Αίγυπτος ΑΙΓΥΠΤΟΣ-ΙΟΡΔΑΝΙΑ-ΙΣΡΑΗΛ-ΛΙΒΑΝΟΣ

omenathens

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Καλησπέρα στην όμορφη παρέα σας,

Είμαι νέος στο forum και θα ήθελα τις πολύτιμες συμβουλές σας για ένα ταξίδι που ετοιμάζω. Με ένα φίλο σκεφτόμαστε να πάμε Αίγυπτο και απο εκεί να ταξιδέψουμε προς Ιορδανία, Ισραήλ και Λίβανο. Το έχει κάνει κάποιος απο εσάς και το πιο βασικό μπορούμε να επισκεφτούμε όλες τις χώρες μαζί η δεν επιτρέπει η μία την είσοδο στην άλλη;

Ευχαριστώ πολύ!!
Παναγιώτης
 

chris7

Member
Μηνύματα
3.094
Likes
23.908
Επόμενο Ταξίδι
Λουξεμβούργο
Ταξίδι-Όνειρο
Καναδάς
Παναγιώτη καλώς όρισες.
 

chris7

Member
Μηνύματα
3.094
Likes
23.908
Επόμενο Ταξίδι
Λουξεμβούργο
Ταξίδι-Όνειρο
Καναδάς
Καλησπέρα στην όμορφη παρέα σας,

Είμαι νέος στο forum και θα ήθελα τις πολύτιμες συμβουλές σας για ένα ταξίδι που ετοιμάζω. Με ένα φίλο σκεφτόμαστε να πάμε Αίγυπτο και απο εκεί να ταξιδέψουμε προς Ιορδανία, Ισραήλ και Λίβανο. Το έχει κάνει κάποιος απο εσάς και το πιο βασικό μπορούμε να επισκεφτούμε όλες τις χώρες μαζί η δεν επιτρέπει η μία την είσοδο στην άλλη;

Ευχαριστώ πολύ!!
Παναγιώτης
Έχω την εντύπωση πως υπάρχουν κάποιοι περιορισμοί σε όποιους έχουν πάει στο Ισραήλ. Δεν μπορούν να πάνε σε κάποιες άλλες χώρες.
 

taver

Member
Μηνύματα
12.486
Likes
28.952
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Καλησπέρα στην όμορφη παρέα σας,

Είμαι νέος στο forum και θα ήθελα τις πολύτιμες συμβουλές σας για ένα ταξίδι που ετοιμάζω. Με ένα φίλο σκεφτόμαστε να πάμε Αίγυπτο και απο εκεί να ταξιδέψουμε προς Ιορδανία, Ισραήλ και Λίβανο. Το έχει κάνει κάποιος απο εσάς και το πιο βασικό μπορούμε να επισκεφτούμε όλες τις χώρες μαζί η δεν επιτρέπει η μία την είσοδο στην άλλη;

Ευχαριστώ πολύ!!
Παναγιώτης
Αίγυπτος <-> Ιορδανία <-> Ισραήλ (+Παλαιστίνη) : Ανοικτά σύνορα (αν και δύσκολα: ετοιμάσου για αναμονές 2+ ωρών). Για το Λίβανο, υπάρχει θέμα. Ακόμα κι αν το Ισραήλ δε σας σφραγίσει το διαβατήριο, δεν υπάρχει κάποιο χερσαίο ανοικτό σύνορο με το Ισραήλ, και μέσω Συρίας δε μπορείς να πας (και λόγω πολέμου, αλλά και ειρήνη να είχαν, δε μπορείς να μπεις αν έχεις πάει πριν στο Ισραήλ).
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.186
Μηνύματα
883.273
Μέλη
38.893
Νεότερο μέλος
stefanoss

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom