Βουλγαρία Αγορές στο Sandanski (Σαντάνσκι) Βουλγαρίας

Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

George66

Member
Μηνύματα
22
Likes
6
Γειά σας.

Χρειάζομαι τις απόψεις σας για το παρακάτω θέμα.
Έχουμε κανονίσει την Πρωτοχρονιά να πάμε με παρέα (με ΙΧ αυτοκίνητα) από Αθήνα για Bansko-Βουλγαρίας για διακοπές relax και σκι.
Σκεφτόμαστε να σταματήσουμε στο Sandanski για αγορές και ψώνια.
Όμως έχω ακούσει διάφορα, όπως είναι επικίνδυνα να σταματήσεις με το αυτοκίνητο στο συγκεκριμένο μέρος, δεν αξίζουν τα ψώνια εκεί διότι αφενός όλα είναι μαϊμού αλλά και αφετέρου είναι β' κατηγορίας προϊόντα (χαλάνε μετά από πολύ λίγη χρήση).

Θα ήθελα να μάθω τις εμπειρίες σας και αν αξίζει τελικά να σταματήσουμε στη διαδρομή ή να μην μπούμε καθόλου σ' αυτή τη λογική.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
 

apolele

Member
Μηνύματα
15
Likes
1
Ονειρεμένο Ταξίδι
βραζιλια
Καλημερα φιλε μου. Σαντανσκι δεν αξιζει καθολου να σταματησεις, για μενα, ειναι μονο εκμεταλλευση και τιποτα αλλο. Σου προτεινω να κανεις μια σταση στο blagoevgrad που ειναι κατα την διαδρομη σου στο μπανσκο, ειναι μια ομορφη φοιτητουπολη με προσεγμενο κοσμο, μεγαλα παρκα και πολλα μαγαζια. Εκει θα εχεις περισσοτερες επιλογες για ψωνια και εχει καλα πραγματα. Ημουν πριν λιγες βδομαδες και αξιζει να κανεις μια σταση. Εκει δεν υπαρχει καθολου κινδυνος και για το αμαξι.
 

Nikos5050

Member
Μηνύματα
535
Likes
137
Επόμενο Ταξίδι
Ναύπλιο
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νέα Ζηλανδία - Ειρηνικός
το Σαντάνσκι είναι τόσο χάλια που μόλις φτάσεις δε θα θέλεις να σταματήσεις ούτως η άλλως
 

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.920
Tα κακά νέα...

Σαντάνσκι... Σταθερά μέσα στο top 5 five των χειρότερων πόλεων(?) που έχω δει ever...
Ψώνια στο Σαντάνσκι? Η πιό αστεία είδηση της τελευταίας πεντακοσαετίας...

Τα καλά νέα...

Δεν υπάρχει εγκληματικότητα...

Συμπέρασμα... και στον κάμπο της Λάρισας δεν έχει εγκληματικότητα, αλλά δεν πας εκδρομή εκεί...
 

Rebequita

Member
Μηνύματα
408
Likes
156
Ονειρεμένο Ταξίδι
Peru
Οντως ετσι ειναι. Παλαιοτερα θυμαμαι οργανωναν πουλμαν απο Θεσσαλονικη για ψωνια στο Σαντανσκι, μεχρι που καταλαβαν ολοι για τι πατατα επροκειτο και ηρεμησαν.
 

George66

Member
Μηνύματα
22
Likes
6
Καλημερα φιλε μου. Σαντανσκι δεν αξιζει καθολου να σταματησεις, για μενα, ειναι μονο εκμεταλλευση και τιποτα αλλο. Σου προτεινω να κανεις μια σταση στο blagoevgrad που ειναι κατα την διαδρομη σου στο μπανσκο, ειναι μια ομορφη φοιτητουπολη με προσεγμενο κοσμο, μεγαλα παρκα και πολλα μαγαζια. Εκει θα εχεις περισσοτερες επιλογες για ψωνια και εχει καλα πραγματα. Ημουν πριν λιγες βδομαδες και αξιζει να κανεις μια σταση. Εκει δεν υπαρχει καθολου κινδυνος και για το αμαξι.
¨
Όταν λες "στο blagoevgrad θα εχεις περισσοτερες επιλογες για ψωνια και εχει καλα πραγματα" τι εννοείς ???
Μήπως μπορείς να μιλήσεις πιο συγκεκριμένα .....
 

ioanna balla

Member
Μηνύματα
1.355
Likes
565
Επόμενο Ταξίδι
geneva!!!
Ονειρεμένο Ταξίδι
αμερική
και μόνο που το ακούω.....ανατριχιάζω...παναγία μου..ηταν οτι παρακμιακο εχω δει στην ζωή μου περισυ τετοιο καιρό σε μια τετραημερη εκδρομη στην βουλγαρία......
μακρια...δεν αξίζει τιποτα να αγορασεις απο εκει...οπως και σε όλη την βουλγαρία...
 

katherin

Member
Μηνύματα
23
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
???
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ο γύρος της Ευρώπης
Θα συμφωνήσω και εγώ ότι τα ψώνια στα Σαντάνσκι δεν αξίζουν καθόλου!Τα περισσότερα ρούχα που πουλάνε είναι μαιμούδες πολυ κακής ποιότητας και τα οποία εγώ προσωπικά τα έχω βρει και σε αρκετά καταστήματα στη Θεσσαλονίκη με την ίδια τιμη.Οπότε ποιος ο λόγος να τα πάρεις από το Σαντάνσκι..?Το μεγαλύτερο σοκ το έπαθα στο θέμα του φαγητού!Πουλούσανε ποπ κορν σε σακούλες σουπερ μάρκετ, βάζανε παγωτό με ένα κουτάλι το οποίο στην συνέχεια το σκουπίζανε στο βιτέξ που χρησιμοποιούσαν για να καθαρίζουν τους πάγκους και ήταν μέσα στη βρωμιά!!!Φυσικά και δεν άγγιξα τίποτα που να τρώγεται σε αυτή την πόλη.
 

mio gps

Member
Μηνύματα
1.174
Likes
180
Επόμενο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
ρε βορειοελλαδιτες γιατι δε μιλατε...........................\

πεςτε στους γιατι φημιζεται....τι ψωνια και κουραφεξαλα
 
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.743
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom