχες κλεισει το δωματιο, ε? Και υστερα σου λενε οτι οι αντρες ειναι ρομαντικοι, πηγαινουν τις κοπελες τους ταξιδια σε ονειρικα δωματια κτλ...
ΠΩΠΩ έβαλες την κασέτα?:D παιχνίδια δεν είχε τοτε είχε όμως ένα υπέροχο γκαζόν και θέα στο καθεδρικό ναο της πόλης, πολύ φωτεινό κι ευχάριστο δωμάτιο
 

Leftris B

Member
Μηνύματα
1.783
Likes
1.110
Επόμενο Ταξίδι
τοσκάνη
Ταξίδι-Όνειρο
japan
Ελα leftri ....περιμενουμε τη συνεχεια....μη βγαλουμε καντιλες απο την αγωνια..:haha::haha:
μόλις ο αχινός βγάλει όλα του τα αγκάθια κι εγώ σχολάσω... η συνέχεια. μείνετε συντονισμένοι:haha: σχολάω στις 03.00 περίπου:bleh:
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.181
Μηνύματα
883.239
Μέλη
38.891
Νεότερο μέλος
CrisPan

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom