Αυστρία Γερμανία Ηνωμένο Βασίλειο Αγγλία,Αυστρία ή Γερμανία??

Vivianaki

Member
Μηνύματα
292
Likes
45
Ταξίδι-Όνειρο
Πραγματοποιήθηκε :D
Είναι λίγο νωρίς να ρωτάω για Χριστούγεννα,αλλά όσο πιο νωρίς τόσο πιο φθηνά αεροπορικά.Θέλω την βοήθεια σας στην επιλογή προορισμού.Τα χρήματα που θέλουμε να ξοδέψουμε είναι μέχρι 1500-1600 ευρώ το άτομο, για αεροπορικά,διαμονή και ότι χαλάσουμε εκεί.Οι μέρες γύρω στις 7-8,την περίοδο 19-26 Δεκέμβρη.
Έχουμε ,λοιπόν, σκεφτεί να πάμε Λονδίνο, ή Βιέννη-Σάλτσμπουργκ ,ή Βερολίνο-Μόναχο. Έχουμε σκεφτεί κ συνδυασμό Βιέννη-Μόναχο και άλλα τέτοια. Μπορείτε να με βοηθήσετε στο τι είναι καλύτερο σε αυτά τα χρήματα και για αυτές τις ημέρες των Χριστουγέννων? Από ότι είδα το Λονδίνο είναι λίγο πιο ακριβό από τα υπόλοιπα.
 

fenia42

Member
Μηνύματα
3.880
Likes
14.417
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
Εγώ αν είχα τόσα λεφτά και τόσες μέρες θα πήγαινα Ταϋλάνδη.
 

dik-7

Member
Μηνύματα
1.527
Likes
2.044
Επόμενο Ταξίδι
Θα δειξει!
Ταξίδι-Όνειρο
Νησια μπορα μπορα
Μια χαρα επιλογες είναι ολες. Πολεις με εντονο Χριστουγεννιάτικο χρώμα, η Βιεννη, Σαλτσμουργκ, Μοναχο έχουν και τις περίφημες Χριστουγεννιατικές αγορες. Στο Λονδίνο να περιμένεις βέβαια πάρα πολύ κοσμό και γενικώς το κλιμα είναι πιο glamorous απ' οτι στις αλλες πόλεις. Εχεις βέβαια το συν ότι ίσως προλάβεις τις εκπτωσεις (συνήθως ξεκινανε 26-12), μπορείς να πας θεατρο κλπ
Ενας πολύ καλός συνδυασμος που στον προτέινω ανεπιφύλακτα είναι Σαλτσμπουργκ, Μοναχο και Νυρεμβεργη.
Πανεμορφες πόλεις ιδανικές για Χριστούγεννα και οι αποστάσεις είναι μικρες και μπορούν να γίνουν και με τρενο.
Καλό ψάξιμο
 

Vivianaki

Member
Μηνύματα
292
Likes
45
Ταξίδι-Όνειρο
Πραγματοποιήθηκε :D
Fenia Το είχαμε σκεφτεί για φέτος το καλοκαίρι,τελικά πήγαμε Μαλδίβες,οπότε το επόμενο εξωτικό του χρόνου!:D
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.024
Likes
12.125
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Ατυχεστατη ερωτηση... στο πιο ακριβο απο τα υπολοιπα να πας.
 

Vivianaki

Member
Μηνύματα
292
Likes
45
Ταξίδι-Όνειρο
Πραγματοποιήθηκε :D
Ατυχέστατη απάντηση!Δεν κοιτάω πως θα φαω χρήματα,κοιτάω πως θα γλιτώσω!!Απλά αν δεν βγαίνει αλλιώς μπορώ να δώσω μεχρι 1600!Γιαυτό το έβαλα ως όριο,όχι ότι σόνι κ καλά πρέπει να φαω 1600!
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.024
Likes
12.125
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Ατυχεστατη επεξηγηση. Εννοω πως θα ηταν καλυτερα να πας Λονδινο.
 

liopyr

Member
Μηνύματα
322
Likes
627
Πολιτικά - προκλητικά μηνύματα και προσωπικές επιθέσεις δεν έχουν θέση εδώ.
Ο επόμενος θα πάει από τωρα διακοπές Χριστουγέννων.

:cool:
 

giannismits

Member
Μηνύματα
3.494
Likes
11.728
Επόμενο Ταξίδι
?
κοιτα με τοσα χρηματα διαθεσιμα πας οπου θες.δεν ειναι προβλημα ο προορισμος απ τη στιγμη που θα περασετε πλουσιοπαροχες διακοπες που για ευρωπη ειναι υπερ αρκετα..προσωπικα με τοσα χρηματα εγω ανετα παω ταξιδι στη νεα υορκη..παντως ειμαι υπερ της ευρωπης για τις γιορτες και εγω θα γυρνουσα την ρουμανια με την υπεροχη τρανσιλβανια που τοσο θελω να παω.εναλλακτικα θα πηγαινα 4 μερες πραγα και 4 βιεννη...ισως και καμια φιλανδια φουλ και τις 8 μερες.

επισης ελβετια εχετε σκεφτει?εχει πολλα τελεια μερη και της ταιριαζουν γαντι τα χριστουγεννα και με 1600 δεν θα εχετε προβλημα κι ας ειναι ακριβη χωρα.
 

fenia42

Member
Μηνύματα
3.880
Likes
14.417
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
Σωστό, αφού το φυσάτε γιατί δε πάτε Ελβετία ;
 

Vivianaki

Member
Μηνύματα
292
Likes
45
Ταξίδι-Όνειρο
Πραγματοποιήθηκε :D
Πρώτον δεν το ''φυσάμε'',δευτερόν Ελβετία πήγαμε περσι,και Πράγα το 2009.Οπότε τα απορρίπτουμε αυτά!Την Φινλανδία την σκεφτήκαμε,το ψαξαμε πολύ καλά,αλλά για 8 ημέρες και ειδικά μέσα στα Χριστούγεννα βγαίνει κοντά στα 2000-2300!
 
Μηνύματα
157
Likes
102
Επόμενο Ταξίδι
ΒΟΥΔΑΠΕΣΤΗ
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
Δεν το πιστεύω,δεν το πιστεύω!!Έγραφα μια απάντηση 1,5!!! ώρα και μόλις πήγα να την καταχωρήσω.....Χάθηκε!!!και μου έβγαλε Error!!! .....Θα ξαναπροσπαθήσω αύριο Vivianaki.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.181
Μηνύματα
883.252
Μέλη
38.892
Νεότερο μέλος
Petr23

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom