Σίφνος Αγίου Πνεύματος στη Σίφνο

Oreozili

Member
Μηνύματα
25
Likes
14
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Γεια,

Καλή χρονιά σε όλους!:xmas_biggrin:

Για άλλη μια φορά, θέλω τη βοήθειά σας.

Μπορεί κάποιος να μου πει εάν υπάρχει τρόπος να πάω από το Ηράκλειο Κρήτης στη Σίφνο με πλοίο ή αεροπλάνο, χωρίς να χρειαστεί να πάω μέχρι Πειραιά/Αθήνα;:xmas_rolleyes:

Ως εναλλακτική να φτάσω τουλάχιστον μέχρι Πάρο ή Μήλο και να κανονίσω με κανένα βαρκάκι να πάω "απέναντι" στη Σίφνο (κάτι έχω βρει γι αυτό).

Ευχαριστώ!
 

flandra

Member
Μηνύματα
36
Likes
1
Υπαρχει πλοιο απο Κρητη (νομιζω Ηρακλειο) προς τη Μηλο και απο εκει παιρνεις αλλο (κανονικο πλοιο και οχι βαρκακι) για τη Σιφνο. Σχεδον καθε χρονο κανονιζεται εκδρομη απο Κρητη για Σιφνο του Αγιου Πνευματος, οποτε ισως σε βολεψει και ετσι για να γλυτωσεις τα διαφορετικα πλοια. Το θεμα ειναι οτι δεν ξερω ποια γραφεια την κανονιζουν στη Κρητη για να σε βοηθησω.
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Γεια,

Καλή χρονιά σε όλους!:xmas_biggrin:

Για άλλη μια φορά, θέλω τη βοήθειά σας.

Μπορεί κάποιος να μου πει εάν υπάρχει τρόπος να πάω από το Ηράκλειο Κρήτης στη Σίφνο με πλοίο ή αεροπλάνο, χωρίς να χρειαστεί να πάω μέχρι Πειραιά/Αθήνα;:xmas_rolleyes:

Ως εναλλακτική να φτάσω τουλάχιστον μέχρι Πάρο ή Μήλο και να κανονίσω με κανένα βαρκάκι να πάω "απέναντι" στη Σίφνο (κάτι έχω βρει γι αυτό).

Ευχαριστώ!
Επειδη απο Σιφνο εχω παει και Μηλο και Παρο..δεν ειναι ακριβως απεναντι ουτε πας με βαρκακι ...και για τα 2 ειναι κανενα 2ωρο-2μισαωρο.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.167
Μηνύματα
882.738
Μέλη
38.880
Νεότερο μέλος
Adamamdia

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom