Καναδάς Αεροπορικά εισιτήρια για Καναδά

maria91

Member
Μηνύματα
2.070
Likes
1.941
Μιας και εχετε πιασει το θεμα υπεραντλαντικο για Μοντρεαλ ή Τοροντο σε τι τιμη θεωρειτε value for money??κοιταω για δεκεμβρη,περιοδο γιορτων και ενδεικτικα βρισκω γυρω στα 600-700 με χειραποσκευη και ανταποκριση...να περιμενω μηπως πεσουν ή να τα κλεισω χθες;;
 

mariagl

Member
Μηνύματα
844
Likes
648
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αυστραλία
Μιας και εχετε πιασει το θεμα υπεραντλαντικο για Μοντρεαλ ή Τοροντο σε τι τιμη θεωρειτε value for money??κοιταω για δεκεμβρη,περιοδο γιορτων και ενδεικτικα βρισκω γυρω στα 600-700 με χειραποσκευη και ανταποκριση...να περιμενω μηπως πεσουν ή να τα κλεισω χθες;;
Τι ημερομηνιες ψαχνεις, δε νομιζω να ειναι τοσα πολλα. Απ οσο ξερω απευθείας πτησεις δεν εχει χειμωνα ετσι κι αλλιως. Κ μονο με χειραποσκευη περιεργο.
 

maria91

Member
Μηνύματα
2.070
Likes
1.941
Τι ημερομηνιες ψαχνεις, δε νομιζω να ειναι τοσα πολλα. Απ οσο ξερω απευθείας πτησεις δεν εχει χειμωνα ετσι κι αλλιως. Κ μονο με χειραποσκευη περιεργο.
21δεκεμβρη με αρχες γεναρη(οσο μ αφηνει να βαζω διοτι πολλες δεν εχουν βγαλει πτησεις για τοσο αργα)..ενδεικτικα τα ψαχνω βεβαια..ναι το ξερω με ανταποκριση κοιταω και δε με χαλα και ιδιαιτερα να πω την αληθεια...με klm-air france ειχε μονο με χειραποσκευη στα 614ε αν θυμαμαι καλα για Μοντρεαλ...απλα δε ξερω αν παιζει να βρω φθηνοτερα αν και το ελπιζω!
 

Earth Citizen

Member
Μηνύματα
2.859
Likes
7.077
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ιαπωνία, Λίμνες Καναδά
600 για μέσα στις γιορτές το βρίσκω αξιοπρεπές ποσό για Καναδά. Σίγουρα είναι μόνο χειραποσκευή με KLM κ Air France? Εντύπωση μου κάνει. Προς σύγκριση, εγώ είχα κλείσει για τον μήνα Οκτώβρη με 400 (προς Μόντρεαλ με ανταπόκριση κι επιστροφή από Τορόντο απευθείας).
 

mariagl

Member
Μηνύματα
844
Likes
648
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αυστραλία
Εγω προσωπικα θα περιμενα . Ο χειμώνας ειναι low season και στο Μοντρεαλ πεφτει πολυ χιονι. Βεβαια στην περιοδο των Χριστουγέννων ανεβαινουν οι τιμες αλλα γενικα ο Ιανουαριος ειναι ο φθηνοτερος μηνας κ ο πιο κρυος βεβαια. Δεν ξερω ποσο ευελικτη εισαι με αδειες και λοιπα.
 

maria91

Member
Μηνύματα
2.070
Likes
1.941
600 για μέσα στις γιορτές το βρίσκω αξιοπρεπές ποσό για Καναδά. Σίγουρα είναι μόνο χειραποσκευή με KLM κ Air France? Εντύπωση μου κάνει. Προς σύγκριση, εγώ είχα κλείσει για τον μήνα Οκτώβρη με 400 (προς Μόντρεαλ με ανταπόκριση κι επιστροφή από Τορόντο απευθείας).
Κ ομως και μενα μου κανε εντυπωση!
Εγω προσωπικα θα περιμενα . Ο χειμώνας ειναι low season και στο Μοντρεαλ πεφτει πολυ χιονι. Βεβαια στην περιοδο των Χριστουγέννων ανεβαινουν οι τιμες αλλα γενικα ο Ιανουαριος ειναι ο φθηνοτερος μηνας κ ο πιο κρυος βεβαια. Δεν ξερω ποσο ευελικτη εισαι με αδειες και λοιπα.
Για μεσα στις γιορτες το κοιταω για να ναι λιγοτερες και οι μερες αδειας...καλα προς το παρων σκεψεις κανω και ψαξιμο σιγουρα η τελικη αποφαση θα παρθει στους επομενους μηνες...σας ευχαριστω και τους 2!
 

Anastasis06

Member
Μηνύματα
50
Likes
25
Επόμενο Ταξίδι
Bιέννη
Ονειρεμένο Ταξίδι
Μελβούρνη
Καλησπέρα,

Θέλω τον Οκτώβριο να ταξιδέψω στο Τορόντο και θα ήθελα να ρωτήσω κανέναν τρόπο να βρω φθηνά εισιτήρια , δεν με πειράζει η αυτομεταφορα. Βοήθεια γιατί δεν βρίσκω τίποτα !
 

Earth Citizen

Member
Μηνύματα
2.859
Likes
7.077
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ιαπωνία, Λίμνες Καναδά
Καλησπέρα,

Θέλω τον Οκτώβριο να ταξιδέψω στο Τορόντο και θα ήθελα να ρωτήσω κανέναν τρόπο να βρω φθηνά εισιτήρια , δεν με πειράζει η αυτομεταφορα. Βοήθεια γιατί δεν βρίσκω τίποτα !
Μπες skyscanner κ ψάξε για ολόκληρο τον μήνα. Τσέκαρε και για αναχωρήσεις από άλλες χώρες (Ιταλία, Γερμανία, Γαλλία, Αγγλία).
 

Nikos1986

Member
Μηνύματα
897
Likes
3.944
Επόμενο Ταξίδι
Γενεύη - Ανεσί
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αυστραλία - Καλιφόρνια
Καλησπέρα,

Θέλω τον Οκτώβριο να ταξιδέψω στο Τορόντο και θα ήθελα να ρωτήσω κανέναν τρόπο να βρω φθηνά εισιτήρια , δεν με πειράζει η αυτομεταφορα. Βοήθεια γιατί δεν βρίσκω τίποτα !
Τι ακριβώς εννοείς με το "δεν βρίσκω τίποτα"; :confused: Τον Οκτώβρη έχει και απευθείας πτήσεις (από Αθήνα).

Το φθηνά είναι σχετικό. Κοίταζε εδώ, βγάζει συχνά προσφορές από διάφορες Ευρωπαϊκές πόλεις, ίσως και από Ελλάδα.
 

Anastasis06

Member
Μηνύματα
50
Likes
25
Επόμενο Ταξίδι
Bιέννη
Ονειρεμένο Ταξίδι
Μελβούρνη
Τι ακριβώς εννοείς με το "δεν βρίσκω τίποτα"; :confused: Τον Οκτώβρη έχει και απευθείας πτήσεις (από Αθήνα).

Το φθηνά είναι σχετικό. Κοίταζε εδώ, βγάζει συχνά προσφορές από διάφορες Ευρωπαϊκές πόλεις, ίσως και από Ελλάδα.
Το ξέρω ότι κι από Αθήνα, αλλά εγώ μένω Αλεξανδρούπολη και αν σκεφτείς τα 400€ Αθήνα-Τορόντο και άλλα 100€ μέχρι την Αθήνα, παραπαει το budget. Σκέφτηκα αυτό με τις άλλες χώρες, αλλά για παράδειγμα αν είναι να πάω μέσω Μιλάνου, οι πτήσεις της Ryan φτάνουν στο Bergamo ενώ αυτές για Τορόντο σίγουρα θα φεύγουν από το Malpensa. Αλλά και μεγάλο layover πρέπει να χω. Το ίδιο συμβαίνει και με τις Βρυξέλλες και με το Λονδίνο . Σκέφτομαι βέβαια μήπως έχει τίποτα καλό από Κωνσταντινούπολη , μιας και είναι εδώ δίπλα, θα δω αν έχει κάτι .
 

Nikos1986

Member
Μηνύματα
897
Likes
3.944
Επόμενο Ταξίδι
Γενεύη - Ανεσί
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αυστραλία - Καλιφόρνια
Άλλες επιλογές είναι η Θεσσαλονίκη ή Σόφια (έβλεπα καλές τιμές για Ασία από Σόφια) μιας και ίσως σε βολεύουν περισσότερο από Θράκη. Από Αθήνα ίσως βρεις τιμές και γύρω στο 300άρι.
 

Anastasis06

Member
Μηνύματα
50
Likes
25
Επόμενο Ταξίδι
Bιέννη
Ονειρεμένο Ταξίδι
Μελβούρνη
Άλλες επιλογές είναι η Θεσσαλονίκη ή Σόφια (έβλεπα καλές τιμές για Ασία από Σόφια) μιας και ίσως σε βολεύουν περισσότερο από Θράκη. Από Αθήνα ίσως βρεις τιμές και γύρω στο 300άρι.
Ναι τις είδα αλλά πάλι είναι αυτό που λέω και πάνω. Απευθείας δεν έχει οπότε θα πρέπει να πάω μέσω Μιλάνου και να αλλάξω αεροδρόμιο. Αλλιώς αν μπω στο skyscanner και βάλω πχ. Σοφια-Τοροντο ή Θεσσαλονίκη-τοροντο θα βγάλει τιμές κάπου στο 500ρι.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.108
Μηνύματα
880.540
Μέλη
38.837
Νεότερο μέλος
koliswa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom