Γαλλική Πολυνησία Αεροπορικά εισητήρια για Μουρέα

Μηνύματα
768
Likes
603
Επόμενο Ταξίδι
Κάπου μακριά
Ονειρεμένο Ταξίδι
Λος Ρόκες
Γνωρίζει κανείς από τους εμπειρότερους πως είναι η διαθεσιμότητα στις πτήσεις Ταιτή-Μουρέα? Εννοώ, χρειάζεται να κάνω κράτηση online ή θα βρώ λίγες μέρες πριν στο αεροδρόμιο? Σημειώστε ότι ταξιδέυω low season και ότι δεν έχω δεσμευσεις από άλλες πτήσεις κλπ.
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.962
Likes
9.341
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ονειρεμένο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Φιλε tripdreamer η πτηση Ταιτη - Μουρεα ειναι ισως η πιο συντομη στον κοσμο..8-10 λεπτα ολα κι ολα! :lol::lol: Γιατι δεν πας με το καραβακι?
Για να απαντησω στην ερωτηση σου , πιστευω οτι θα βρεις θεσεις στο αεροπλανο , αφου θα ειναι low season , προβλημα δεν υπαρχει στο να προλαβεις αλλη πτηση οπως λες. Εκτος αυτου στην Μουρεα πετανε οι air tahiti και air moorea και υπαρχουν πολλες πτησεις καθε μερα. Λιγες μερες πριν θα βρεις οπωσδηποτε θεση και αν δε βρεις πηγαινεις με το καραβι , κανει περιπου 45 λεπτα να παει στη Μουρεα ή το γρηγορο καταμαραν που κανει 20 λεπτα.
 
Μηνύματα
768
Likes
603
Επόμενο Ταξίδι
Κάπου μακριά
Ονειρεμένο Ταξίδι
Λος Ρόκες
To ίδιο νομίζω και εγώ. Το καράβι το σκέφτηκα, και θα είναι ωραίο σίγουρα, απλά με την Air Moorea διάβασα πως υπάρχει ένα πολύ φτηνό πουλμανάκι προς όλα τα ξενοδοχεία του νησιού ενώ με το καράβι δεν υπάρχει κάτι αντίστοιχο. Σκέφτομαι το κουβάλημα από τις βαλίτσες λίγο και με χαλάει. Θα δούμε πάντως, δεν πρόκειται να κλείσω γιατί έτσι κι αλλιώς δεν είναι σίγουρο ότι θα πάμε καί στην Μουρέα. Αναλόγως τα κέφια της στιγμής.
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.962
Likes
9.341
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ονειρεμένο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Συμφωνω στο να πατε και να αποφασισετε επιτοπου , ειναι κατι που κανω σε ολα τα ταξιδια μου και πολυ μου αρεσει! Θα ελεγα ομως να μη χασετε τη Μουρεα εστω και για 1-2 μερες. Ειναι απο τα ωραιοτερα νησια , καποιοι λενε οτι ειναι καλυτερη απο τη Μπορα Μπορα - ναι σωστα διαβασες :lol: , οτι ειναι πιο αυθεντικο νησι που δεν εχει τουριστικοποιηθει οσο τα υπολοιπα. Δεν ξερω κατα ποσο ισχυουν αυτα , αλλα και μονο που τα εχω διαβασει , εγω θα πηγαινα. Μεχρι τοτε θα περιμενω να επιστρεψεις να μου πεις τη γνωμη σου. Ποτε φευγεις?
 
Μηνύματα
768
Likes
603
Επόμενο Ταξίδι
Κάπου μακριά
Ονειρεμένο Ταξίδι
Λος Ρόκες
Φεύγω από Αθήνα στις 5/1. Θα είμαι πίσω με πολλά... θέματα στις 26/1. Δεν θα πάρω μαζί μου υπολογιστή γιατί βαριέμαι το κουβάλημα, οπότε δεν θα έχει live εκτός και αν βρω χρόνο (λες?) και κανένα φθηνό internet cafe (ξαναλές?). Τα σπουδαία μετά την επιστροφή.
 

xenos

Member
Μηνύματα
2.414
Likes
804
Επόμενο Ταξίδι
Ν.Α Ασια
Ονειρεμένο Ταξίδι
Bανουατου/Tαιλανδη
tripdreamer1975 δεν ξερω να σου πω κατι σχετικο με τα εισητηρια,
αλλα ο λογος που γραφω ειναι επειδη διαβασα κατι περι κουβαλημα βαλιτσας κλπ.
Σ` αυτα τα μερη του πλανητη οτιδηποτε κουβαλησεις εκτος απο μερικες βερμουδες και κοντομανικα ολα τα υπολοιπα ειναι παντελως αχρηστα,.......ετσι με μιση βαλιτσα γεματη εχεις ολα τα απαρετητα μαζι σου.

Το πιο περιττο απ`ολα ειναι να παρεις κανενα λαπτοπ μαζι σου.
Ειναι σαν να βεβηλωνεις τον προορισμο σου.

Μην ξεχασης εισητηριο(ειδικα στο πηγαινε):haha:
διαβατηριο, χρημα,φωτογραφικη.Thats all.
Καλο ταξιδι.
Ζηλευω.
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.962
Likes
9.341
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ονειρεμένο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Και βεβαια δεν πρεπει να παρεις υπολογιστη μαζι σου! Αν χρειαστεις ιντερνετ , τα μεγαλυτερα νησια Ταιτη-Μουρεα αλλα και καποια μεγαλα ξενοδοχεια εχουν ιντερνετ καφε (δεν ξερω ποσο στοιχιζει βεβαια). Αλλα πιστευω οτι δε θα βρεις χρονο για κατι τετοιο , ασε που θα ξεχασεις την τεχνολογια και τον υπολοιπο κοσμο εντελως :lol:.
Εμεις μπορουμε να περιμενουμε για τραβελστορι και φωτος.
Κι εγω ζηλευω!
 
Μηνύματα
768
Likes
603
Επόμενο Ταξίδι
Κάπου μακριά
Ονειρεμένο Ταξίδι
Λος Ρόκες
Ευχαριστώ όλους για τα καλά σας λόγια. Εννοείται και δεν μιλάμε για καμιά τεράστια βαλίτσα. Απλά, επειδή θα μείνουμε και λίγο στο Los Angeles πριν την Πολυνησία φοβάμαι ότι θα την γεμίσουμε με ψώνια ή θα χρειαστεί και δεύτερη!
 

Menia21

Member
Μηνύματα
781
Likes
2.020
Επόμενο Ταξίδι
Το σχεδιάζω...
Ονειρεμένο Ταξίδι
Photography trip
Ζηλεύω πολύ, ζηλεύω πολύ! Καλό ταξίδι να έχετε και περιμένουμε το στόρυ με πλούσιο φωτογραφικό υλικό!!!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.108
Μηνύματα
880.512
Μέλη
38.836
Νεότερο μέλος
ipagou

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom