Αγορά βαλίτσας – χειραποσκευής

Manos

Member
Μηνύματα
261
Likes
283
Έχετε να προτείνετε κάποια καλή μικρή βαλίτσα που να μπορώ να την έχω μαζί μου σαν χειραποσκευή ; (εννοείται πως θα πρέπει να είναι στις διαστάσεις που επιτρέπονται για τις χειραποσκευές)

Ως τώρα δεν είχα αγοράσει κάποια καλή βαλίτσα, αφού για τις αποσκευές που παραδίδουμε, πάντα υπάρχει η πιθανότητα να χαθεί κάποια(αν και δεν μου έχει συμβεί ποτέ τίποτα σχετικό).

Όμως, αφού αυτή τη μικρή θα την έχω μαζί μου, θα ήθελα να είναι κάτι ποιοτικό και εργονομικό.
Έχετε κάποια ιδέα; :roll:
 

renata

Member
Μηνύματα
5.540
Likes
1.950
Επόμενο Ταξίδι
Νεπάλ
delsey ή samsonite.μόνο!!
δεν είμαι ψωνάρα,αλλα μου αρέσει να ταξιδεύω με μιά καλή βαλίτσα,και να μην την παραλαμβάνω κουρέλι απο τους ιμάντες...μιά φορά την πληρώνεις ....
δεν δίνω και πολλα αφού τα παίρνω απο το stock που βρίσκεται στην ερμού,δίπλα απο το παρουσίασις στο υπόγειο!
εγώ θα σας τα λέω απο την επαρχία αυτά????

μπορεί εγώ να ταξιδεύω σαν λέτσος αλλα η βαλίτσα μου θέλω να είναι κομψή...
 

tita

Member
Μηνύματα
732
Likes
223
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική
και πόσο πάει το μαλλι περίπου;
 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.487
Likes
7.969
delsey ή samsonite.μόνο!!
δεν είμαι ψωνάρα,αλλα μου αρέσει να ταξιδεύω με μιά καλή βαλίτσα,και να μην την παραλαμβάνω κουρέλι απο τους ιμάντες...μιά φορά την πληρώνεις ....
δεν δίνω και πολλα αφού τα παίρνω απο το stock που βρίσκεται στην ερμού,δίπλα απο το παρουσίασις στο υπόγειο!
εγώ θα σας τα λέω απο την επαρχία αυτά????

μπορεί εγώ να ταξιδεύω σαν λέτσος αλλα η βαλίτσα μου θέλω να είναι κομψή...

....και εκτός από κομψή είναι και "σκυλί" μια delsey ή samsonite!
Συμφωνώ με τις προτάσεις της Ρενάτας!
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.363
Likes
9.288
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
delsey ή samsonite.μόνο!!
δεν είμαι ψωνάρα,αλλα μου αρέσει να ταξιδεύω με μιά καλή βαλίτσα,και να μην την παραλαμβάνω κουρέλι απο τους ιμάντες...μιά φορά την πληρώνεις ....
δεν δίνω και πολλα αφού τα παίρνω απο το stock που βρίσκεται στην ερμού,δίπλα απο το παρουσίασις στο υπόγειο!
συγνώμη κιόλας αλλά τη χειραποσκευή δεν την παίρνεις από τους ιμάντες και ίσως καλύτερα να εξοικονομήσει κάποιος από εκεί και να πάρει μια μεγάλη βαλίτσα καλή. στα > 80 για κάτι που θα έχεις στο χερι κάτι μπορείς να κόψεις αν είσαι σε budget κατάσταση πάντα.
και πολλά πολλά ευχαριστώ για το τιπ του βαλιτσάδικου!!:clap:θα το δικιμάσω αμέσως όταν πάω Αθήνα.
 

renata

Member
Μηνύματα
5.540
Likes
1.950
Επόμενο Ταξίδι
Νεπάλ
συγνώμη κιόλας αλλά τη χειραποσκευή δεν την παίρνεις από τους
κανονίστε να μην μου αφήσετε τίποτα!! τώρα ψάχνω και για την φανούλα ένα ασορτί μαραφέτι να την μεταφέρω...εκείνο το πλαστικό καλάθι που την βάζω μου την δίνει!! της αξίζει κάτι καλύτερο...;)

ναι μα ενοώ οτι μπορείς να πάρεις και όλη την σειρά πάμφθηνη απο εκεί και για τις μεγαλύτερες που παραλαμβάνεις απο τους ιμάντες....
samion άν βρείς κατι καλό για τα ζωάκια μας πές μου....
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.363
Likes
9.288
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
.εκείνο το πλαστικό καλάθι που την βάζω μου την δίνει!! της αξίζει κάτι καλύτερο...
υποθέτω ότι είναι <8 κιλά για τα αεροπλάνα. το σκληρό ή μαλακό εξαρταται από τη συμπεριφορά της. αν υπάρχει περιπτωση να πανικοβληθεί ή να εκνευριστεί καλύτερα σκληρό που το επενδύεις όπως θέλεις και έχει και προστασία στα χτυπήματα. πάντως γενικά οι σκύλοι δεν είναι όπως οι γάτες που κάθονται ακίνητες για ωρες και μήπως είναι καλύτερα το σκληρό και γι' αυτό. και διαστάσεις ως 55x40x20 cm.
ποικιλία ειχα βρει με λίγο τσιμπημένες τιμές :
http://www.petcity.gr/pages/index.php?page=shops.php&lang=el
 

renata

Member
Μηνύματα
5.540
Likes
1.950
Επόμενο Ταξίδι
Νεπάλ
Χοχο, Ρενάτα, δεν βλέπω να μένει τίποτα για σένα! :bleh:
Θα πάω την Τετάρτη το πρωί να … φορτώσω (θέλω τέσσερεις !)

Σε ευχαριστούμε για το tip :D
καλορίζικες και καλοτάξιδες βρέ!!!
μακάρι να τις πάρετε όλες αρκεί να τις "πετάξετε"
στο μαγαζί αυτό θα βρείτε και άλλα κουλά όπως ας πούμε τηγάνια!!!
όλα είναι αυθεντικά,απο τσάντες ταξιδίου όλα τα μεγέθη ,μπανάνες,τσαντάκια κλπ...έχει και σκληρές βαλίτσες που επίσης θέλω να προμηθευτώ...παρτε και στην γυναίκα σας κανένα τηγάνι για παραπλάνηση:D:D
 

sofiaNY

Member
Μηνύματα
35
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
Νεα Υορκη
Ταξίδι-Όνειρο
Γαλλικη Πολυνησια
το καταστημα αυτο που λεει η ρενατα ειναι στοκ των καταστηματων bag stories,cook shop και παρουσιαση γι"αυτο εχει και τηγανια μεσα(ειναι ενας ομιλος).εκτος απο την ερμου εχει καταστηματα στοκ και στην γλυφαδα και στην καλλιθεα.οσο για τα σκυλακια θα βγαλει η delsey μια γυναικεια σειρα βαλιτσων Lolita Lempicka που θα περιλαμβανει και τσαντα μεταφορας για ζωακια.

AlphaBank
 

Dancing Queen

Member
Μηνύματα
94
Likes
15
Επόμενο Ταξίδι
στα φθινοπωρινα φυλλα
Ταξίδι-Όνειρο
Αυστραλία
Αφου οπως λετε το συγκεκριμενο αυτο καταστημα εχει στοκ των καταστηματων bag stories τοτε θα εχει και χειραποσκευες της mandarina duck που ειναι αλλη μια αξιοπιστη μαρκα την οποια συνιστω ανεπιφυλακτα. Παντως κι εγω delsey εχω, ειναι πραγματι αθανατη κι ενω στον ιμαντα οι αποσκευες των γνωστων μου βγαινουν κουρελιασμενες η δικη μου (φτου! φτου!) βγαινει παντα αθικτη. Μια συμβουλη που εχω να δωσω ειναι να προσεχετε στις αγορες σας για τρολευ-βαλιτσα οι ροδες του τρολευ να ειναι προστατευμενες και οχι εξωτερικες γιατι ετσι σπανε σιγουρα.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.184
Μηνύματα
883.293
Μέλη
38.893
Νεότερο μέλος
stefanoss

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom