Αίγυπτος Σαρμ Ελ Σεΐχ - Πληροφορίες & Ερωτήσεις

Marissa

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Egypt
Ταξίδι-Όνειρο
Nigeria
Καλησπέρα σας,

Την Τρίτη αναχωρώ με τον συντροφό μου για ΚΑΙΡΟ και μετά ΣΑΡΜ ΕΛ ΣΕΙΧ.....

Θα ήθελα λίγες πληροφορίες όπως τι να προσέχουμε, που να πάμε, τι θα ήταν καλό να αγοράσουμε κλπ΄

Ευχαριστώ εκ των προταίρων
 

renata

Member
Μηνύματα
5.540
Likes
1.950
Επόμενο Ταξίδι
Νεπάλ
Aυτό έλειπε να παει και με οργανωμένο.
Λοιπόν marissa..δεν ξέρω πόσο θα πάς ..
για τρείς μέρες αντέχεται..προλαβαίνεις να πας και sinai ημερήσια.
το sarm el sheih ειναι για βουτιές να μπανίσεις τον υπέροχο βυθό..
θα δείς άπειρα πλεούμενα κόττερα στην μαρίνα που σε πηγαίνουν μακρυά εκεί που ειναι τα σπάνια κοράλλια..σου δίνουν εξοπλισμό στο πλοιάριο ή φροντίζεις να πάρεις εσύ απο εκεί..μιλάμε για snokerring..
άν είσαι για τα πολύ βαθειά,έχει και scuba diving!
κατα τά αλλα ειναι ενα τουριστικό θέρετρο με ακριβά ξενοδοχεία,πισίνες,καλό φαγητό,και πολλα τουριστικα μαγαζάκια..
κατα μήκος των δύο μοναδικών δρόμων έχει ψαροταβέρνες και καφέ σε στύλ μαξιλάρες με αργιλεδες..
Η γλώσσα που θα ακούς θα είναι η ρώσσικη.
θα πας πανω κατω τον δρόμο μια δυο τρείς ..έ μετά τι άλλο θα κάνεις..οι παραλίες ειναι όλες ιδιωτικές και εχει είσοδο ..πατείς με πατώ σε!! δράμα!
παρε ένα ταξί να σε πάει στην "παληά πόλη" εκεί θα δείς και λίγο αιγυπτιακό χρώμα..
καθώς θα πηγαίνεις στα δεξιά σου θα δείς μια πυραμίδα ..μην μπερδευτείς ! ειναι το νοσοκομείο τους!!
αυτά έχω να σου πώ καλό ταξίδι.
 

SkullFlower

Member
Μηνύματα
518
Likes
97
Επόμενο Ταξίδι
Barcelona- Perpignan
Ταξίδι-Όνειρο
Peru
Sharm για μπάνια δεν με ενθουσίασε καθόλου. Μέτρησε απίστευτα όμως είπε η renata το scuba. Όμορφη εμπειρία και η ανάβαση στο Σινά ώστε να δεις την ανατολή στην κορυφή.
Επίσης εμείς ήμασταν και τρελοπαρέα και χαρήκαμε τρελά "βόλτα" στην έρημο με γουρούνες.
 

fitziano

Member
Μηνύματα
1.934
Likes
533
Επόμενο Ταξίδι
Αθήνα
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Ζηλανδία
βάλε και την έρημο σε εισαγωγικά... :p
 

tsolias1979

Member
Μηνύματα
419
Likes
189
Επόμενο Ταξίδι
Φιλανδία-Εσθονια-Πολωνια
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ-ΠΕΚΙΝΟ
Εγω εκατσα 3 μερες.Η θαλασσα χαλια μια φορα επεσα μεσα για πω οτι εκανα μπανιο στην ερυθρα θαλασσα.Πισινα και παλι πισινα.
 

turms

Member
Μηνύματα
2.067
Likes
2.827
Επόμενο Ταξίδι
ΔΝΤ;;;
Ταξίδι-Όνειρο
Σκι στην Παταγονια
εξαρταται τι εννοεις...για snorkelling ¨η καταδυσεις ειναι εκπληκτικα
 

Marissa

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Egypt
Ταξίδι-Όνειρο
Nigeria
Καλημέρα σας,
Αύριο αναχωρούμε..!!
1 μερα Κάιρο και 6 Σαρν ελ Σείχ..

Ευχαριστώ για τις πληροφορίες!;)
 

turms

Member
Μηνύματα
2.067
Likes
2.827
Επόμενο Ταξίδι
ΔΝΤ;;;
Ταξίδι-Όνειρο
Σκι στην Παταγονια
καλα να περαστε...προσοχη στον θαλασσιο κοσμο

και μακρια απο μεδουσες
 

helenabak123

Member
Μηνύματα
25
Likes
9
Επόμενο Ταξίδι
Μαροκο
Ταξίδι-Όνειρο
Αργεντινή
καλά να περάσετε! εγώ πήγα δίπλα στην πόλη Dahab που ειναι μικρογραφία του sharm el sheikh. Είναι γεμάτη από σχολές καταδύσεων που οργανώνουν μαθηματα καταδύσεων. Η κατάδυση αξίζει για την εμπείρια να δει κανείς τα κοράλλια και τα τροπικά ψάρια. Βέβαια έχει κόσμο αλλά τώρα είναι χαλαρή περίοδος για την Αίγυπτο. Μπορείτε να κανονίσετε και βόλτα με καμήλες που έχει πλάκα. Καλό είναι να πάτε νωρίς για να μην ψηθείτε στην επιστροφή...

Την ανάβαση στο Σινά την συνιστώ ανεπιφύλακτα αλλά να είστε προετοιμασμένοι για νυχτερινή πορεία (εμείς ξεκινήσαμε 1.30 το πρωι) για να προλάβετε την αυγή που είναι πανέμορφη από την κορυφή
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.158
Μηνύματα
882.405
Μέλη
38.877
Νεότερο μέλος
Constansimota

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom