Αγαπημένοι Ιταλοί

sapienza

Member
Μηνύματα
1.245
Likes
426
Επόμενο Ταξίδι
Roma
Ταξίδι-Όνειρο
Costiera Amalfitana
Τί θα λέγατε ν αναφέρουμε εδώ τους αγαπημένους μας Ιταλούς καλλιτέχνες;Θα μπορούσαμε να συμπεριλάβουμε απο ηθοποιούς,τραγουδιστές,σκηνοθέτες,μέχρι και αθλητές ,γενικότερα ανθρώπους που με τον δικό τους πάντα τρόπο έχουν κάτι να προσφέρουν και για το λόγο αυτό τους αγαπάμε!!

Ξεκινάω με τον αγαπημένο μου ηθοποιό,τηλεπαρουσιαστή,συγγραφέα και σκηνοθέτη Ezio Greggio

n44133656248_5598.jpg

Έγινε ευρέως γνωστός με την εκπομπή Striscia la Notizia που παρουσιάζει με επιτυχία εδώ και χρόνια καθώς και άλλες τηλεοπτικές εκπομπές όπως C'e' posta per Te ,Paperissima,Odiens,Drive in Italia Uno,La Sberla RaiUno..

Ταινίες στις οποίες έχει συμμετάσχει:Sbamm ,Yuppies ,Yuppies 2 ,Montecarlo Gran Casinò ,Occhio alla Perestroika,Vacanze di Natale 90,Vacanze di Natale 91 ,Anni 90,Infelici e contenti,Il Silenzio dei Prosciutti,Miracolo italiano,Selvaggi ,Dracula morto e contento,Killer per Caso,Anni 50,Anni 60,Svitati,Un' Astronave Spuntata nello Spazio,Un Maresciallo in Gondola,Benedetti dal Signore,O la va o la Spacca,Un'estate al mare,Il pappa di Giovanna
 
Last edited by a moderator:

joys

Member
Μηνύματα
50
Likes
16
Επόμενο Ταξίδι
????
Ταξίδι-Όνειρο
Αυστραλία
Αγαπημενος μου Ιταλος ειναι ο τυφλος τενορος Andrea Bocelli.Γεννηθηκε το 1958 στην Τοσκανη.Σε μικρη ηλικια διαγνωσθηκε οτι ειχε γλαυκωμα.Το 1970 σε ηλικια 12 ετων και μετα απο ενα ατυχημα σε αγωνα ποδοσφαιρου εχασε εντελως την οραση του.Από μικρό παιδί έπαιζε εκκλησιαστικό όργανο και έδειξε σαφή κλίση προς τη μουσική. Σπούδασε νομική, αφού άσκησε όμως για ένα χρόνο τη δικηγορία, την εγκατέλειψε και αφιερώθηκε οριστικά στο τραγούδι.Εγινε μαθητης διπλα στον τενορο Franco Corelli.Η συνεργασία του με τον Τζούκερο, το 1992, στάθηκε η αρχή μιας λαμπρής πορείας στην όπερα.Εχει συνεργαστεί με μεγάλους σταρ του είδους, όπως ο Μπόνο, ο Μπράιαν Φέρι και η Σελίν Ντιόν.
Ο τενορος που τραγουδαει με τα ματια της ψυχης!

Andrea Bocelli - The Official Website
 

Attachments

neraida

Member
Μηνύματα
391
Likes
87
εμενα μου αρεσει ο daniele liotti..
πρεπει να τον δειτε στην ταινια "il bell' Antonio" για να καταλαβετε τι εννοω..
 

Attachments

neraida

Member
Μηνύματα
391
Likes
87
αχ sapienza τι λεγαμε για τους ιταλους..
εμεις εδω στο ελαντα τιποτα οι ψαροκωσταινες....

να τος παλι!!
 

Attachments

skiouros82

Member
Μηνύματα
727
Likes
53
Επόμενο Ταξίδι
μας τσάκισε ο covid
Ταξίδι-Όνειρο
japan me cherry blossom
την εχω δει νεράιδα την ταινια και ναι εχεις απολυτο δικιο!!!αλλα απο οτι θυμαμαι τελειωνε εκει στο μπαλκονι στη βροχη??

λοιπον εγω εχω να προσθεσω τον ramazzotti που παραμενει γοητευτικος οσο και αν μεγαλωνει αλλα να αναφερω και εναν αθλητη με τον οποιο κυριολεκτικα μεγαλωσα ?roberto baggio(αληθεια σε τι κατασταση βρισκεται?)
 

sapienza

Member
Μηνύματα
1.245
Likes
426
Επόμενο Ταξίδι
Roma
Ταξίδι-Όνειρο
Costiera Amalfitana
εμενα μου αρεσει ο daniele liotti..
πρεπει να τον δειτε στην ταινια "il bell' Antonio" για να καταλαβετε τι εννοω..

Neraida την ταινία δεν την έχω δεί...Απ τις φώτο συμπεραίνω οτι θα μου αρέσει...Για την ταινία μιλάμε πάντα...:bleh:
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.360
Likes
9.285
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
εμενα μου αρεσει ο daniele liotti..
πρεπει να τον δειτε στην ταινια "il bell' Antonio" για να καταλαβετε τι εννοω..
έπιασες και μια ταινία...τι να συγκρίνεις τον Daniele με μύθους του ιταλικού σινεμα? μαλλον δεν βγηκε τοσο καλα γιατι ειχαμε στο μυαλο μας τον πρωτο bell' Antonio..
 

Attachments

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.921
Εμένα μου αρέσει η μια και μοναδική Cicciolina...

Έχετε σαλτάρει εντελώς ρε σεις? Τι σχέση έχουν όλα αυτά με ένα ταξιδιωτικό φόρουμ??
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.360
Likes
9.285
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Εμένα μου αρέσει η μια και μοναδική Cicciolina...

Έχετε σαλτάρει εντελώς ρε σεις? Τι σχέση έχουν όλα αυτά με ένα ταξιδιωτικό φόρουμ??
είναι μερος του "ταξιδιού". ταξίδι σε μία χώρα που αγαπάς δεν είναι μόνο να ξέρεις τα ωράρια της Αλιτάλια και των loco (βλ. Traveller) ή τα ωράρια του Αγούδημου (βλ. Samion) αλλά και "ταξίδι" στην κουλτούρα της.
Έ όχι και Cicciolina στη χώρα του καλού γούστου, της επιτομής του στυλ! Σοφία Λώρεν φυσικά!
 

ikons

Member
Μηνύματα
34
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
Κιουρκα
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνια
είναι μερος του "ταξιδιού". ταξίδι σε μία χώρα που αγαπάς δεν είναι μόνο να ξέρεις τα ωράρια της Αλιτάλια και των loco (βλ. Traveller) ή τα ωράρια του Αγούδημου (βλ. Samion) αλλά και "ταξίδι" στην κουλτούρα της.
Έ όχι και Cicciolina στη χώρα του καλού γούστου, της επιτομής του στυλ! Σοφία Λώρεν φυσικά!

Silvio!!!! H επιτομη του καλου γουστου... (τι τραβανε κι αυτοι οι Ιταλοι..)
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.360
Likes
9.285
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Silvio!!!! H επιτομη του καλου γουστου... (τι τραβανε κι αυτοι οι Ιταλοι..)
μακάρι να χαμε κι εμείς κάποιον με τη στρατηγική του να γεμίσει το κυβερνητικό συμβούλιο με Mara Carfagna..οι συνεδριάσεις της Βουλής θα χτύπαγαν κόκκινο θεαματικότητας..
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.167
Μηνύματα
882.723
Μέλη
38.879
Νεότερο μέλος
fanisfanisfanis

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom