Εσθονία Ρωσία Αγ Πετρούπολη,Ταλίν και Νοβγκοροντ

luis

Member
Μηνύματα
10
Likes
2
Καλημέρα σας...

Σχεδιάζουμε ένα ταξίδι έχοντας σαν βάση την Αγ. Πετρούπολη και επισκέπτοντας επίσης το Ταλίν και το Νόβγκοροντ της Ρωσίας.Θα ήθελα να με πληροφορήσει κάποιος εάν έχει κάνει ταξίδι στην περιοχή αυτή και ιδιαιτέρως με ενδιαφέρουν οι μετακινήσεις ανάμεσα στις πόλεις αυτές.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων....
 

hydronetta

Member
Μηνύματα
4.152
Likes
14.442
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
όπου δεν έχω πάει
Τι γίνεται με τη βίζα αν σκοπεύετε να επισκεφθείτε το Ταλίν από την Αγ. Πετρούπολη; Μάλλον θα χρειαστείτε βίζα πολλαπλών εισόδων για τη Ρωσία (αφού θα βγείτε από τη χώρα και θα ξαναμπείτε) που κοστίζει ακριβότερα. Δείτε το συνολικό κόστος σε σχέση με το αεροπορικό εισιτήριο (πχ να πάτε Ταλίν και να φύγετε από Αγ.Πετρούπολη)
 

SPROM

Member
Μηνύματα
774
Likes
177
Επόμενο Ταξίδι
Εξεταστική
Ταξίδι-Όνειρο
Δεν ξέρω τώρα...
Γεια σου

Νομιζω, hydronetta, ότι διοργανώνονται εκδρομές visa-free για Πετρούπολη. Έψαχνα κι εγώ να βρω για κάποια εκδρομή από την Πετρούπολη για το Ταλίν, αλλά δεν κατάφερα να βρω τίποτα...
 

hydronetta

Member
Μηνύματα
4.152
Likes
14.442
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
όπου δεν έχω πάει
Γεια σου
Νομιζω, hydronetta, ότι διοργανώνονται εκδρομές visa-free για Πετρούπολη. Έψαχνα κι εγώ να βρω για κάποια εκδρομή από την Πετρούπολη για το Ταλίν, αλλά δεν κατάφερα να βρω τίποτα...
visa-free εκδρομή από το Tallinn? αυτό δεν το γνωρίζω...
νομίζω όμως ότι το post αναφέρεται για εκδρομή στο Tallinn από Αγ.Πετρούπολη και νομίζω ότι σε τέτοια περίπτωση θα χρειαστεί βίζα διπλής εισόδου για Ρωσία, εκτός αν επιστρέψει Ελλάδα από Eσθονία
 

North66

Member
Μηνύματα
4.303
Likes
5.039
Επόμενο Ταξίδι
Γεωργία
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
To Tάλιν νομίζω ότι είναι λίγο άκυρο σε αυτό το ταξίδι... ή κάνε το κλασικό πρόγραμμα της Ρωσίας (Μόσχα - Νόβγκοροντ - Αγία Πετρούπολη) ή κάνε tour Βαλτικών πρωτευουσών... άλλωστε αν έχεις δει τα παλάτια της Αγίας Πετρούπολης, τι να σου πει το ταπεινό Kadriorg μπροστά τους?
 

fenia42

Member
Μηνύματα
3.880
Likes
14.420
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
γιατι δε πατε Ελσινκι - Αγια Πετρουπολη - Ταλλιν
αυτο δε χρειαζεται καν βιζα ρωσιας και το πραγματοποιεις με καποια κρουαζιεραπου κλεινεις απο πρακτορειο φινλανδικο
 

taver

Member
Μηνύματα
12.487
Likes
28.954
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
γιατι δε πατε Ελσινκι - Αγια Πετρουπολη - Ταλλιν
αυτο δε χρειαζεται καν βιζα ρωσιας και το πραγματοποιεις με καποια κρουαζιεραπου κλεινεις απο πρακτορειο φινλανδικο
Χρειάζεται οπωσδήποτε βίζα (έστω και transit).
 

fenia42

Member
Μηνύματα
3.880
Likes
14.420
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
το εχεις ψαξει?
 

hydronetta

Member
Μηνύματα
4.152
Likes
14.442
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
όπου δεν έχω πάει
Συγγνώμη οι κρουαζιέρες πόσο χρόνο αφιερώνουν στην Αγ.Πετρούπολη; μόνο στο Ερμιτάζ μπορείς να κάτσεις ολόκληρη μέρα
Προσωπικά θα προτιμούσα να επικεντρωθώ Ρωσία.
 

North66

Member
Μηνύματα
4.303
Likes
5.039
Επόμενο Ταξίδι
Γεωργία
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
Aυτό που έχω ακούσει να αξίζει είναι κρουαζιέρα από Αγ. Πετρούπολη για Μόσχα.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.186
Μηνύματα
883.357
Μέλη
38.894
Νεότερο μέλος
mikesf

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom