Αίγυπτος ΑΙΓΥΠΤΟΣ- διαπλέοντας το Νείλο και δραπετεύοντας από την Ταχρίρ

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.962
Likes
9.344
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ονειρεμένο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Πολύ ωραία ιστορία και διασκεδαστική (για όσους δεν ήμασταν εκεί :eek:)
Οι ενδιαφερόμενοι μπορείτε να ζητάτε με πμ το τηλέφωνο του Τάκη για να σας καθοδηγήσει σχετικά, ώστε να έχετε αξέχαστο ταξίδι :bleh:
 

cromhania

Member
Μηνύματα
101
Likes
55
Επόμενο Ταξίδι
Κωνσταντινούπολη
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ιαπωνία
Αν πας δεκ - γεν για μπανια δεν νομιζω να υπαρχει προβλημα μη αρκετης ζεστης?
Τον φλεβάρη που ημουν εγω στο Σαρμ η θερμοκρασια ηταν μεσο ορο 25 βαθμους...
Στο Καιρο ηταν λιγο κρυο...παντος μια χαρα εκανα μπανακια...τελεια ηταν!
 

KIKI

Member
Μηνύματα
2.693
Likes
6.667
Επόμενο Ταξίδι
Ιορδανία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αφρική Ναμιμπια
Κωνσταντίνα τι υπέροχα γραφεις !
Ξεκινησα να διαβαζω και δεν μπορουσα να σταματησω ! Μπραβο σου .

Τι μηνα πηγες την πρωτη φορά το 92 ; Θυμασαι ;
Ειχα κάνει την ιδια διαδρομη με πλοιο το Νοεμβριο του 92 .

Εδω που τα λέμε η Αιγυπτος είχε πολλά χρόνια τα θέματα της . Εμεινα στο Καιρο στο ξενοδοχειο Europa για 3 μερες και λιγο καιρό μετά εβαλαν βομβα και πεθαναν ενα σωρο Ελληνες που έμεναν εκει με γκρουπ.
Και το 2009 που πεταξα απο Καιρο , ερχομενη απο το Σινά , σε όλη τη διαδρομή μας συνοδευαν περιπολικά .
 
Last edited:

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.423
Likes
7.782
Κωνσταντίνα τι υπέροχα γραφεις !
Ξεκινησα να διαβαζω και δεν μπορουσα να σταματησω ! Μπραβο σου .

Τι μηνα πηγες την πρωτη φορά το 92 ; Θυμασαι ;
Ειχα κάνει την ιδια διαδρομη με πλοιο το Νοεμβριο του 92 .

Εδω που τα λέμε η Αιγυπτος είχε πολλά χρόνια τα θέματα της . Εμεινα στο Καιρο στο ξενοδοχειο Europa για 3 μερες και λιγο καιρό μετά εβαλαν βομβα και πεθαναν ενα σωρο Ελληνες που έμεναν εκει με γκρουπ.
Και το 2009 που πεταξα απο Καιρο , ερχομενη απο το Σινά , σε όλη τη διαδρομή μας συνοδευαν περιπολικά .
Ευχαριστω πολυ Κικη μου!!
Ηταν Αυγουστος του '92....
Το περιστατικο που λες το θυμαμαι πολυ καλα... Πωπω που βρεθηκες βρε συ....
 

Kalm

Member
Μηνύματα
30
Likes
1
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΜΕΞΙΚΟ
Καλησπέρα κι απο μένα! Τέλη Δεκεμβρίου θα είμαστε Αίγυπτο για 3 μέρες. Μπορεί κάποιος να μου προτείνει σε πια περιοχή είναι καλύτερα να μείνουμε και τι προλαβαίνουμε να δούμε?
 

Melenia678

Member
Μηνύματα
18
Likes
2
Καλησπερα!Κατ'αρχην η ιστορια σου ειναι υπεροχη σ ευχαριστουμε που την μοιραστηκες.Κατα δευτερον θελω λιγακι βοηθεια.Γενικα ταξιδευω χωρισ πρακτοριο και εχω ξαναπαει Αιγυπτο στο Καιρο και στο Sharm.Αυτη την φορα λοιπον σκεφτομουν να κλεισω για την κρουαζιερα στον νειλο και να καταλειξουμε Χουργκαντα για μερικες μερες ξεκουρασης.Λογικα Αυγουστο γιατι δεν εχουμε αλλες μερες αδεια,εν γνωση μου για την ζεστη γιατι και την προηγουμενη φορα τετοια εποχη πηγα οποτε ξερω που μπλεκω.Θελω να ρωτησω αν ξερει κανεις απο που μπορω να κλεισω εκει την κρουαζιερα στον Νειλο?απο εδω μου φαινονται πολυ ακριβες για να κλεισω.Υπαρχει περιστωση να παω Ασουαν και να βρω καλυτερεσ τιμεσ εκει?η να μην ανω καν τον κοπο
?θα ταλαιπωρηθω τσαμπα?
 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.423
Likes
7.782
Καλησπερα!Κατ'αρχην η ιστορια σου ειναι υπεροχη σ ευχαριστουμε που την μοιραστηκες.Κατα δευτερον θελω λιγακι βοηθεια.Γενικα ταξιδευω χωρισ πρακτοριο και εχω ξαναπαει Αιγυπτο στο Καιρο και στο Sharm.Αυτη την φορα λοιπον σκεφτομουν να κλεισω για την κρουαζιερα στον νειλο και να καταλειξουμε Χουργκαντα για μερικες μερες ξεκουρασης.Λογικα Αυγουστο γιατι δεν εχουμε αλλες μερες αδεια,εν γνωση μου για την ζεστη γιατι και την προηγουμενη φορα τετοια εποχη πηγα οποτε ξερω που μπλεκω.Θελω να ρωτησω αν ξερει κανεις απο που μπορω να κλεισω εκει την κρουαζιερα στον Νειλο?απο εδω μου φαινονται πολυ ακριβες για να κλεισω.Υπαρχει περιστωση να παω Ασουαν και να βρω καλυτερεσ τιμεσ εκει?η να μην ανω καν τον κοπο
?θα ταλαιπωρηθω τσαμπα?
Γεια σου και σε ευχαριστω για τα καλα σου λογια!!
Δεν εχει πλεον τοσο πολυ τουρισμο ωστε να πας και να μην βρισκεις διαθεσιμοτητα στις κρουαζιερες. Ωστοσο καλο θα ηταν να εχεις αρκετες μερες στη διαθεση σου ωστε να εχεις περιθωριο να εισαι ευελικτη, να κανεις τα παζαρια σου κλπ.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.671
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom