Αίγυπτος Αίγυπτος

fotast

Member
Σ' ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Απ' ότι έχω καταλάβει οι διανυκτερεύσεις είναι όλες στο Κάιρο, θα ξέρω ακριβώς το πρόγραμμα αύριο. Για το ξενοδοχείο ξέρω ότι είναι 4 αστέρων κι ότι έχει πρωινό.
Οι προϋποθέσεις καλές φαίνονται.Τιμή,παρέα,ξενοδοχεία κτλ.Λίγο τρέξιμο θα το αντέξεις,νέα είσαι από ότι βλέπω.Καλό ταξίδι.

polydoros100

New Member
Ενδιαφέρομαι να επισκεφτω την Αίγυπτο ή αυτό το Καλοκαίρι η το ερχόμενο Πάσχα.Εχω ακούσει ότι στην χώρα υπάρχουν πολλά αξιοθέατα και ωραία μέρη που αξίζει να δει κανείς. Επίσης ενημερώθηκα ότι στην χώρα υπάρχει και μια μεγάλη χριστιανική κοινότητα αυτή των Κοπτών οι οποίοι αποτελούν το 15% του αιγυπτιακου πλυθησμού (κάποιες εκτιμησεις κάνουν λόγο ακόμα και για 23%) και οι οποίοι αριθμούν στην Αίγυπτο 13 εκατομύρια άτομα περίπου σε σύνολο 88 εκατομύρια Αιγυπτιακού πλυθησμού και είναι κοντινός από θρησκευτικής πλευράς λαός με τους Κόπτες της Αιθιοπίας (στην Αιθιοπία οι Κόπτες αποτελούν την πλειοψηφία του πλυθησμού της χώρας και είναι πιο πολλοί από τους μουσουλμάνους).Ξέρει κανείς πότε είναι η καταλληλότερη εποχή για να επισκεφτεί κανείς την χώρα και σε ποιά μέρη αξίζει να πάει/σε ποιές πόλεις;

eirinijs

Member
Καλησπεραααα παιδιαααα!!!! Καποιος προσφατος απο Αιγυπτο καμια ιδεααα;;; που να παμε;;; λεμε να παμε Οκτωβρη! Καιρο Αλεξανδρεια Σαρμ ελ σειχ... καμια 10αρια μερες! Να προσθεσουμε κατι; επισης μονοι η με ταξιδιωτικο;;Ανυπομονω να δω αποψεις!

soudianos

Member
Ονειρεμένο Ταξίδι
Βερακρούζ
Καλησπεραααα παιδιαααα!!!! Καποιος προσφατος απο Αιγυπτο καμια ιδεααα;;; που να παμε;;; λεμε να παμε Οκτωβρη! Καιρο Αλεξανδρεια Σαρμ ελ σειχ... καμια 10αρια μερες! Να προσθεσουμε κατι; επισης μονοι η με ταξιδιωτικο;;Ανυπομονω να δω αποψεις!
Τη μονή Σινά και ορειβασία στην Αγία Κορυφή

crazympellis

New Member
Παιδια καλησπερα. Η Αιγυπτος μετα το τρομοκρατικο χτυπημα ανεβαινει παλι ο τουρισμος σιγια σιγα. Ενα θα πω τολμηστε το αφοβα. Παντου ασφαλεια εχει μονο αφηρημαδα δεν θελει. προσοχη στους κλεφτες που ειναι περισσοτερο στο ασσουαν. αγοραστε μονο απ το αλ χαλιλι. ολα κινεζικα ειναι. στο 50 % το παζαρι και πολυ ειναι. ολα τα λεφτα η κρουαζιερα. απο γκρουπ ολα τα ιδια προσφερουν μακραν πιο φθηνος ομως ο μπουτρος. χρειαζεσαι να πας με γκρουπ γιατι δεν θα το ευχαριστεις αλλιως. δεν μιλανε αγγλικα και εχει αρκετη βρωμια. τα ξενοδοχεια 4 αστερων ειναι το πολυ τρια. εχει πολυ ζεστη οποτε προετοιμαστειτε καταλληλως. Το ταξιδι στην Αιγυπτο ειναι το καλυτερο που θα κανετε ομως!

Teo drama

New Member
Καλημέρα σας παιδιά νέο μέλος και εγώ στο forum θέλω να κάνω ενα ταξιδάκι 5 6 μέρες Αίγυπτο κάποιος εδώ στο forum είχε γράψει ότι είχε κλείσει την εκδρομή απο ταξιδιωτικό γραφείο της Αιγύπτου πολύ πιο φθηνά απο ουι εδώ γιατί στα δικά μας τα γραφεία είναι λίγο τσιμπημένα. γνωρίζει κανείς τίποτα για το Θέμα ή γραφεία απο εκεί που μπορούμε να δούμε και τον τρόπο που μπορούμε να κάνουμε κράτηση σ'αυτούς?

Επόμενο Ταξίδι
Νότια Κορέα
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νεπάλ
εγω αν και εχω κανει μονο προετοιμασια και δεν εχω παει, εχω μιλισει με την egyptdaytours και μου φανηκαν πολυ σοβαροι και αξιοπιστοι.

Teo drama

New Member
εγω αν και εχω κανει μονο προετοιμασια και δεν εχω παει, εχω μιλισει με την egyptdaytours και μου φανηκαν πολυ σοβαροι και αξιοπιστοι.
Ευχαριστώ πολύ θα το κοιτάξω και εγώ αν και το ταξίδι τελικά αντί για Οκτώβρη λέω να το κανω μετά τα Χριστούγεννα

viktoria

Member
Ευχαριστώ πολύ θα το κοιτάξω και εγώ αν και το ταξίδι τελικά αντί για Οκτώβρη λέω να το κανω μετά τα Χριστούγεννα
Καλησπερα, μονο μακρια απο Ελληνικα ταξιδιωτικα γραφεια πηγα το Πασχα και ακομα το μετανοιωνω :):mad:

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
32.370
Μέλη
37.115
Νεότερο μέλος
NEGRITARUM

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα