Άγιος Δομήνικος Αγιος Δομίνικος

renachania

Member
Μηνύματα
30
Likes
10
καλησπερα παιδια!!!!! ειμαι καινουργια κ εγω εδω.... ετοιμαζομαι για ταξιδι κ ειπα να μπω να βρω πληροφοριες....δεν ξερω κ πολυ καλα πως λειτουργει το συστημα εδω αλλα πιστευω θα το βρω σιγα σιγα....:roll: θελω να παω στον αγιο δομινικο τον φεβρουαριο κ συγκεντρωνω πληροφοριες.... λεμε για ενα μηνα περιπου... φυσικα δεν σκεφτομαστε για all invlusive γιατι θα μας στοιχισει ο κουκος αηδωνι!!!!!!!!! λεμε να νοικιασουμε ενα αμαξι κ να κανουμε το γυρω του νησιου... κ μαλλον θα ψαξουμε εκει για ξενοδοχεια... εκτος το πρωτο διημερο που θα φτασουμε κ θα το εχουμε κλεισει απο εδω..... τι λετε ενα budget των 5000 ευρω κ για τους δυο μας θα μας φτασει????? μαζι με τα εισητηρια εννοω... heeeeelp........ ειναι το πρωτο μεγαλο ταξιδι που κανω κ εχω ζοριστει.......
 

makisg

Member
Μηνύματα
4.721
Likes
14.823
Επόμενο Ταξίδι
Κοιλάδα μέσου Ρήνου.
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Φίτζι
καλώς όρισες στη παρέα μας.το φόρουμ μας έχει εξαιρετική εξειδίκευση για τον Αγιο Δομίνικο και νομίζω ότι θα αντλήσεις πάρα πολλές πληροφορίες από εδώ.
 

mad4paok

Member
Μηνύματα
414
Likes
63
Επόμενο Ταξίδι
ΑΠΩ ΑΝΑΤΟΛΗ
Ταξίδι-Όνειρο
ΤΟΥΜΠΑ-ΙΡΑΝ-ΚΑΜΠΟΤΖΗ-ΝΑΜ
Καλώς ήρθες στην παρέα!
 

anny

Member
Μηνύματα
3.423
Likes
1.791
Επόμενο Ταξίδι
Ιστρια
Ταξίδι-Όνειρο
γύρος του κόσμου
Στην παρακάτω ενότητα θα βρεις αρκετές πληροφορίες:
Κεντρική & Νότια Αμερική - Το Ελληνικό Forum για Ταξίδια

Καθώς επίσης και στις ταξιδιωτικές ιστορίες των μελών:
http://www.travelstories.gr/%F4%E1%...E5-%E1%E3%E9%EF-%E4%EF%EC%E7%ED%E9%EA%EF.html
http://www.travelstories.gr/%F4%E1%...%E9%EF%F2-%F0%E1%F1%DC%E4%E5%E9%F3%EF%F2.html
http://www.travelstories.gr/%F4%E1%...%F4%E7%F2-%EA%E1%F1%E1%FA%E2%E9%EA%DE%F2.html

Όσο για τον τρόπο που λειτουργεί το forum, θα σε βοηθήσει το παρακάτω:
Το Ελληνικό Forum για Ταξίδια - TravelStories Tour
 

rethimno

Member
Μηνύματα
1.770
Likes
1.052
Επόμενο Ταξίδι
Λεσβος
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κοσμου
: Welcome2: στη παρεα μας γειτόνισσα :clap::clap:
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.966
Likes
9.367
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Καλως ηρθες και με το καλο να πατε στο αγαπημενο μου νησι :)
Καλα σκεφτεστε να μη μεινετε σε all inclusive, οχι μονο για το οικονομικο , αλλα και γιατι θα γνωρισετε καλυτερα το νησι κινουμενοι ανεξαρτητα.
Αν νοικιασετε αυτοκινητο για ολο το διαστημα πιστευω οτι αυτο θα ειναι το μεγαλυτερο εξοδο σας. Μπορειτε για τις μεγαλες αποστασεις να παρετε τα λεωφορεια της caribe tours που καλυπτουν ολες τις περιοχες που θα θελατε να κινηθειτε , ειναι ανετα με ac. Σε κοντινες διαδρομες τα γκουα γκουα ειναι μια χαρα και θα γνωρισετε ντοπιο κοσμο.
Μπορειτε να οργανωσετε ετσι το ταξιδι ωστε να κινηθειτε με συγκοινωνια εστω για το μισο κομματι του ταξιδιου και να νοικιασετε αυτοκινητο οπου θεωρειτε απαραιτητο ριχνοντας αρκετα το κοστος.
Αν θα σε φτασουν 5000 εξαρταται απο το ποσο βρηκες τα εισιτηρια για να δεις τι σου μενει για εκει , αλλα και το ποσο διατεθιμενη εισαι να προσπερασεις ανεσεις οπως ac και να μεινεις σε δωματιο που δε θα ειναι πανω στο κυμα ακριβως, να φας σε μικρα ντοπια μαγαζακια και οχι στο σουπερ εστιατοριο. Δεν ξερω αν υπαρχουν ακομα οι σενιόρες που μαγειρευαν σε τσουκαλια στην παραλια και ολα ηταν πεντανοστιμα και παμφθηνα.
Διαβασε αν θελεις τη συζητηση που ειχαμε εδω με μελος που πηγε προσφατα και οταν γυρισε ειχε την καλωσυνη να μας γραψει δυο κουβεντες:
http://www.travelstories.gr/%E3%E1%EC%DE%EB%E9%E1-%F4%E1%EE%DF%E4%E9%E1/35303-%E5%F1%F7%E5%F4%E1%E9-%EA%E1%E9-%EC%E5%ED%E1-%E7-%EA%EF%F5%EB%EF%F5%F1%E1-%F3%F4%EF-%EA%E5%F6%E1%EB%E9.html

Στη σελιδα 7 μας λεει εντυπωσεις με την επιστροφη του και οτι μπορει να εχουν ανεβει οι τιμες , αλλα με καλο παζαρι ολα γινονται.
 

renachania

Member
Μηνύματα
30
Likes
10
τα εισητηρια δεν τα εχουμε κλεισει ακομα... μολις κλεισω θα σας πω να μου πειτε τη γνωμη σας!!!! καλα τα κυριλε εστιατορια δεν με ενδιαφερουν κ πολυ... προτιμω μικρα ντοπια μαγαζακια... θελω γενικα να μπω λιγο στην κουλτουρα τουςκ να δω τους ντοπιους,τη ζωη τους.... δεν με ενδιαφερουν οι κυριλε καταστασεις..... ενταξει το ξενοδοχειο θελω απλα να ειναι καθαρο κ περιποιημενο!!!! οσο αφορα το αμαξι, στην αρχη λεγαμε να μην παρουμε, δεν ειμασταν σιγουροι, αλλα μετα που διαβασα τις ιστοριες σας πως να μην παρω αμαξι?????????????????? εχει τοσα πραγματα να δεις κ να γυρισεις..... no way!!!!!!! οπωσδηποτε αμαξι... το πολυ πολυ να μην εχουμε να φαμε εκει..... λιγη διαιτα δεν βλαπτει....:haha:
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.186
Μηνύματα
883.273
Μέλη
38.893
Νεότερο μέλος
stefanoss

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom