1. Η αναδρομή στο παρελθόν συνεχίζεται! Ψηφίστε την Ταξιδιωτική Ιστορία του μήνα για τους μήνες Δεκέμβριο 2015 - Μάρτιο 2016! Κάντε κλικ εδώ!
Απόκρυψη ανακοίνωσης
Με την πλοήγησή σας στο Travelstories.gr αποδέχεστε τη χρήστη cookies που ενισχύουν την εμπειρία χρήσης. -- ΟΚ --

Καναδάς Αεροπορικά εισιτήρια για Καναδά

Συζήτηση στο φόρουμ 'Βόρεια Αμερική' που ξεκίνησε από το μέλος maria91, στις 12 Ιανουαρίου 2019.

1. maria91

maria91 Member

Μιας και εχετε πιασει το θεμα υπεραντλαντικο για Μοντρεαλ ή Τοροντο σε τι τιμη θεωρειτε value for money??κοιταω για δεκεμβρη,περιοδο γιορτων και ενδεικτικα βρισκω γυρω στα 600-700 με χειραποσκευη και ανταποκριση...να περιμενω μηπως πεσουν ή να τα κλεισω χθες;;

2. mariagl

mariagl Member

Ονειρεμένο Ταξίδι:
    Αυστραλία
    Τι ημερομηνιες ψαχνεις, δε νομιζω να ειναι τοσα πολλα. Απ οσο ξερω απευθείας πτησεις δεν εχει χειμωνα ετσι κι αλλιως. Κ μονο με χειραποσκευη περιεργο.

3. maria91

maria91 Member

21δεκεμβρη με αρχες γεναρη(οσο μ αφηνει να βαζω διοτι πολλες δεν εχουν βγαλει πτησεις για τοσο αργα)..ενδεικτικα τα ψαχνω βεβαια..ναι το ξερω με ανταποκριση κοιταω και δε με χαλα και ιδιαιτερα να πω την αληθεια...με klm-air france ειχε μονο με χειραποσκευη στα 614ε αν θυμαμαι καλα για Μοντρεαλ...απλα δε ξερω αν παιζει να βρω φθηνοτερα αν και το ελπιζω!

4. Earth Citizen

Earth Citizen Member

Ονειρεμένο Ταξίδι:
    Ισλανδία
    600 για μέσα στις γιορτές το βρίσκω αξιοπρεπές ποσό για Καναδά. Σίγουρα είναι μόνο χειραποσκευή με KLM κ Air France? Εντύπωση μου κάνει. Προς σύγκριση, εγώ είχα κλείσει για τον μήνα Οκτώβρη με 400 (προς Μόντρεαλ με ανταπόκριση κι επιστροφή από Τορόντο απευθείας).

maria91 likes this.
  5. mariagl

mariagl Member

Ονειρεμένο Ταξίδι:
    Αυστραλία
    Εγω προσωπικα θα περιμενα . Ο χειμώνας ειναι low season και στο Μοντρεαλ πεφτει πολυ χιονι. Βεβαια στην περιοδο των Χριστουγέννων ανεβαινουν οι τιμες αλλα γενικα ο Ιανουαριος ειναι ο φθηνοτερος μηνας κ ο πιο κρυος βεβαια. Δεν ξερω ποσο ευελικτη εισαι με αδειες και λοιπα.

maria91 likes this.
  6. maria91

maria91 Member

Κ ομως και μενα μου κανε εντυπωση!
    Για μεσα στις γιορτες το κοιταω για να ναι λιγοτερες και οι μερες αδειας...καλα προς το παρων σκεψεις κανω και ψαξιμο σιγουρα η τελικη αποφαση θα παρθει στους επομενους μηνες...σας ευχαριστω και τους 2!

mariagl likes this.
  7. Anastasis06

Anastasis06 Member

Επόμενο Ταξίδι:
    Bιέννη
    Ονειρεμένο Ταξίδι:
    Μελβούρνη
    Καλησπέρα,

Θέλω τον Οκτώβριο να ταξιδέψω στο Τορόντο και θα ήθελα να ρωτήσω κανέναν τρόπο να βρω φθηνά εισιτήρια , δεν με πειράζει η αυτομεταφορα. Βοήθεια γιατί δεν βρίσκω τίποτα !

8. Earth Citizen

Earth Citizen Member

Ονειρεμένο Ταξίδι:
    Ισλανδία
    Μπες skyscanner κ ψάξε για ολόκληρο τον μήνα. Τσέκαρε και για αναχωρήσεις από άλλες χώρες (Ιταλία, Γερμανία, Γαλλία, Αγγλία).

9. Nikos1986

Nikos1986 Member

Επόμενο Ταξίδι:
    Παρίσι
    Ονειρεμένο Ταξίδι:
    Αυστραλία - Καλιφόρνια
    Τι ακριβώς εννοείς με το "δεν βρίσκω τίποτα"; :confused: Τον Οκτώβρη έχει και απευθείας πτήσεις (από Αθήνα).

Το φθηνά είναι σχετικό. Κοίταζε εδώ, βγάζει συχνά προσφορές από διάφορες Ευρωπαϊκές πόλεις, ίσως και από Ελλάδα.

Sassenach77 likes this.
  10. Anastasis06

Anastasis06 Member

Επόμενο Ταξίδι:
    Bιέννη
    Ονειρεμένο Ταξίδι:
    Μελβούρνη
    Το ξέρω ότι κι από Αθήνα, αλλά εγώ μένω Αλεξανδρούπολη και αν σκεφτείς τα 400€ Αθήνα-Τορόντο και άλλα 100€ μέχρι την Αθήνα, παραπαει το budget. Σκέφτηκα αυτό με τις άλλες χώρες, αλλά για παράδειγμα αν είναι να πάω μέσω Μιλάνου, οι πτήσεις της Ryan φτάνουν στο Bergamo ενώ αυτές για Τορόντο σίγουρα θα φεύγουν από το Malpensa. Αλλά και μεγάλο layover πρέπει να χω. Το ίδιο συμβαίνει και με τις Βρυξέλλες και με το Λονδίνο . Σκέφτομαι βέβαια μήπως έχει τίποτα καλό από Κωνσταντινούπολη , μιας και είναι εδώ δίπλα, θα δω αν έχει κάτι .

11. Nikos1986

Nikos1986 Member

Επόμενο Ταξίδι:
    Παρίσι
    Ονειρεμένο Ταξίδι:
    Αυστραλία - Καλιφόρνια
    Άλλες επιλογές είναι η Θεσσαλονίκη ή Σόφια (έβλεπα καλές τιμές για Ασία από Σόφια) μιας και ίσως σε βολεύουν περισσότερο από Θράκη. Από Αθήνα ίσως βρεις τιμές και γύρω στο 300άρι.

12. Anastasis06

Anastasis06 Member

Επόμενο Ταξίδι:
    Bιέννη
    Ονειρεμένο Ταξίδι:
    Μελβούρνη
    Ναι τις είδα αλλά πάλι είναι αυτό που λέω και πάνω. Απευθείας δεν έχει οπότε θα πρέπει να πάω μέσω Μιλάνου και να αλλάξω αεροδρόμιο. Αλλιώς αν μπω στο skyscanner και βάλω πχ. Σοφια-Τοροντο ή Θεσσαλονίκη-τοροντο θα βγάλει τιμές κάπου στο 500ρι.