Alitalia Alitalia - Νέα, Πληροφορίες & Ερωτήσεις

makisg

Member
Μηνύματα
4.712
Likes
14.779
Επόμενο Ταξίδι
Βενετία,Λουμπλιάνα,Μπλέντ
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νησιά Φίτζι
οι σωστές διαστάσεις είναι αυτές που γράφει ο κατασκευαστής στο καρτελάκι,άσε τι μέτρησες εσύ με τη μεζούρα σου.
 

stavros1926

Member
Μηνύματα
13
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
new york
ωραία τότε γιατί είχα αγχος μήπως δεν χωράει στο κούτι που έχουν στο check in! :eek:
επικοινώνησα και με το πρακτορείο και με διαβεβαίωσαν οτι το εισητήριο ειναι ενιαίο οποτε λογικα δεν θα εχω θέμα με την delta στο σκέλος jfk-roc καθώς θέλω να πιστεύω οτι θα ισχύει η πολιτική της alitalia οσον αφορά τις αποσκευές και δεν θα φαω καμία καρπαζιά στο america... :D
 

stavros1926

Member
Μηνύματα
13
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
new york
οι σωστές διαστάσεις είναι αυτές που γράφει ο κατασκευαστής στο καρτελάκι,άσε τι μέτρησες εσύ με τη μεζούρα σου.
απλα τις μέτρησα γιατί είναι γνήσιες china :eek: και να που εχουν έστω και μικρές αποκλίσεις!
 

thgr

Member
Μηνύματα
362
Likes
288
Ονειρεμένο Ταξίδι
Χαβάη
Οι πτήσεις της Αlitalia σταματάνε από Θεσ/νικη μετά το καλοκαίρι?
 

stavros1926

Member
Μηνύματα
13
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
new york
τελικά βρήκα τις διαστάσεις απο το εργοστάσιο και είναι 55χ38χ24 με όριο 55χ35χ25 θα έχω πρόβλημα?
 

hydronetta

Member
Μηνύματα
4.150
Likes
14.438
Επόμενο Ταξίδι
???
Ονειρεμένο Ταξίδι
όπου δεν έχω πάει
από πρόσφατη εμπειρία μου από Alitalia όχι μόνο δεν έλεγχαν αλλά έμπαιναν στο αεροπλάνο κανονικές μικρές βαλίτσες παχουλές παχουλές
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.355
Likes
9.276
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
από πρόσφατη εμπειρία μου από Alitalia όχι μόνο δεν έλεγχαν αλλά έμπαιναν στο αεροπλάνο κανονικές μικρές βαλίτσες παχουλές παχουλές
Σωστα.. Στην αποψινη ασφυκτικα γεματη 721 εκανα τσεκ ιν σε μια χειραποσκευη 1,5 φορα μεγαλυτερη του επιτρεπομενου..και σε ενα βαλιτσακι Πετ 2πλασιο..που χωρεσε μονο σε θεση αεροαυνοδου που ευγενικα παραχωρησε τη θεση της..για μετα την απιγειωση εννοειται..στις λοου κοστ να τα δοκιμασουν αυτα..
 

stavros1926

Member
Μηνύματα
13
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
new york
στην θεσσαλονίκη και στην ρώμη δεν φοβάμαι στην αμερικη φοβαμαι που πεταώ με delta για rochester εκει θα ειναι τιτιζιδες οπως και στον γυρίσμο απο τοροντο!
να είστε καλά παιδιά μου έφυγε λίγο απο το αγχος..!!
 

stavros1926

Member
Μηνύματα
13
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
new york
Το βαρος στις βαλιτσες να προσεχεις με την Delta....

ειναι ενιαιο εισητήριο οπότε νομιζω ισχυουν οι κανονισμοι τις alitalia οσον αφορα τις αποσκευες!
γιατι η delta στις εσωτερικου δεν εχει δωρεαν ουτε 1 αποσκευη..... :eek: :eek: :eek:
 

karfitsa

Member
Μηνύματα
4.542
Likes
8.031
Να σου πω την δικη μου ιστορια...ταξιδευα με τουρκικη,που ελεγε στο σαιτ της,οτι οτι ισχυει στο μεγαλυτερο ταξιδι και στον αερομεταφορεα που το κανει,ισχυει και για το υπολοιπο σκελος του ταξιδιου.Ωραια,λεω,αρα οταν επιστρεφω,που θα εχω 2 βαλιτσες,ολα οκ.Ειχα και το εσωτερικο με δελτα.
Παω στο αεροδρομιο και στο γκισε της τουρκικης και το ξαναρωταω και μου απαντανε οτι η πολιτικη των 2 αποσκευων,ισχυει και για το κομματι αθηνα-κων/πολη(δηλ.οτι και το υπερατλαντικο για ν.υορκη)
Αλλα για την δελτα μπορει να μην ισχυει...
Να μην πολυλογω,προσπαθησα απο Αμερικη να τηλ.σε δελτα και δεν εβγαλα ακρη...τελικα πηρα 2 βαλιτσες στην επιστροφη και δεν μου ειπαν κουβεντα...
Αρα,μαλλον ο υπαλληλος της τουρκικης ελεγε μπουρδες...επισης ειχα κανει και την ερωτηση εδω στο φορουμ και δεν μου ειχαν απαντησει....

Αλλα στην δελτα,ηταν πολυ επιμονοι με το βαρος της βαλιτσας...επιτρεπανε μονο κατι πιο λιγο απο κιλο επιπλεον...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.109
Μηνύματα
880.575
Μέλη
38.837
Νεότερο μέλος
koliswa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom