Αγορά εισιτηρίου - Εύρεση νέας εργασίας

Thanos92

Member
Μηνύματα
1.961
Likes
6.412
Επόμενο Ταξίδι
Βαλτική
Καλήμερα! Έχω μια απορία εδώ και καιρό! Ας υποθέσουμε ότι κάποιος έχει κλείσει αεροπορικά η ακτοπλοϊκά εισιτήρια για έναν τάδε μήνα! Ας πούμε από τώρα έκλεισε για Οκτώβρη και Αύγουστο - Σεπτέμβρη βρίσκει μια νέα δουλειά, σε αυτή την περίπτωση τι γίνετε ? Γίνετε κάποια συνεννόηση με την νέα εταιρία ? Μεταφέρει τα εισιτήρια για άλλες ημερομηνίες ?
 

marquis

Member
Μηνύματα
1.284
Likes
898
Ρωτώντας πας στην Πόλη που λενε. Μπορεί να το αφήσουν, μπορεί κι όχι. Εξαρταται από τόσα πράγματα, που δεν υπάρχει ξεκάθαρη απάντηση.
 

Thanos92

Member
Μηνύματα
1.961
Likes
6.412
Επόμενο Ταξίδι
Βαλτική
Ρωτώντας πας στην Πόλη που λενε. Μπορεί να το αφήσουν, μπορεί κι όχι. Εξαρταται από τόσα πράγματα, που δεν υπάρχει ξεκάθαρη απάντηση.
Φυσικά! Απλα επειδη σκέφτομαι πως είναι ένα θέμα που μπορεί να τύχει στον καθένα τι ενδεχόμενα υπάρχουν! Το ξέρω ότι μπορεί να σου πουν οκ. Ξέρω όμως ότι μπορούν να σου πουν όχι! Σε αυτή την περίπτωση λοιπόν μεταφέρεις τα εισιτήρια για άλλες ημερομηνίες η τα τρως ? Και επί της ευκαιρίας θα ήταν ενδιαφέρον να ακούσουμε τι θα έκανε ο καθένας μας στην 2η περίπτωση! Δηλαδή στο όχι δεν γίνετε να πάρεις άδεια!
 

Orfeasraf

Member
Μηνύματα
581
Likes
484
Και επί της ευκαιρίας θα ήταν ενδιαφέρον να ακούσουμε τι θα έκανε ο καθένας μας στην 2η περίπτωση! Δηλαδή στο όχι δεν γίνετε να πάρεις άδεια!
Εε τα ζυγιζεις και σε ενα απο τα δυο δεν πας. Ειτε δεν πας ταξιδιτ ειτε... δεν πας δουλεια και... ψαχνεις αλλη:haha::haha:
 

whoknows

Member
Μηνύματα
742
Likes
2.228
Επόμενο Ταξίδι
Στο φεγγαρι
Ονειρεμένο Ταξίδι
Στο κεντρο της Γης
κατ εμε οταν εχεις συμφωνησει και εχετε δωσει τα χερια λες , και btw εχω κλεισει αυτο μπλα μπλα μπλα, ελπιζω να μην υπαρχει προβλημα... εκεινη την στιγμη δν νομιζω οτι θα αρνηθουν
 

North66

Member
Μηνύματα
4.297
Likes
5.032
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γροιλανδία
Και επί της ευκαιρίας θα ήταν ενδιαφέρον να ακούσουμε τι θα έκανε ο καθένας μας στην 2η περίπτωση!
Πιστεύω ότι αν κάποιος είναι σε αναζήτηση εργασίας δε θα πρέπει να κάνει μακρόπνοα ακριβά ταξιδιωτικά πλάνα γιατί πράγματι στο μεταξύ μπορεί να αλλάξει το εργασιακό του καθεστώς. Και όχι δεν προτείνω σε κάποιον έχοντας προσληφθεί τον Αύγουστο και ενώ έχει ήδη δώσει τα χέρια για την πρόσληψη να ζητήσει μετά από μερικές βδομάδες άδεια για ταξίδι που έχει κλείσει. Θα δημιουργήσει αρνητική άποψη για σένα όχι μόνο στον εργοδότη σου αλλά κυριότερα στους συναδέλφους σου.
 

tripakias

Member
Μηνύματα
7.988
Likes
12.049
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ονειρεμένο Ταξίδι
Εκεί
κατ εμε οταν εχεις συμφωνησει και εχετε δωσει τα χερια λες , και btw εχω κλεισει αυτο μπλα μπλα μπλα, ελπιζω να μην υπαρχει προβλημα... εκεινη την στιγμη δν νομιζω οτι θα αρνηθουν
Σε καμια περιπτωση...Απο τις χειροτερες στασεις που μπορεις να εχεις απεναντι στον εργοδοτη. Εχεις μπει ηδη στην λιστα για αντικατασταση. Αν θες να το πεις, θα το πεις εκ των προτερων κατα την πρωτη κιολας συνεντευξη.

Γενικα τα σχεδια ενος ανθρωπου μπορουν να αλλαξουν για πολλους λογους. Σε καθε περιπτωση επιλεγεις τι πρεπει/θελεις να κανεις τη δεδομενη στιγμη.
 

whoknows

Member
Μηνύματα
742
Likes
2.228
Επόμενο Ταξίδι
Στο φεγγαρι
Ονειρεμένο Ταξίδι
Στο κεντρο της Γης
Σε καμια περιπτωση...Απο τις χειροτερες στασεις που μπορεις να εχεις απεναντι στον εργοδοτη. Εχεις μπει ηδη στην λιστα για αντικατασταση. Αν θες να το πεις, θα το πεις εκ των προτερων κατα την πρωτη κιολας συνεντευξη.

Γενικα τα σχεδια ενος ανθρωπου μπορουν να αλλαξουν για πολλους λογους. Σε καθε περιπτωση επιλεγεις τι πρεπει/θελεις να κανεις τη δεδομενη στιγμη.
αποψεις ειναι αυτες, κατ εμε στην 1η συναντηση δεν εχεις λογο να το πεις διοτι δεν ξερεις το Outcome, το να παρεις αμεσα αδεια ενω δεν εχεις πει κατι δημιουργει ασχημη εντυπωση.
Οσοι μου το εχουν πει την ωρα που εχουμε δωσει τα χερια, προσωπικα το εχω εκτιμηση καλυτερα.
αλλα οπως προειπα αποψεις ειναι ολες και ο καθενας εχει απο μια
 

tripakias

Member
Μηνύματα
7.988
Likes
12.049
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ονειρεμένο Ταξίδι
Εκεί
αποψεις ειναι αυτες, κατ εμε στην 1η συναντηση δεν εχεις λογο να το πεις διοτι δεν ξερεις το Outcome, το να παρεις αμεσα αδεια ενω δεν εχεις πει κατι δημιουργει ασχημη εντυπωση.
Οσοι μου το εχουν πει την ωρα που εχουμε δωσει τα χερια, προσωπικα το εχω εκτιμηση καλυτερα.
αλλα οπως προειπα αποψεις ειναι ολες και ο καθενας εχει απο μια
Εννοειται πως ειναι και αποψεις αλλα και διαφορετικες οι αναγκες καθε επιχειρησεις. Δεν περιμενεις να συμφωνησουν αν οι δουλεια ειναι σε παιχνιδαδικο και το ταξιδι τα Χριστουγεννα.

Δεν λεω να ζητησεις αδεια...Αλλα να τεθει ως προβληματισμος. Τυπου: εκει που ερχεται η κουβεντα για το πως σκοτωνεις τον ελευθερο χρονο (οχι να ξεκινησεις εσυ την συζητηση), αναφερεις πως σου αρεσουν μεταξυ αλλων και τα ταξιδια και αναφερεις για το προγραμματισμενο σου ταξιδι και την οργανωση που εχεις κανει. Κλεινεις πως θα ησουν τυχερος αν βολευαν οι ημερομηνιες ωστε κι εσυ να κανεις μια δραστηριοτητα που σου γεμιζει τις μπαταριες αλλα κι ολο αυτο να μην γινει εις βαρος της εργασιας. Προσθετεις σαν τελευταια πινελια πως και να μην μπορεσεις να πας δεν θα επιβαρυνθεις οικονομικα (ακομη κι αν εχεις χασει μια περιουσια).

Εμεσα θα εχεις πλασαρει και θετικα χαρακτηριστικα για τον εαυτο σου. Το παν ειναι να ξερεις σε ποιον, που και πως το πουλας. Προσεξε και τη γλωσσα του σωματος να μην κανει μπαμ πως λες μπαρουφες. Και φυσικα ουτε ζητας, ουτε περιμενεις απαντηση στο αμεσο μελλον.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.110
Μηνύματα
880.636
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom